Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

12.12.2023


Kalendář FGR 2024

více...

04.05.2023


Mikina FGR

více...

11.06.2020


Kalendář FGR 2023

více...

02.06.2016


Prodej nové knihy FGR

více...

10.12.2014 V Ústí nad Orlicí se křtila nová motocyklová kniha


V podvečer 2. prosince 2014 se v prostorách ústeckoorlického Městského pivovaru sešlo na pozvání motocyklového týmu MOTO FGR přes 80 závodníků, mechaniků, ale i sponzorů a dalších osobností a vrstevníků, aby byli svědky slavnostního křtu nové knihy známého autora Jiřího Wohlmutha Motocykly moje láska - příběh Miroslava Felgra a značky FGR. Kniha přináší poutavou formou pohled na dávno zapomenutá léta závodění v Ústí nad Orlicí a okolí, přibližuje všechny roky existence týmu, který už zavítal na 34 závodních okruhů, jeho účast na domácích i zahraničních závodech, v nichž vyhrál už 33 závodů. Samostatnou kapitolu přitom představuje zatím vrchol ve snažení týmu Miroslava Felgra, jímž byla účast v seriálu mistrovství světa třída MOTO3 v roce 2012, kdy ústeckoorličtí navštívili i vzdálené Japonsko, USA i Austrálii a další. Večerem provázel slovem Luboš Felgr, který krátce po zahájení seznámil přítomné s účelem setkání, dále představil novou podobu internetových stránek týmu a pak vyzval k pokřtění nové knihy závodníka Bohumila Stašu, 20ti násobného mistra republiky, technika týmu FGR a bývalého závodníka Pavla Petráčka, majitele týmu FGR Miroslava Felgra a autora knihy Jiřího Wohlmutha. Miroslav Felgr poté předal všem, kteří týmem prošli a dobrým kamarádům bronzové pamětní medaile, jako vzpomínku na společně prožitých 12 let. Vydařený večer po krátkém zábavném programu vyvrcholil dražbou právě pokřtěné knihy a to ve prospěch dětí z Dětského domova v Potštejně, která nakonec vynesla příspěvek 7 000 Kč a to je jistě příjemný předvánoční dárek pro všechny. A tak velice příjemné setkání za účasti závodníků Václava Rathouského, Bohumila Staši, Bedřicha Fendricha, Zbyňka Havrdy, Pavla Zubatého, Jiřího Davida, Marka Morávka a celé plejády místních, přineslo i velice chvályhodnou iniciativu a potvrdilo, že závodnická motocyklová společnost myslí i na jiné.

18.09.2014 Sezóna MOTO FGR bez soupeřů a s mistrovským titulem


Jak jsme již dříve avizovali, na náš tým čekal poslední závodní víkend, tentokráte u bratrů na Slovakiaringu. Mechanici se přesouvali až v sobotu, protože Martin Gbelec absolvoval předposlední závod seriálu Redbull Rookies Cupu a čekal ho rychlý noční přesun z italského Milana, kde dokončil závod na 17. místě. Nědelní warm-up byl poznamenám deštěm, stejně jako závod, takže bylo jasné, že útoky na rychlé časy se konat nebudou.

více...

18.08.2014 Domácí Velká cena Martina Gbelce


Stejně jako v minulých letech byl součástí Velké ceny české republiky dvojzávod Red Bull MotoGP Rookies Cup, jehož stálým účastníkem je i náš třináctiletý reprezentant Martin Gbelec. Po bezchybném pátečním tréninkovém programu následovaly sobotní a nedělní závod, kdy už vše tak hladce nešlo. Martin Gbelec: „ Na domácí závod jsem se moc těšil, všechno to dění okolo s fanoušky jsem si užíval a domácí prostředí mě vůbec nesvazovalo.

více...

22.07.2014 Dva vítězné závody týmu MOTO FGR v Mostě


O uplynulém víkendu se konal další závod seriálu Alpe Adria Cup v severočeském Mostě, který byl bohužel jedinou zastávkou v našem kalendáři na území naší republiky. Tým před tímto závodem netestoval, neboť Martin Gbelec závodil minulý týden na německém Sachsenringu v šampionátu Redbull Rookies Cup, kde se mu podařilo získat čtyři mistrovské body. Jako vždy odjel tým ze svého sídla v Ústí nad Orlicí ve čtvrtek.

více...

07.07.2014 Legenda Jim Redman navštívil firmu MOTO FGR


O tomto víkendu ( 4.7 – 6.7.) se v Brně konala akce Grand Prix Revival motocyklů. Jako čestný host byl pozván 6 – ti násobný mistr světa silničních motocyklů, Angličan Jim Redman (ročník narození 1931). Při této příležitosti si nenechal ujít návštěvu současně jediného výrobce motocyklů v čechách, firmu MOTO FGR. Redman se stal prvním jezdcem, který vyhrál během jednoho dnie 3 velké ceny GP. Celkem jich pak dokázal vyhrát 45. Jezdil například na motocyklech Triumf, Bortin či Honda. Ve čtvrtek 3. července navštívil spolu s českými kolegy ústecko –orlickou firmu MOTO FGR. Viděl zde nejen repliky starších z dřívějších strojů, ale i ostrou závodní Moto 3 a výkonnější speciál FGR MIDALU. Po prohlídce následovalo třiceti-minutová prezentace firmy, především úspěšný závod našeho týmu v Le Mans z roku 2012 a test FGR MIDALU. Konstatování této motocyklové legendy po prohlídce firmy bylo: “nerozumím, jak jste mohli v takto malé firmě vyvinout a vyrobit takovéto krásné motocykly, smekám!“ Na závěr Jim dostal spoustu propagačních materiálů a rozdal několik autogramů. Majitel firmy, Miroslav Felgr na závěr dodal:“moc si Vážím takovéto návštěvy a jsem samozřejmě poctěn vyjádřením Jima. Nepamatuji, že by tento kraj někdy navštívila větší motoristická legenda. Pro ty, co pana Redmana neznají je to, jako kdyby firmu navštívil za 50 let Valentino Rossi.

29.05.2014 Další vítězství i smůla týmu MOTO FGR


O uplynulém víkendu se tým zúčastnil závodu Alpe Adria Cupu na maďarském Pannoniaringu. Martin Gbelec, účastník seriálu Redbull Rookies Cupu při Grand Prix zde na jaře absolvoval čtyřdenní test a dosahoval zde výborných časů. V pátečních trénincích to bylo jako vždy o hledání optimálního nastavení. Odpoledne se konal první kvalifikační trénink . Náš pilot zajel čas 2:04,3, který byl navíc znehodnocen silným větrem.

více...

14.04.2014 První závod, nezávod týmu MOTO FGR v této sezoně


Po testu v minulém týdnu na maďarském Pannoniaringu se náš tým přesunul na blízký Slovakiaring. Jel se zde závod nového seriálu IMRC. Do sedla opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu. Tentokrát na nás čekala jedna změna. Pořadatelé využili variability trati a poprvé jsme tak jeli na kratší variantě, která měřila 3 737 metrů.

více...

08.04.2014 První test týmu v letošním roce


Náš tým se o uplynulém víkendu zúčastnil prvního testu. Vydal se na maďarský Pannoniaring, který byl jediným možným řešením v těchto dnech. Po podepsání smlouvy na letošní rok usedl na náš motocykl teprve 13-letý český talent a jezdec Red Bull rookies cupu Martin Gbelec. Motocykl FGR 250 GP si ozkoušel již na sklonku loňské sezóny, kdy na Slovakiaringu překvapivě zvítězil v obou závodech.

více...

16.12.2013 Sedmý kalendář MOTO FGR


Po roce je opět k prodeji za nákladovou cenu 150,- Kč kalendář MOTO FGR ve velikosti A3. Objednávat můžete na mailu felgr@motofgr.com, pošleme na dobírku, která je dle sazebníku 120,- Kč. Možné je si vyzvednout kalendář v sídle firem FPOS a MOTO FGR.

09.09.2013 Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR


Na poslední závod šampionátu Alpe Adria Cup odjížděl tým MOTO FGR s mladým talentem Martinem Kbelcem především na zkušenou. Přeci jenom najet na neznámém motocyklu pouhých 130 km na motokárové trati a odjet na závody není úplně běžné. Martin je ovšem vyjímečný talent a po několika kolech se s motocyklem skamarádil tak, že se tým porovnání se zkušenějšími jezdci nebál.

více...

05.09.2013 Na Slovakiaring s talentem Gbelcem


Ústeckoorlická stáj se tento víkend nezúčastní plánovaného závodu IDM na německém Sachsenringu. Důvodem je již vyléčené zranění zlomeniny předloktí jezdce Lukase Trautmanna, který se rozhodl neriskovat v ostatních šampionátech kromě Red Bull rookies cupu. Bohužel i tam přes svůj váhový handicap může bojovat okolo desátého místa a proto se již připravuje na třídu MOTO 2.

více...

06.08.2013 Tým MOTO do závodů nenastoupil


Pátý závodní víkend IDM asi nemohl dopadnout hůře. Po pátečním volném trénování se nastavoval motocykl na sobotní kvalifikaci. Především se měnili převody, protože vzhledem k váze Lukase Trautmanna a kopcovitému terénu to nebylo nic jednoduchého. Každopádně zrychlování v každém tréninku i slušná rychlost na dlouhých rovinkách byl dobrý předpoklad zajet v kvalifikacích alespon druhou řadu.

více...

09.07.2013 Vítězství FGR bez větší konkurence


Od prvního letošního svezení v šampionátu Alpe Adria si náš tým představoval trochu více. Kdo viděl startovní listinu, asi ho přepadl smutek z toho, jak že si to nová třída MOTO 3 v ČR vede. Nicméně máme závazky vůči partnerům, které se musí plnit a tento závod jsme měli dlouhodobě naplánovaný. Ve třech pátečních volných trénincích jsme pracovali především na přenastavení motorky pro Lukase Trautmanna a jeho velmi agresivní styl.

více...

03.07.2013 FGR do Mostu s Trautmanemm


Tým MOTO FGR se tento víkend zúčastní doplňkově závodu Alpe Adria a Mezinárodního mistrovství ČR na okruhu v Mostě. K pódiovému umístění by měl přispět rakouský závodník Lukas Trautmann, který se účastní již třetí rok šampionátu juniorů Red Bull rookies cup. V loňském roce skončil celkově na slušném pátém místě. V minulosti byl Lukáš členem týmu Šrámek racing promotion, kde sedlal dvoutaktní Hondu 125 GP.

více...

25.06.2013 IDM na Oscherslebenu


Náš tým se vydal na další podnik německého mistrovství s cílem napravit předchozí sedmé a deváté místo a odvézt si alespoň z jednoho závodu kýžené umístění v první pětce. Velkou pomocí nám byly otec a syn Látrovi, kteří měli za úkol obsluhovat elektroniku 2D a být technickými poradci našemu jezdci Láďovi Chmelíkovi. Pátek Láďa začal osmým místem, ale progres během dalších tréninků nebyl tak velký jako u ostatních závodníků, což znamenalo pokles na zadní příčky.

více...

13.05.2013 První závody Chmelíka u FGR v nové třídě


Belgický Zolder, neznámá trať byla naše první zastávka v letošní sezóně IDM. Zajímavý, ale poměrně nebezpečný okruh byla očekáváním, jak že to vlastně bude z konkurencí v letošní sezóně. Cílem před sezónou bylo dojíždět do první pětky, ale ani v jednom závodě se nám tento výsledek nepodařilo zajet. Páteční volné tréninky Láďa započal pěkným čtvrtým místem a ukončil na sedmé pozici.

více...

23.04.2013 Na úvod sezóny Evropský pohár v Brně


Náš tým MOTO FGR se vydal po komplikovaném začátku sezóny kvůli počasí na úvodní závod evropského poháru CEMC. Dva naplánované testovací turnusy na Pannoniaringu a Slovakiaringu byly zrušeny kvůli počasí, takže jsme museli vzít zavděk dvou dnům testování v Mostě a jednomu v Brně. To není příliš vzhedem k tomu, že náš jezdec, Láďa Chmelík, jede letos na motocyklu specifikace MOTO 3 prvně.

více...

28.03.2013 Podepsáno s Chmelíkem!


Ústeckoorlická stáj MOTO FGR pojede po třech letech opět s Láďou Chmelíkem z Vlčkovic v Podkrkonoší. Tento jezdec se vrací do týmu, ve kterém má odjeto již 23 závodů a stal se v něm v roce 2009 juniorským mistrem republiky.
Cílem letošní sezóny bude jeden ze šampionátů mistrovství Německa IDM nebo Evropského poháru CEMC. Rozhodnutí přijde až po oficiálním testu IDM, který se jede za týden na Lausitzringu. Doplňkově je do kalendáře doplněn český mistrák v Mostě. Cíle jsou pro letošek určeny hodně vysoko. Láďa je loňský vicemistr IDM, takže úspěchem bude pouze, pokud bude celkové umístění do třetího místa. Tým MOTO FGR pojede se stejným motocyklem, se kterým absolvoval loňskou sezónu MOTO GP.
Miroslav Felgr, majitel týmu: „Pro letošek jsme chtěli českého jezdce, tak, jako každý jiný rok. Jednali jsme i s Láďovým bratrancem, Mírou Popovem, ale požadavky byly pro nás nereálné. Ve hře byl i Kája Hanika, který testoval náš motocykl loni po mistrovství světa v Brně a jel velmi rychle. Doba je však zlá a naše firma celou sezónu ze svých neutáhne. Láďa Chmelík podvozek FGR dobře zná, motocykl jako celek funguje výborně, takže věřím, že letošní sezóna bude patřit mezi povedené a že se náš jezdec s motorkou rychle skamarádí. V pátek jsme měli testovat na Pannoniaringu, ale přes noc tam napadl sníh, tak jsme museli tento víkend zrušit.Doufám jen, že za týden nebude v Německu počasí podobné. Do této chvíle nemáme daný pevný kalendář, bude záležet na konkurenci jednotlivých šampionátů. Nemůžeme si kvůli partnerům dovolit jet ve třídě, kde pojede třeba jenom pět závodníků. Budeme také usilovat o některou z divokých karet.

06.12.2012 Šestý kalendář MOTO FGR


Po roce je opět k prodeji za nákladovou cenu 150,- Kč kalendář MOTO FGR ve velikosti A3. Objednávat můžete na mailu motofgr@motofgr.com, pošleme na dobírku, která je dle sazebníku 90,- Kč. Možné je si vyzvednout kalendář v sídle firem FPOS a MOTO FGR.

04.12.2012 Tým MOTO FGR se mistrovství světa v roce 2013 nezúčastní


V jubilejní desáté sezóně byl český tým MOTO FGR přijat do Mistrovství světa silničních motocyklů v nové kategorii MOTO 3. Seriálu se účastnil s upraveným vlastním motocyklem FGR a motorem Honda 250 NSF. Sezónu 2012 zahájil s holandským jezdcem Jasperem Iwemou, který dokázal dojet ve čtyřech závodech v kýžené první dvacítce a připsal si devět bodů za 7. místo v mokrém závodě v Le Mans.

více...

13.11.2012 Opravdu vydřený bodík u MOTO FGR


Na poslední, sedmnáctý závod sezóny odjížděl tým s obavami, jak daleko bude doléčeno zranění našeho jezdce Josepa Rodrigueze z předchozího víkendu v Austrálii. Pepa na sobě sice nedal celý víkend nějaké zranění znát, ale jeho bolestivé grimasy po dojetí každého tréninku se nedali přehlédnout. Po vlažnějším pátečním dni přišlo výrazné zlepšení v sobotním dopoledním volném tréninku, který Pepa zakončil na 21. místě.

více...

28.10.2012 Tým MOTO FGR bude na startu závodu v Austrálii chybět


Náš tým odlétal z Malaysie na další závod, aby si vylepšil náladu po nepovedené neděli. První páteční chladný den zakončil jezdec našeho týmu Joseph Rodriguez na 26. místě, když se mu podařilo ve druhém tréninku o vteřinu zrychlit a polepšil si o jednu pozici. V některých zatáčkách ovšem neměl motocykl na trati Phillip Island ideální přilnavost, takže se čekalo po změně nastavení další výrazné zlepšení v sobotním dni. Stáhli jsme sice další vteřinku, ale byl to posun jenom na 25. příčku.
Před kvalifikací se zatáhlo a začalo drobně kapat. Všichni jezdci však najížděli na suché směsi, když počasí vydrželo prakticky až do konce tréninku. Joseph postupně stahoval časy, až na svoje maximum, které zajel ve třetím volném tréninku. V poslední čtvrthodince se dalo očekávat další zlepšení, ale přišel „Pepův“ těžký pád, když při výjezdu do poslední zatáčky a při prvních kapkách deště chytl v plné rychlosti high sider a trénink tím pro něho skončil. Propadl se na konečné 25. místo, ale to nebylo v tu chvíli zdaleka tím nejdůležitějším. Po prohlídce v medical centru mají doktoři podezření na natažený sval v oblasti třísel. Josep je kromě toho silně potlučený a převozy mezi přelety do rodného Španělska bude muset absolvovat na kolečkovém křesle. Před nedělním závodem mu bude proveden rentgen v místní nemocnici a poté budeme znát jeho přesnou diagnózu. Motocykl bohužel dopadl podobně, musel být do šroubku rozebrán a postaven téměř celý nový.
Budeme doufat, že léčení našeho jezdce proběhne rychle a úspěšně a zúčastní se s týmem posledního závodu letošní sezóny, MOTO GP ve Valencii.

25.10.2012 Neděle prostě celá nevyšla


Po povedených dvou tréninkových dnech v malayském Sepangu se očekával také zvládnutý závodní den. Poté, co Josep od prvního tréninku výrazně zrychlil, se elektronik Marc Semeraro rozhodl na warm up vyzkoušet změnu převodovky. Ve dvou pasážích převody nevycházeli a tento krátký ranní trénink byl jedinou šancí, kdy to vyzkoušet. Změna se však neosvědčila, a Josep měl své nejrychlejší kolo o téměř dvě vteřiny horší než v kvalifikaci. Na závod tak logicky zůstal převod z tréninků.
Před startem bylo největší horko z celého týdne, takže byly na místě obavy o zvládnutí uchlazení motoru. Ty se však nenaplnili, ale za to nás čekali jiné trable. Josepovi se nepodařilo odstartovat, o několik míst se propadl a pohyboval se okolo 27. místa. Aby toho nebylo málo, tak letos poprvé a zrovna při závodě začala dělat neplechu spojka FCC a Josep nemohl v některých kolech vůbec zařadit jedničku, což výrazně poznamenalo předvedené časy. O trénincích jsme mohli těžit především z velmi dobře nastaveného motocyklu, když především na rovinkách náš jezdec získával. Při závodě tomu bylo naopak, na dlouhých rovinkách jel motocykl až o 15 km pomaleji a na dobrý výsledek jsme tak mohli rychle zapomenout. Josep se dotrápil do cíle na 25. místě, a on i celý tým byli samozřejmě ze závodu rozladěni, obzvlášť když se celý víkend dařil a první dvacítka byla nadohled. Doposud nevíme, proč repasovaný motor při závodě tolik ztrácel. Vše zjistíme až po analýze na dalším závodě, který se jede již tuto neděli na australském ostrově Phillip Island.

20.10.2012 Tým MOTO FGR je po kvalifikaci v Sepangu spokojen


Patnáctý závod sezóny, druhý se španělským jezdcem „Pepé“ Rodriguezem. Po úvodním seznamování s motocyklem FGR v Japonsku se čekalo výraznější zlepšení právě zde, na malaysijském okruhu v Sepangu. Závodnímu víkendu předcházela zásadní úprava podvozku, která se projevila hned v prvním tréninku, kdy se Josepovi podařilo zajet 22. místo.

více...

18.10.2012 Začínáme od nuly


Japonsko, další start do sezóny s novým španělským jezdcem Josepem „pepé“ Rodriguezem. Náročný týden před odletem do Tokia, vyřídit pro jezdce složitá víza, u PSI Hubík nechat ušít za pár dní dvě kombinézy (patří jim za to velký dík), sestavit kompletní letový plán, očekávání, jak si tento talentovaný pilot bude na českém stroji FGR počínat a jak mu nový podvozek bude vyhovovat.

více...

02.10.2012 Za FGR pojede Josep Rodriguez


Za náš tým MOTO FGR pojede poslední čtyři závody v sezóně Josep Rodriguez, který bude mít startovní číslo \\\"28\\\".
\\\"Tým se rozhodl ukončit spolupráci s holandským závodníkem Jasperem Iwemou po třináctém závodě sezóny ve španělském Aragonu. Důvody již není třeba znovu uvádět. Doufáme, že nový jezdec Rodriguez Ruiz, nyní už oficiálně potvrzený IRTA, dodá týmu opět vítr do plachet. Tento šampionát obnáší spoustu úsilí, umu a peněz na to, aby nás přestali motorky bavit.\\\"
18-letý španělský závodník má za sebou celkem 11 startů v Grand Prix, nejvíce vloni osm, kdy nejdříve startoval s wild card za tým Wild Wolf-Racc-MS v Jerezu (15.) a v Katalánsku (23.), později jako náhradník za tým Andalucia Banka Civica v Assenu (21.). Loňskou sezonu pak dojel v 5 posledních závodech v týmu Blusens by Paris Hilton Racing místo Sergia Gadey a v Sepangu si připsal další 2 mistrovské body za 14. místo.

02.10.2012 Další nedojetý závod u FGR


Závodní neděle začala u českého týmu vcelku vyvedeným warm upem. Po drobných změnách v nastavení se Jasperovi podařilo zrychlit oproti kvalifikaci o osm desetin, a obsadil 21. místo. Podařilo se také snížit ztrátu na prvního Kenta na KTM, která činila 2,2 sekundy.
Závod však probíhal stejně jako na posledním závodě v italském Misanu. Jasperovi se nepodařil start, když do první zatáčky najel až jako třicátý. Přemíra snahy dohnat ztrátu znamenala pád v šesté zatáčce na přední kolo. Kvůli ulomené stupačce nemohl v závodě dále pokračovat. Nutno však přiznat, že podle časů by bojoval maximálně o 16. místo.
Nyní tým MOTO FGR čeká nejtěžší část sezóny, zámořský trojzávod Japonsko, Malaysie a Austrálie. Držte nám palce, budeme to zcela jistě potřebovat.
Miroslav Felgr, majitel týmu: „Z posledních sedmi závodů Jasper sedmkrát chyboval a takto již není možné dál pokračovat. V současné chvíli probíhají jednání, jak si napravit reputaci a důstojně dojet letošní sezónu. Tým je z těchto výsledků silně demotivován, a je na mně, jako na majiteli týmu, abych si s tím poradil.“

02.10.2012 FGR v chladném Aragonu


Co máme čekat od třináctého závodu sezóny, zněla otázka před španělským závodem. Jasper totiž ani jednou v předchozích třech sezónách neviděl šachovnicový praporek.
Páteční volné tréninky splnily předpověď, když se oba odjeli na mokru. Jasper zakončil úvodní trénink na 21. místě. Odpoledne se jelo za silného deště, což našemu jezdci vyhovovalo, a ke konci postupně zrychloval. Bylo z toho nakonec skvělé páté místo a naše nejlepší umístění mezi světovou elitou vůbec. Mechanici vyměnili původní podsedlovku za novou, kvůli lepšímu rozmístění těžiště při brždění.
Poslední volný mokrý trénink, kterým začalo sobotní ráno, měl také vzestupnou tendenci. Posledních šest kol Jasper zrychloval, což stačilo na slušnost 20. příčku.
Lámání chleba však přišlo na řadu opět ve 13 hodin. Trať začala před kvalifikací rychle osychat a Jasper zajel již po prvním kole přezout na suchou směs. Využil toho mezi prvními, a podařilo se mu zajet rychlé kolo, když bojoval s Alexem Marquezem. Dlouho se držel v top ten, ale opět přišel nezvládnutý závěr a propad na 24. místo. Směs M nebyla na tuto chladnou trať ideální, ale toto obutí měli všichni závodníci, neboť nebylo na výběr. Proto výmluva, že rychlé kolo nešlo kvůli klouzajícímu zadnímu kolu, nebyla na místě.
Boj o kýžené pozice se nám díky tomuto umístění vzdálil. Do zítřejšího závodu snad Jasper vloží veškerou energii, snad takovou, jako jeho mechanici.

18.09.2012 Začalo to pádem, skončilo to pádem


Itálie letos příliš radosti našemu týmu nepřinesla. V Mugellu, ani v Misanu neviděl Jasper cíl. Po slušných výsledcích ve volných trénincích při proměnlivém počasí a 22. místě v kvalifikaci jsme si slibovali opět boj o první patnáctku.
I po startu to tak vypadalo, když se Jasperovi podařilo udržet 20. místo při průjezdem prvního kola. Ovšem při nájezdu do první zatáčky ve druhém kole byl delší na brzdy a po kontaktu s jiným závodníkem následoval pád. Nebylo již možné pokračovat z důvodu ulomené páčky brzdy a tým odjížděl z italského okruhu opět značně zkroušený.
Zvláště při vidině dobrého výsledku, když se Jasper držel za Kubou Kornfeilem, který později o kýžené body bojoval. Motocykl FGR zaznamenal během víkendu změny především v nastavení jeho zadní části, které se projevily především v lepší ovladatelnosti díky posunutému těžišti na přední kolo.
Za 14 dní nás čeká španělský Aragon, další neznámá pro náš tým, další možnost, další očekávání, další výzva. Tentokrát je tisková zpráva bez komentářů, protože vlastně ani není co komentovat.

18.09.2012 Misano je další výzvou pro FGR


Misano je další výzvou pro FGR Sezóna se kvapem blíží ke svému konci, a na populárním italském okruhu tým MOTO FGR hledá novou motivaci. Po nepovedeném brněnském závodě se sešel tým z managementem jezdce, aby vyřešili co dál, jak pokračovat jinak, lépe. Proběhla personální změna v podobě nového specialisty na pérování a přišlo několik změn, aby tým fungoval více jako celek.

více...

27.08.2012 Velké rozčarování při domácím závodě


Cílem byly body. Se vším ostatním by byl tým MOTO FGR samozřejmě nespokojený. Vše ovšem dopadlo naopak. Po postupném zlepšování Jaspera Iwemy ve volných trénincích při Velké ceně v Brně přišla nepovedená kvalifikace a start až z 27. pozice. Trochu úsměvu do tváří členů týmu přinesl až mokrý warm up, který náš jezdec zakončil na 9. místě.

více...

22.08.2012 Dlouhá cesta našeho týmu do USA trvala do druhé zatáčky


V americkém Indianapolis čekal náš tým dobrý výsledek, zvláště po tom, co jsme se po kvalifikaci umístili na 22. pozici. Ve warm upu jsme ještě zkoušeli změnu mapy, ale tato zkouška se neukázala jako šťastná a vrátili jsme se k původnímu nastavení z kvalifikace. Jasper nakonec startoval ze sedmé řady, protože nemohl nastoupit Španěl Faubel kvůli zranění v tréninku.

více...

17.07.2012 Závod nezávod u MOTO FGR v Mugellu


Maratón tří po sobě jdoucích závodů jsme zakončili v italském Mugellu, tentokráte za stálého, teplého počasí. Ve volných trénincích Jasper zaznamenával slušný pokrok, když se každý trénink posouval pořadím až na shodné 16. místo s francouzským závodníkem Masbouem. To byla dobrá výchozí pozice pro kvalifikaci a také v týmu zavládla dobrá nálada po nepříliš zdařilém úvodu.

více...

09.07.2012 V Německu jako na houpačce


U našich sousedů pokračoval již osmý závod MOTO GPa okruhu Sachsenring. Jeli jsme sem v očekávání dobrého výsledku, neboť tato trať patří mezi Jasperovy oblíbené. Proměnlivé počasí však ovlivnilo celý víkend. Páteční volné tréninky nedopadly dle očekávání, když v prvním Jasper Iwema obsadil 23. a ve druhém až 30. místo. Nastavovalo se především vstřikování.

více...

09.07.2012 Holandské zklamání


Slušně započatý víkend v Assenu se týmu MOTO FGR proměnil v noční můru v podobě kvalifikace. Jasper se nebyl schopen dostat do tempa, kdy ho svazovalo domácí prostředí.
Ve stejném rytmu pokračoval i warm up, ve kterém navíc zaznamenal Jasper pád, když ho mimo trať vyvezl Španěl Vazquez.
Start do závodu ze 31. pozice se Jasperovi podařil, když šel do první zatáčky okolo 24. místa. Nedokázal si však pozici uhlídat a o několik míst se propadl i přesto, že zajížděl úvodní kola stejně rychle jako vedoucí skupinka s v čele. Bohužel se mu ani nepodařilo udržet v největší skupině závodníků bojujících o body.
Celý závod jezdil ve skupince bojující o 23. místo, cílem projel 24. za Italem Grotzkyjm.
Jedinou útěchou může být fakt, že ztráta 39 vteřin na 22 kol není nikterak ostudná a ve dvoudobé éře by téměř vždy znamenala slušný bodový příděl. Třída MOTO 3 se podle předpokladů stává velmi vyrovnanou a každá chybička znamená citelnou ztrátu. Kvůli pozicím za první dvacítkou však tým MOTO FGR do mistrovství světa nešel.
Motocykl mechanici opět velmi dobře nastavili a odměnou jim byl tak zopakovaný čtvrtý top speed z druhého volného tréninku. Především ve výjezdech ze zatáček bylo znát, že má Jasper hodně navrch oproti soupeřům.
Za týden nás čeká německý Sachsenring, který snad bude probíhat více ku spokojenosti celého týmu a přinese opět radost ze závodění.

07.07.2012 Neuskutečněná očekávání před domácím závodem


Sedmým závodem pokračuje seriál MOTO GP a pro nás to je jeden z domácích závodů této sezóny. Již dlouho před tímto víkendem se Jasperovi fanoušci připravovali, aby mu přichystali co možná nejlepší atmosféru. Dle předpokladů by jich mělo na assenský okruh dorazit okolo pěti tisíc. Jeho podobizna je snad na všech křižovatkách a rodné městečko za okruhem je obsypáno billboardy a dalšími reklamami zvoucími na tento podnik. Příjemné je, když jdete v týmovém tričku, lidé vás poznávají, mávají, zdraví, prostě to tu závody žije a to je věc, která v čechách zatím chybí.
První čtvrteční trénink zakončil Jasper na 21. pozici, když se nastavovalo především vhodné pérování. Do druhého volného tréninku jsme měnili spojku a převodovku, která by měla zůstat, pokud nebude nějaký zvrat v počasí, až do závodu. O dobrém nastavení motocyklu svědčí fakt, že jsme na top speedu obsadili čtvrtou příčku. Umístění však zůstalo stejné jako v prvním tréninku.
Na třetí trénink jsme měnili palivovou mapu, ale na výsledku se to bohužel neodrazilo. I když Jasper každý trénink stahoval několik desetinek, propadl se výsledkovou listinou dolů. I přesto, že ztratil 2 vteřiny, obsadil až 26. místo. Třída MOTO 3 se podle předpokladů neskutečně vyrovnává a bude závod od závodu těžší končit v kvalifikaci v první polovině.
Co se dělo v kvalifikaci jsme ovšem nečekali. Jasper se od začátku nebyl schopen udržet žádné skupinky a psychicky neunesl domácí kvalifikaci. Startovat budeme zřejmě někde za poslední zatáčkou, z 31. místo. Těžko se popisuje zklamání týmu z tohoto ostudného výsledku. Skvěle sehraný tým, perfektně fungující motor Honda, velmi dobře nastavený motocykl FGR – co více chtít pro dobrý výsledek?

18.06.2012 Kolize v úvodu závodu ovlivnila dobře započatý den


Závodní neděle pro náš tým MOTO FGR začala v anglickém Silverstone velmi dobře. Vyměnili jsme motor Honda za zatím poslední verzi s novými vačkami a bylo to hned znát. Jasper zrychlil oproti kvalifikaci o více než jednu vteřinu a skončil na 16. místě. Motocykl tak byl velmi dobře připraven a tým se již mohl soustředit jenom na nejnutnější detaily.

více...

18.06.2012 Tým FGR před závodem v chladném Silverstone


Šestý závod na legendárním anglickém okruhu ukazuje svou tradiční loterii s počasím. Páteční den jsme začali velmi dobrým mokrým tréninkem, ve kterém si Jasper držel do poloviny vedoucí pozici. Po opětovném vyjetí z boxu začal zajíždět další rychlé časy, ale při svém nejrychlejším kole měl v závěru lehký pád na přední kolo a propadl se na celkovou 10. příčku.
Odpolední trénink se sice jelo na suchu, ale za nepříjemného silného větru. Jasper se opět držel kolem první desítky, ale ve druhé polovině tréninku ho rozhodil odlétající kamínek, který se namotal do zadního kola, a rozbil zadní blatník. Svůj čas si již zlepšit nedokázal a posunul se na konečnou, i tak slušnou 19. příčku.
Sobota však nezačala vůbec dobře, když Jasper nedokázal ve třetím volném tréninku chytit potřebné tempo. Po rozpačitém výkonu z toho bylo umístění na chvostu výsledkové listiny a očekávání ve výrazné zlepšení v odpolední kvalifikaci, které se nakonec vyplnilo.
Jasper se již na začátku udržel v rychlé skupině, ve které zrychlil oproti rannímu tréninku o více než dvě vteřiny. V posledním kole do toho dal vše, ale kvůli zuřivému boji ve skupině nejrychlejší kolo zajet nedokázal.
Zítra se odlepíme od startovního roštu z 22. místa. Doufáme opět v body, vše bude ale také záležet na počasí. Nejméně bychom si přáli osychající trať, která je Jasperovou noční můrou. Startujeme výjimečně jako poslední kategorie, proto po třídě MOTO GP televizi určitě nevypínejte :o)

05.06.2012 Musíme být spokojeni


Pátým závodem ve španělské Barceloně pokračoval kolotoč MotoGP. Náš tým MOTO FGR přijel do Katalánska dobře naladěn a po povedeném závodě ve Francii plný očekávání, zda se bodíky povedou i na suchu.
Vše bylo umocněno zbrusu novým výfukem od firmy Akrapovič, který máme zatím jako jediný tým a po zkouškách na brzdě vyšel jako nejlepší varianta. Také jsme na motocykl osadili olejový chladič, který nám byl dodán až v Le Mans, a díky počasí, které celý víkend panovalo, byl nezbytný.

více...

22.05.2012 Pršelo nám štěstí


Radost, úleva, satisfakce. Náš tým MOTO FGR si po čtvrtém závodě mohl oddychnout, že přišly první historické body pro český tým a český motocykl, a to přesně po 40-ti letech od slavných dob Jawy 350. Velkou škodou je však nezájem většiny českých médií o tento historický motoristický milník. Tým se již velmi dobře sehrál a čekal pouze na okamžik, kdy kýžené body přijdou.

více...

22.05.2012 Vyjedeme z deváté řady


Náš tým MOTO FGR má před sebou čtvrtý závod mistrovství světa v Le Mans. Po nedojetém závodě v Estorilu jsme si chtěli spravit chuť a dostat se výrazněji dopředu. Bohužel se však Jasperovi nepodařila zajet ve třech volných trénincích lepší než 26. pozice. Při dnešním dopoledním volném tréninku přišlo zlepšení oproti včerejšku o jednu vteřinu a naděje, že se posuneme výsledkovou listinou do první dvacítky. Před kvalifikací začalo pršet a trénink se odjel celý na mokru. Jasper však nezískal pohodu ani v něm a start z 25. místa tak bude velmi obtížný. Zítra má být také deštivo, což by nám mohlo pomoci prokousat se výsledkovou listinou do první poloviny.
Miroslav Felgr, majitel týmu: „ Víkend neprobíhá tak, jak jsem čekal. V porovnání s konkurencí Jasper ztrácí ve dvou pomalých zatáčkách více jak vteřinu. Podle vyhodnocených dat si snad zítra povede lépe. Motocykl je dobře nastaven a doufám, že z toho náš jezdec vytěží maximum. Warm up ukáže, kam až jsme schopni se v závodě dostat“.

08.05.2012 První nedojetý závod


Tým MOTO FGR má za sebou třetí závod v jeho první sezóně mistrovství světa. Bohužel i tentokráte bez bodového přídělu. Do portugalského Estorilu tým odjížděl s obavami, protože tato trať je Jasperova nejméně oblíbená a každý rok tu měl těžký pád. Toto pravidlo se potvrdilo i tento víkend, když v prvním pátečním volném tréninku měl nepříjemný pád, který ovlivnil celý závodní víkend. I přesto, že i v dalších dvou trénincích zrychloval, stále to nestačilo na lepší umístění než ve druhé třetině startovního pole. Příčinou byl bezesporu i přílišný respekt z této trati.
Sobotní kvalifikace však nevyšla vůbec. Motocykl měl rezervy ve špatně nastavené elektronice a Jasper se nebyl schopen posunout výsledkovou listinou výrazněji dopředu, 28. příčka tak byla zklamáním.
Ve warm upu přišlo jen mírné zlepšení. Start se Jasperovi příliš nevyvedl, ale během tří kol se mu podařilo probojovat až na 19. místo. Bohužel předjíždění jezdců přineslo i ztrátu na skupinku bojující o body. Jasper se snažil probojovat dopředu, ale jeho snaha znamenala při pozdním brzdění do zatáčky pád na přední kolo. Ulomená řadička přinesla konec závodu, i přesto byl však evidentní progres a zlepšení oproti kvalifikaci o 1,7 vteřiny na kolo.
V tomto týdnu vyhodnotíme data, abychom co nejlépe připravili motocykl na čtvrtý závod v Le Mans. Tomu by mělo předcházet brzdění motocyklu s novým výfukem. Body se nám zatím vyhýbají, Francie bude další šancí k reparátu.
Jasper Iwema: „Po velkém pádu v prvním tréninku a problémech s motorovým brzděním byl víkend velmi náročný. Při závodu se však všechny problémy vyřešili a opět jsme byli schopni soupeřit o přednější pozice. Z 28. místa na startu jsem se probojoval až na 19., konec nadějím však přinesl pád. Tvrdě jsme pracovali jako tým a jsem přesvědčen, že jsme získali mnoho užitečných informací pro další závod v Le Mans.“

08.05.2012 Startovat budeme ze zadních pozic


Třetí závodní víkend v portugalském Estorilu začal pro tým MOTO FGR vůbec nejhůře v letošní sezóně. Jasper Iwema měl již ve čtvrtém kole prvního pátečního volného tréninku nepříjemný pád, když ve výjezdu ze šikany dostal highsidera. Kvůli silné bolesti ramene, hrudníku a podezření na zlomenou klíční kost již Jasper nemohl v tréninku dále pokračovat a musel navštívit mobilní kliniku, kde mu bylo rameno zafixováno, aby vůbec mohl absolvovat druhý odpolední trénink.
Sobotní kvalifikace se bohužel nezdařila dle představ týmu, jelikož se na motocyklu objevily problémy s nastavením elektroniky a v některých pasážích okruhu se tak stroj choval neklidně. K tomu se přičetla Jasperova zdrženlivost z nepříjemného pádu a výsledek na chvostu na sebe nenechal dlouho čekat.
V zítřejším warm upu se snad projeví změna nastavení a Jasper se dostane do psychické pohody, kterou bude po nepovedené kvalifikaci zcela jistě potřebovat.
Miroslav Felgr, majitel týmu:„ Je to svět, ve kterém není špatných závodníků. Kvalifikace je samozřejmě daleko za mým očekáváním. Důležité je, že Jasper může pokračovat, byť ho pád v každém vyjetí na trať limituje. Nechci nic předvídat, uvidíme, v jaké kondici bude motorka a jezdec zítra. Startujeme výjimečně jako poslední v 15.30 hod.“

01.05.2012 Tréninky s dobrým začátkem a hořkým koncem


První závod zapomenut, o body se budeme snažit poprat zde v Jerezu. Motocykl zaznamenal opět několik změn, když byla namontována další elektronika, díky které je možné přepínat palivové mapy a GPS senzor. Na úvod druhého závodního víkendu nás přivítalo nevlídné počasí. První volný páteční trénink se sice odjel na suchu, ale jezdci měli problémy se silným větrem.

více...

01.05.2012 Dnes bylo k bodům tak blízko


Dnešní den začal pro tým MOTO FGR nadějně zajetým warm upem na mokré trati, kdy Jasper obsadil 15. místo. Po včerejší nepovedené kvalifikaci opět zavládla v týmu dobrá nálada, která díky vynikajícím časům v první polovině startovního pole provázela tým celý víkend. Ve warm upu byl motocykl FGR nejrychlejší na top speedu s motorem Honda.

více...

24.04.2012 Prodej autobusu Karosa


Tým MOTO FGR prodává autobus, který si pořídil v roce 2008. Ve stejném roce také prošel kompletní renovací -nový lak, nábytek, kompletně nová elektrika včetně náhradního zdroje s možností používáním při jízdě, koberec, vymalováno, repase některých mechanických částí, autobus je v dobrém stavu, vybaven klimatizací, topením, sprchovým koutem, kuchyňským zařízením (sklokeramická deska, mikrovlnka, dřez, …)
V autobuse může cestovat najednou až 8 lidí, přespání zařízeno pro 6.
V zadní částí se nachází dílna s ponkem a místo pro 3 motocykly.
Součástí autobusu je i stan s konstrukcí o rozměru 4 x 10 m. Úložný prostor je také na střeše. Posledních 5 let byl garážován.
Při koupi lze dohodnout v místním ČSAD možnost dodávání velmi levných náhradních dílů.
Rok výroby : 1986
Najeto : 313.000 km
Kategorie: N3, speciální vozidlo
Cena 190.000,- Kč s DPH

10.04.2012 Zmar FGR v Kataru


První závod, první očekávání, první zklamání. Náš tým MOTO FGR má za sebou exotický noční závod na okruhu Losail v Kataru. Tolik emocí ale nezažil v doposud žádném absolvovaném závodě ve své historii. Víkend začal vyjímečně už ve čtvrtek dvěma volnými tréninky, které Jasper zakončil na 24. místě se ztrátou 3,3 vteřiny na prvního španěla Vinalese.

více...

08.04.2012 Podařená kvalifikace


Opravdu důležitý den čekal náš tým až dnes, při kvalifikaci na zítřejší závod. Jasper se od začátku pohyboval po první čtvrthodince okolo desátého místa, ale to nebylo až tak důležité, protože tak, jako vždy se nejrychlejší časy začaly zajíždět na konci 40-ti minutového tréninku. V polovině tréninku zajel Jasper do boxu kvůli úpravě pérování a stažení dat. Po několika kolech zamířil opět krátce do boxu, aby se zkoncentroval na závěr kvalifikace. Po třech rychlejších kolech se mu podařilo v jeho úplně posledním zajet zatím vůbec nejlepší čas 2.09.876 a umístil se na velmi slušném 17. místě, a nechal za sebou všechny privátní týmy. Jeho umístění bylo odměnou za skvěle odvedenou práci celého týmu a především snížení ztráty na prvního Corteseho s KTM, která činila 1,7 vteřiny, je dobrým příslibem pro zítřejší večerní závod, který se jede od 18 hodin. Tým dobře ví, kde jsou rezervy na motocyklu, a co vše chce do druhého závodu v Jerezu vylepšit. Především nám chybí čidlo na zadní brzdě, abychom mohli vyhodnocovat data kompletně.
Poděkování patří především těm, kteří nás u televize tlačili vpřed a zahltili spoustou sms zpráv. Vydržte to ještě do zítřka, dáme do toho vše !
Josef Kubíček, manažer : \\\"S výsledky kvalifikace u nás u všech panuje velká spokojenost. Myslím si, že celý tým technicky i morálně udělal krok směrem vzhůru a to se určitě odrazilo i na Jasperově výkonu. Povedlo se několik dalšíc technických změn, nastavení pérování a brždění motoru. Tyto změny se ukázaly jako správné. Věříme, že máme motorku dobře připravenou na zítřejší závod. Děkuji všem členům týmu za fantastickou práci, kterou odvádějí a v našem případě jdeme opravdu všichni za svým snem. Závod je zítra a jak říkám vždycky, zajíci se sčítají až po honu. Držte nám všichni palce a děkujeme!

08.04.2012 FGR a první dva dny v Kataru


Náš tým MOTO FGR má za sebou na katarském okruhu Losail první tři volné tréninky. Tomu však předcházelo mnoho příprav a nečekaných překvapení, které však k závodům, na které se přepravuje vše letecky patří. Ve včerejších dvou trénincích jsme použili kitový motor, se kterým jsme odjeli poslední oficiální testy v Jerezu. V prvním tréninku Jasper obsadil slušné 18. místo a odzkoušeli se všechny základní funkce a nastavení pérování. Ve druhém se i přes zlepšení o 1,4 vteřiny propadl na 24. místo se ztrátou 3,3 vteřiny na prvního Vinalese. Španělský elektronik Mark vyhodnotil s jezdcem grafy a přes noc se upravovala stopa motorky a měnil se motor za úplně nový, abychom měli zajeté dva v případě závady. Dnešní den jsme měli trochu volna, abychom se na chvíli odreagovali a podívali se po místní zajímavé architektuře.
Třetí trénink Jasper v úvodu zajížděl motor, poté zastavil kvůli úpravě předního pérování a změně převodu. Nejrychlejší kolo si nechal stejně jako včera do samého závěru, když se podařilo zlepšit včerejší čas téměř o jednu vteřinu na čas 2.10.7, což znamenalo celkové 20. místo. Co je pro nás povzbudivé je především ztráta na prvního Corteseho na KTM, která činila 2,3 vteřiny a pomalu si tak zvykáme na tempo naší nové třídy MOTO 3.
Na zítřejší kvalifikaci proběhne opět několik změn v elektronice, protože jezdec nebyl spokojen s některými průjezdy.
Děkujeme fanouškům a sponzorům, od kterých nám chodí povzbudivé emaily a sms. Do čech zdraví ústeckoorlický tým MOTO FGR.

03.04.2012 První křest v Kataru


Tak už se nám to pomalu blíží, první opravdové porovnání se světovou elitou na úvodním závodu v exotickém Kataru. Po nevydařených třetích testech máme co dohánět a pevně věříme, že nastřádaná data nás posunou na vyšší příčky.
Tým MOTO FGR byl od listopadu ve velkém shonu, než dal vše potřebné do své první sezóny MOTO GP dohromady a nemohl se tak soustředit pouze na výsledky ale i na spoustu okolních aspektů. V pauze mezi třetími testy a prvním závodem byl čas probrat nasbírané poznatky a také si dát na chvilku oddych od závodního shonu.
Volné tréninky naší třídy MOTO 3 začínají výjimečně již ve čtvrtek, kvalifikační trénink můžete sledovat v sobotu na Nova sport od 20 hod., závod na stejném kanále v neděli od 17.55 hod. Držte nám palce, budeme to opravdu potřebovat.

23.03.2012 Poslední testy v Jerezu


Na poslední přípravu před nadcházejícím začátkem sezóny jsme odjížděli s očekáváním, jak budou nové kitové motory Honda fungovat.
První pondělní den testů začal úpravami elektroniky Dellorto, která trvala celé dopoledne a Jasper neměl možnost zajíždět rychlejší časy.

více...

13.03.2012 MOTOCYKL 2012


První letošní výstava je za námi. Rozepisovat se nad tím, že máme v čechách výstavy dvě je bezpředmětné, výhledově to nevypadá lépe a ješitnost motocyklovému průmyslu vládne dál.
Naše firma byla s návštěvností spokojena, v sobotu bylo díky tomu, že se vystavovalo pouze v hlavní části výstaviště dokonce přeplněno. Rozhodli jsme se vystavovat v Praze především z důvodu představení našeho týmu, které proběhlo před samotnou výstavou ve středu 7. března v hotelu Expo. Na této výstavě jsme již inventářem, vystavovali jsme zde v letech 2003 (motor FGR 125 GP),2006 (motocykl FGR 125 GP),2008 (motor FGR 2500 V6) a v loňském roce (motocykl FGR MIDALU). Návštěvníci mohli spatřit prvně motocykl FGR 250 GP připraven na nadcházející sezónu MOTO GP v nové třidě MOTO 3. Motocykl FGR MIDALU zaznamenal po roce také několik změn, kromě barvy byl osazen doplňky firmy Barracuda, novými upravenými frézovanými víky s víčkem na nalévání oleje a v neposlední řadě proběhlo nemálo motorových změn. Další naší výstavou bude zřejmě až Intermot 2012 v Kolíně nad Rýnem, která se uskuteční v termínu 3. – 7. října.

09.03.2012 Představení týmu MOTO FGR


Ve středu 7. března byl v odpoledních hodinách v pražském hotelu Expo představen tým MOTO FGR. Slavnostním podvečerem provázel komentátor Vašek Svoboda, kde shrnul dosavadní působení našeho týmu za uplynulých deset let. Poté odhalil jezdec Jasper Iwema a majitel týmu Miroslav Felgr motocykl FGR 250 GP, který se bude v této podobě účastnit letošní sezóny MOTO GP. 70 pozvaných hostů s nespočtem médií s týmem čile diskutovalo, atmosféru podtrhlo mnoho českých motocyklových legend.
Zájemci mohou spatřit motocykl FGR 250 GP na výstavišti v Holešovicích při výstavě MOTOCYKL 2012 až do neděle 11. března. Současně je vystaven i motocykl FGR MIDALU, který zaznamenal za další rok vývoje mnoho změn. Spolu s ním je také prezentován partner tohoto projektu, firma PARAMO s produkty, kterými jsou oleje Mogul, používané právě v motocyklu MIDALU.
Představení týmu FGR

20.02.2012 Druhé testy našeho týmu


V Jerezu pokračovala druhá část testů naší třídy MOTO 3. V těchto testech bylo opět cílem najetí co možná nejvíce kol, aby si Jasper rychle zvykl na nový podvozek a motor. První den se stihlo najet 49 kol s „nejrychlejším časem“ 1.53.3. Druhý den testů se Jasper pohyboval kolem času s předchozího dne a stihl objet 53 kol.

více...

11.02.2012 První testy MOTO FGR ve třídě MOTO 3


Jasper Iwema poprvé okusil motocykl FGR 250 GP až na prvních oficiálních testech ve Valencii. Plánované dřívější svezení nebylo možné kvůli dodání motoru Honda a dalších komponentů týden před IRTA testy. Tyto pracovní testy slouží hlavně proto, aby motocykl začal fungovat a odhalily se všechny počáteční bolesti.

více...

06.02.2012 Podepsáno s Jasperem Iwemou


ve čtvrtek 26. ledna došlo k podpisu s již avizovaným Jasperem Iwemou v sídle týmu MOTO FGR v Ústí nad Orlicí. Tým má v těchto dnech velmi napilno, měl pouhé 4 dny na kompletní sestavení motorky, aby mohl týmový kamion odjet 5. února na testy do Španělska. První oficiální IRTA testy se konají ve Valencii od 8. do 10. února, poté se tým přemístí do Jerezu, kde se koná druhý test od 16. do 18. února. Po úvodních testech se vrací celé zázemí zpět do Ústí nad Orlicí, kde budou probíhat finální přípravy před poslední prověrkou, která proběhne v půli března také v Jerezu.
Motocykl FGR 250 GP bude k vidění na výstavě MOTOCYKL 2012 v Holešovicích, která se koná od 8. do 10. března. Před výstavou proběhne oficiální představení týmu.

12.01.2012 Jasper Iwema před podpisem smlouvy


V následujících dnech dojde k podpisu smlouvy se zkušeným holandským závodníkem Jasperem Iwemou, který se tak stane již šestnáctým jezdcem našeho týmu MOTO FGR. Jasper bude také jedniným závodníkem v seriálu MOTO GP ze země tulipánů. Má za sebou kompletní tři sezóny v mistrovství světa, když jeho nejlepší byla v roce 2010, kdy získal velmi slušných 34 bodů a celkové 16. místo. Na body si samozřejmě bude chtít šáhnout i náš tým MOTO FGR v roce, kde všichni začínají z bodu 0. Sezóna nám začíná oficiálními IRTA testy ve španělské Valencii začátkem února. V těchto dnech také probíhají poslední jednání o personálním složení týmu.

24.12.2011 PF 2012 - MOTOFGR


Dovolte, abychom Vám popřáli vše nejlepší do Nového roku a příjemné prožití svátků vánočních.

05.12.2011 Autogramiáda v Brně


Při příležitosti vydání dalšího ročníku oblíbeného výtisku Mistrovství světa motocyklů od pana Rejdy proběhne tradiční autogramiáda předních českých jezdců. Akce se koná 7. prosince od 16 hodin v knihkupectví Šedivý v ulici Masarykova. Na akci moderovanou Joskou Kubíčkem nebudou chybět ani oba jezdci týmu MOTO FGR, Tomáš Vavrouš a Kája Hanika.

29.11.2011 Pátý kalendář FGR


I v letošním roce je možné objednat kaledář FGR v limitované sérii 500 ks opět za nákladovou cenu 150,- Kč. Poštovné je po zdražení bohužel 120,- kč. Objednávat můžete na mailu motofgr@motofgr.com

29.11.2011 Beseda s autogramiádou v Hradci Králové


Dovolujeme si Vás pozvat na zajímavou besedu, která bude spojená s autogramiádou našich předních jezdců a nebude na ní chybět ani náš jezdec Tomáš Vavrouš. Akce se koná v kulturním domě Střelnice v Hradci Královém 10. prosince od 16.30 hod. Více v přiloženém letáku.

17.11.2011 Předávání cen v Hořicích


V půli listopadu se v kulturním domě v Hořicích předávali ceny za sezónu 2011 v českém mistráku. Jezdcům našeho týmu byly předány poháry za titul vícemistra - Tomáš Vavrouš a za dva tituly, juniorský a seniorský - Karel Hanika. Karla čeká ještě jedno vyhlášení, tentokráte pouze pro mistry, které se uskuteční koncem listopadu v Praze.

16.11.2011 Bývalý ministr průmyslu Kocourek ve FPOSU


Necelý měsíc po návštěvě místopředsedkyně vlády Karolíny Peake se Ústí nad Orlicí dočkalo v pondělí 7. listopadu dalšího člena vládního kabinetu. Dnes již bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek navštívil se svojí delegací místní strojírenskou firmu FPOS.
Důvodem návštěvy nebyla tolik diskutovaná nádražní budova, ale provoz místních firem FPOS a zejména MOTO FGR, která přímo v prostorách bývalé Perly několik let pracuje na vývoji unikátního motocyklu, jenž dostal název Midalu. Vládní delegaci doplnil přímo na místě Kocourkův spolustraník a poslanec za místní region Radim Jirout, který zná zdejší poměry a prostředí strojírenských firem velice dobře. Celá skupina v čele majitelem firmy Miroslavem Felgrem postupně prošla všechny části provozu, kde se vyvíjí a zhotovují jednotlivé součásti ke zde vyráběným motocyklům. Detailně si tak mohli prohlédnout montážní nebo obráběcí dílnu, kde unikátní stroj Midalu vzniká. Další část firmy patřila závodnímu motocyklu 125 GP, se kterou dosáhla závodní stáj MOTO FGR několika úspěchů, včetně prvenství na mistrovství republiky. Při prohlídce závodního stroje se mohli zástupci firmy také pochlubit zcela čerstvým a v historii českého motorismu ojedinělým úspěchem, když po 46 letech bude domácí stáj absolvovat kompletní seriál mistrovství světa. MOTO FGR má zájem účastnit se tohoto podniku se svým motocyklem, ovšem z kapacitních důvodů a požadavků pořadatele této soutěže, pojede sérii s motory Honda.
Video na OIK tv

26.10.2011 Ukončení sezóny 2011


Před několika málo dny proběhlo v Ústí nad Orlicí ukončení deváté sezóny týmu MOTO FGR, které bylo zároveň i oslavou šedesátin Miroslava Felgra, šéfa tohoto projektu.
V příjemné, pohodové náladě čítající více než 70 hostů bylo shrnuto vše, co se dělo během 11 závodních víkendů.
Celkově se podařilo získat 31 pódiových umístění, 10 vítězství, 2 pole position a 2 tituly k tomu.
Děkujeme všem za celou sezónu, za dary, co přivezli a těšmě se na sezónu 2012.
Na ukončení se promítala dvě nová videa - test motocyklu FGR MIDALU a video ze sezóny 2011 týmu MOTO FGR, které můžet zhlédnou zde Sezóna 2011 na videu

19.10.2011 Nakročeno do MOTO GP


Potěšující zpráva přišla tento týden z kolotoče MOTO GP. Náš tým byl akceptován a dostal se do finálního výběru 20 týmů ve třídě MOTO 3 pro rok 2012! Podvozek by měl nadále zůstat pod naší značkou FGR, motory budou jiné značky. Tým MOTO FGR absolvuje sezónu s jedním jezdcem. Jeho jméno však zatím není známo. Další podrobnosti budeme vědět po finálovém závodu MOTO GP ve španělské Valencii, které se jede v termínu 4. - 6. listopadu.

14.10.2011 Kája Hanika v Red Bull pro rok 2012


Jezdci týmu MOTO FGR se podařilo úspěšně kvalifikovat do prestižního šampionátu juniorů Red Bull Rookies Cup. Na španělském okruhu Aragón bylo komisí první říjnový týden po tři dny vybíráno mezi 100 jezdci z celého světa. Nejdříve byl předvýběr zúžen na 55 uchazečů, ze kterých bylo vybráno pouze 11 jezdů a Kája je mezi nimi! Vzhledem k trvající smlouvě s naším týmem by měl jet doplňkově závody, jakého mistrovství, to bude ještě v jednání.

12.10.2011 Finálový závod v Albacete


Druhý říjnový víkend se náš tým zúčastnil již avízovaného závodu ve Španělském Albacete. Počasí nad závodištěm motocyklovému sportu přálo a sluníčko s teplotami vysoko nad 20°C provázelo všechny dny strávené na okruhu. Páteční dva tréninky však byly ve znamení smůly, když se „podařilo“ zadřít motory obou motocyklů, které prošli před závodem kompletní repasí a u jednoho se zkoušel nový motor. Do sobotní kvalifikace najížděl Kája na opraveném motocyklu a souboj o postavení na startovním roštu byl zakončen v posledním kole pádem našeho jezdce, který byl při nájezdu do zatáčky vytlačen jiným jezdcem mimo trať. Nejrychlejší čas zajetý v kvalifikaci stačil pouze na 25. místo. V den závodu zajel Kája v dopoledním WarmUpu na opraveném a dolazeném motocyklu 18. nejrychlejší čas, a potom už se všechno soustřeďovalo na start závodu ve 12.15 hod. s cílem dojet do 15. pozice. Ten proběhl hladce a náš jezdec se začal probíjet startovním polem vpřed. Cca 10 kol závodu bojoval s Cappellou a DeBuntem o 21. místo, a pak v jedné ze zatáček havaroval na výjezdu při smyku zadního kola. Jezdci ani motocyklu se nic vážného nestalo, a tak není potřeba tento náš poslední letošní závodní víkend nijak zatracovat. Děkujeme Autoklubu české republiky za podporu, bez které by toto svezení se se silnou konkurencí nebylo možné.

27.09.2011 Ústecký autosalon potřinácté


Třináctka byla pro tento autosalon šťastné číslo, neboť dopadl nad očekávání všech. Původně předpokládaných tři tisíce návštěvníků v areálu školy středního odborného učiliště se vyšplhalo na více než pět tisíc! To samozřejmě znamenalo nečekané komplikace při parkování, ale organizátoři vše zvládli. Na našem stánku mohli vidět již tradičně oba motocykly FGR, v dopoledních hodinách měli návštěvníci možnost nechat si podepsat kartu nebo plakát od našich dvou jezdců, Karla Haniky a Tomáše Vavrouše. Vyhlásili jsme také vědomostní soutěž zaměřenou na naší závodní historii o 20 cen.
Počasí jako každý rok přálo, atmosféra výborná, přejme, aby ročník příští byl minimálně stejný.

21.09.2011 Nominace na ME v Albacete


Předpokládané ukončení sezóny pro náš tým se nekoná. Jezdec Karel Hanika se nominoval ze čtvrtého místa šampionátu Alpe Adria cup do finálového závodu na španělském okruhu. Tým se původně rozhodl z vysokých finančních nároků na závod nezúčastnit, minulý týden se však na autoklubu rozhodlo o rozdělení dotací a tým MOTO FGR se bude jako jediný český v této třídě prát o co možná nejlepší umístění. Finálového závodu mistrovství Evropy, který se jede 8. a 9. října se účastní pět nejlepších z vybraných šampionátů, jako jsou mistrovství Španělska, Německa, Itálie apod. Cílem je urvat co nejlepší umístění, každý poražený se počítá. Závodu bude předcházet testování v Brně.

02.09.2011 Účast FGR na 2. ročníku Melechovského okruhu


Naše firma MOTO FGR se zúčastnila výstavou své stopětadvacítky zajímavé akce v Ledči nad Sázavou, která se uskutečnila 20. srpna. Tento druhý sraz motocyklů česko-slovenské výroby s bohatým doprovodným programem měl hlavní cíl, závod strojů domácí výroby nazvaný Melechovský okruh. Závodu se zúčastnilo 110 motocyklů, z toho bylo 85 závodníků a 300 diváků.
Tento zajímavý projekt je zatím v plenkách, nicméně se začíná pomalu rozrůstat s cílem nezapomínat na československou výrobu motocyklů. Byly jsme ovšem jedni z mála českých výrobců motocyklů a náhradních dílů, kteří se této akce zúčastnili. Odkaz na pořadatele je www.melechovskyokruh.cz. Do příštích let přejeme organizátorům pevné nervy a mnoho spokojených účastníků.

01.09.2011 Dobré tréninky se špatným koncem na Grobniku


Tým Moto FGR se vydal k poslednímu závodu sezony (a zároven i Alpe Adria Cupu) do chorvatské Rijeky na odkruh Grobnik. V pátek se jeli tři volné tréninky a netradičně jeden kvalifikační. Ve volných trénincích se nám nedařilo, ani jeden motocykl se nepodařilo řádně nastavit. V kvalifikačním tréninku si vedl Karel Hanika výborně a vyhrál ho v čase 1:38,069. Ve druhé, sobotní kvalifikaci se již nezlepšil a klesl na druhou pozici s odstupem 0,6 vteřin na rakušana Mayera s Aprilií. Po nedělním 10-minutovém warm-upu na nás čekalo nepříjemné překvapení.Karel Hanika měl v zahřívacím kole problém s elektronikou, což se za několik chvil ukázalo, neboť do závodu neodstartoval a dobře rozjetý víkend pro něho skončil. Nejlepší start měla trojice Mayer, T rautmann, Capella, která se ihned v prvním kole odpoutala od zbytku startovního pole.Nakonec v tomto pořadí závod dokončili, když nejrychlejší kolo zajel Mayer.V celkovém hodnocení bylo pořadí Alpe Adria cupu následující: Mayer - 127 bodů,Capella - 122 bodů, Trautmann 105 bodů a náš Karel Hanika s devadesáti sedmi body. Šestý skončil Tomáš Vavrouš, který z osmi závodů absolvoval pouze pět. Tímto závodem pro nás zatím nejúspěšnější sezóna končí. Děkujeme všem za podporu, především sponzorům a fanouškům. V letošním roce se tým zúčastní několika výstav a ukončení sezóny, ze které tu bude krátká reportáž.

31.08.2011 Premiéra na Redbull Ringu a rakouský titul


Náš tým se vydal na nově zrekonstruovaný rakouský okruh nedaleko vesničky Spielberg, kde se konal předposlední díl německého seriálu IDM.Přestože Karel Hanika na tomto okruhu netestoval ani nezávodil, očekávali jsme umístění do desátého místa.
V pátečních dvou trenincích se seznamoval s tratí, do třetího však nenastoupil, neboť silně pršelo. V sobotu na náš čekala kvalifikace, která nám však přidělala mnoho starostí,když Karel vždy po objetí kola zajel do boxů. Ve druhém to již bylo lepší a náš pilot obsadil časem 1:47,049 l 20.pozici. čelo startovního pole opanovali čtyři tovární motocykly KTM. Ve warm-upu Karel neobjel ani kolo a tým tak očekával, jak si povede s nenastaveným motocyklem. Start ve 13:20 se nejlépe povedl účastníkům Redbull RookiesCupu Altovi s Ottlem s motocykly KTM. Náš pilot odjel 17. Již v 1.kole se zapojil do skupinky bojující o body, které nakonec za 14.místo získal. Tolik problémů, co tým zažil o tomto víkendu nepamatuje snad za posledních sedm let. Závod opanovaly již zmíněné motocykly KTM. Při tomto závodě se jelo současně i rakouské mistrovství, kde skončil Kája třetí a v celkovém hodnocení tento šampionát vyhrál.
Hned následující týden nás čeká závod v Rijece, kde se koná poslední díl Alpe Adria Cupu, ve kterém budeme bojovat o celkové vítězství. Po tomto závodě ukončíme naší devátou sezónu.

15.08.2011 Skvělý Vavrouš na MS v Brně


V rámci Grand Prix české republiky se jel další dvojzávod RedBull rookies cupu.Tomáš v prvním závodě obsadil třetí a v druhém závodě druhé místo. Dle přítomných byl nedělní závod Redbulláků vůbec to nejlepší, co bylo možné vidět, když kolo co kolo projíždělo prvních 14 jezdců v jedné vteřině!

více...

09.08.2011 Dvojnásobný titul pro FGR v promočené Poznani


K poslednímu závodu Mezinárodního mistrovství ČR odjel náš tým do polské Poznaně. Cíl byl jasně daný, udržet první dvě místa pro náš tým v celkovém hodnocení. V pátek jezdci týmu MOTO FGR ve dvou volných trénincích motocykly zajížděli a hledali správné nastavení, především podvozkové na měřené tréninky následujícího dne.

více...

02.08.2011 Konkurence v Mostě a tři pády


Naší další zastávkou v boji o český titul byl severočeský Most, který byl po Brně teprve druhým slušně obsazeným závodem co se týče konkurence. V pátek jsme jako obvykle odjeli tři tréninky, kde se hledalo především vhodné nastavení pérování, se kterým nám dlouhodobě pomáhá p. Haslacher od WP.

více...

11.07.2011 Nedojetý Salzburgring


První červencový víkend se konal na okruhu Salzburgring 5.díl prestižního německého seriálu IDM. Tým kvůli časové vytíženosti odjel opět pouze s brněnským Karlem Hanikou (Tomáš Vavrouš jel v ten samý termín Redbull Rookies Cup v Mugellu). Cílem bylo, aby Karel nevypadl z tempa, když je mezi jednotlivými závody českého mistráku 5 týdnů volno. V pátek se Karel seznamoval s tratí, která je jedna z nejrychlejších a nejnebezpečnějších ve třech trénincích (minulý rok zde nejel) a připravoval motorku do dvou měřených sobotních tréninků. Okruh je polopřírodní s krátkými únikovými zónami bez obslužných cest. řada jezdců kvůli nebezpečí zranění vůbec nestartovala. V prvním tréninku zajel na pomalu osychající trati čas 1:40,370 a obsadil v něm 15.místo. V tom druhém se zlepšil o téměř vteřin, přesto mu zůstala startovní pozice z ranního tréninku. Nejlépe si vedl Australan Miller před Švédem Kristianssonem a šampionem z roku 2010 Grunwaldem. Ranní warm up proběhl bez problémů s doměním, že v závodě bude vše v pohodě. Závod byl vypsán na 14 kol z původních 16-ti kvůli stále se měnícímu počasí. Náš pilot odstartoval kolem 20.místa, po dvou kolech však kvůli poruše zajel do boxů, kde se však problém s elektronikou který se poprvé vyskytl na Pannoniaringu vyřešit nepodařilo, po objetí dalšího kola Karel motorku definitivně odstavil. Závod nejlépe zvládli jezdci týmu RZT na Apriliích v pořadí Amato, Miller, třetí pak dojel Finsterbusch s KTM. Naším dalším závodem bude za tři týdny předposlední závod českého mistrovství v Mostě. Bude to poslední představení v letošní sezóně na domácí půdě, takže věříme ve slušnou diváckou účast. Před tímto závodem chce tým MOTO FGR odzkoušet na testech některé nové věci, které chce použít právě na závodě v Mostě. Komentář Karla Haniky: Bohužel se nám celý víkend moc nevedlo. Trénoval jsem na obou motorkách. V závodě se ovšem vyskytl stejný problém jako v jednom z volných tréninků a musel jsem bohužel zajet do boxu.

21.06.2011 Pole position, smůla i vítězství


Naší další cílovou destinací byl slovenský Slovakiaring, kde se odjel čtvrtý závod českého mistrovství spojený s Alpe Adria Cupem. Tým jel na tomto okruhu teprve podruhé, neboť je Slovakiaring otevřený od loňského roku. Cíl byl jasně daný, zlepšit si čas na tomto okruhu a zvítězit.

více...

07.06.2011 První vítězství Alpe Adria Cupu pro MOTO FGR ve stém závodě


Náš tým se tentokrát přesunul na maďarský Pannoniaring, kde pokračoval třetím závodem seriál Alpe Adria Cup společně s MMČR. V pátek jsme odjeli všechny tři volné tréninky, při kterých měl Kája Hanika dva pády, kdy zvlášť ten druhý byl velmi nepříjemný, když v rychlosti okolo 130 km/h chytl highsider a mě nepříjemný pád, naštěstí bez zranění.

více...

24.05.2011 Další vavříny z Brna


Za třetím závodem v tomto kalendářním roce jsme se vydali na Memoriál Františka Štastného do Brna. Cíl byl jasně daný. Zlepšit náš čas na tomto okruhu a bojovat o celkové vítězství. Vzhledem k tomu, že oba naši jezdci mají na Masarykové okruhu najeto dostatek kilometrů, tým dorazil na místo až ve čtvrtek.

více...

09.05.2011 Top Ten z Oscherslebenu


Na svůj druhý závod sezóny se tým MOTO FGR vydal na druhý podnik německého mistrovství IDM v Oscherslebenu. Tento závod jsme absolvovali pouze s Karlem Hanikou kvůli vytíženosti Tomáše Vavrouše v Red bull rookies cupu. V pátek se Kája seznamoval s tratí a odjeli dva třicetiminutové volné tréninky. V sobotu jako vždy následovala kvalifikace.

26.04.2011 První double pro FGR!!!


Hned úvodní závod na maďarském okruhu ukázal, že rozhodnutí o složení nového týmu bylo správné, když jezdci týmu MOTO FGR dojeli na druhém a třetím místě v Alpe Adria Cupu, ovládli české mistrovství a také díky věku i juniorskou kategorii. Byla možnost se přihlásit i na rakouské mistrovství, které znamenalo stejně jako v Adrii druhé a třetí místo.

více...

23.04.2011 Do závodu v Hungaroringu z první řady


Oba jezdci týmu MOTO FGR odstartují do zítřejšího závodu z první řady, když Kája Hanika zajel druhý nejrychlejší čas za italem Gnanim, hned za ním bude stát na třetím místě stájový kolega Tomáš Vavrouš.

20.04.2011 Do sezóny s Hanikou a Vavroušem


Pro letošní sezónu se podařilo sestavit v týmu Miroslava Felgra nový tým, kde především jezdci jsou největší devízou, neboť budou vyslyšeni všichni fanoušci, kteří chtěli v týmu dva čechy. Prvním z nich je loňský český mistr a vítěz šampionátu Alpe Adria, brňák Kája Hanika a tím druhým jezdec šampionátu Red Bull rookies Cup Tomáš Vavrouš z Pardubic! V plánu má tým MOTO FGR kompletní české mistrovství a doplňkově 4 závody německého IDM. Toto pondělí proběhl test v Brně s Karlem Hanikou a ve středu odjíždíme na první závod na Hungaroring, sdělil P.R. Luboš Felgr. Podařilo se nám získat vyjádření od Tomáše Vavrouše: i když je letošní sezona v RedBull cupu ještě náročnější než vloni, protože je víc závodů, jsem rád že se podařila domluvit spolupráce s tak profesionálním týmem jakým FGR je. jsem rád, že se budu moci ukázat i českým fanouškům,protože popravdě jsem toho v čechách nikdy moc neodjezdil, protože jsme pořád někde venku. :) domluvili jsme se na účasti v Mezinárodním mistrovství ČR, což je samozřejmě důležité i pro moje partnery a sponzory. FGR je v podstatě jediný profesionální tým v čechách a hodně se na tu spolupráci těším. je to poslední rok dvoutaktů a my všichni samozřejmě přemýšlíme i nad další budoucností a další cestou. Ale ted se musíme soustředit na první závod na Hungaroringu. Myslím, že nebude problém si zvyknout na jinou motorku, na mechaniky a vůbec na celý tým. První testy a nastavení motorky podle mého doufám zvládneme ve čtvrtek. Hned po Hungaroringu letím za tátou do Španělska a přesuneme se na Estoril k dalšímu závodu RedBullu.

18.04.2011 Tým MOTO FGR před svou devátou sezónou


Další silničářskou sezónu čeká ústeckoorlický tým MOTO FGR, který zaznamenal několik personálních změn.
Ta nejzásadnější je, že v týmu poprvé v jeho historii pojedou dva úspěšní čeští závodníci, jejichž jména spolu s celým osazením týmu budou zveřejněna před prvním závodem českého mistrovství na Hungaroringu.
Na letošní sezónu je naplánováno 10 závodů, kompletní české mistrovství a doplňkově německý mistrák IDM.
Příprava FGR 125 GP

22.02.2011 Hledáme jezdce


Tým MOTO FGR hledá pro nadcházející sezónu 2011 druhého jezdce pro motocykl FGR 125 GP. Podmínky pouze při osobním kontaktu. Volejte na číslo 777 769 494 nebo pište na email l.felgr@gmail.com.

24.01.2011 Kalendář FGR na rok 2011


Nově jsme zařadili do fanshopu kalendár s dívkou FGR pro rok 2011. Na stránkách FGR 2500 V6 nyní průběžně přibývají a přibývat budou další informace, fotky a videa.

06.01.2011 Rychlá řídítka


Koncem letošního roku vyšla zajímavá publikace Jiřího Wohlmutha, kterou by měl každý správný fanda motocyklových závodů mít - kniha Rychlá řídítka, která mapuje většinu československých a českých značek včetně jejich tvůrců. Nezapomělo se ani na na nejmladšího člena, naši značku FGR. Mimo jiné zde najdete značku Perti, kterou pan Felgr vyvíjel s Pavlem Petráčkem, který je u našeho týmu dodnes.

06.01.2011 Video ze závodu v Mostě


Na tomto odkazu si můžete prohlédnout video z nejnapínavějšího závodu letošní sezóny - třídy 125 ccm v Mostě, kde dojelo v boji o druhé místo pět jezdců v jedné vteřině - video ze závodu v Mostě

22.11.2010 Vyhlášení motocyklové sezóny v Hořicích


Definitivní konec letošní domácí silničářské sezony udělalo jako každoročně slavnostní vyhlášení Mistrovství české republiky a Přeboru české republiky silničních závodních motocyklů. Akce se konala v sobotu 13. listopadu od 13 hodin stejně jako vloni ve městě motocyklům zaslíbeném – v Hořicích. Programem v kulturním domě Koruna provázela ke všeobecné spokojenosti všech přítomných skvělá moderátorská dvojice Václav Svoboda a Joska Kubíček. Pro jistotu si ještě připomeňme konečné pořadí letošního ročníku Mistrovství české republiky a Přeboru české republiky silničních závodních motocyklů, který se skládal ze šesti závodů. Láďa Chmelík obsadil celkové čtvrté místo a druhé v juniorech. Na tyto pozice ho odsunul smolný závod v Poznani, kde pro vadný nikasil nedokončil z prvního místa.
125GP junioři:
1. - Karel Hanika (Honda) 95 bodů
2. - Ladislav Chmelík (FGR) 81,
3. - Andrea Toušková (Honda) 55

125GP:
1. - Karel Hanika 136,
2. - Michal Prášek 97,
3. - Andrea Toušková 87 (všichni Honda)

125 SP:
1. - Petr Mirovský 86,
2. - Pierre Coppa 81,
3. - Karel Kořízek 74 (všichni Aprilia)

Superbike:
1. - Michal Filla (BMW) 100,
2. - Radek Rous (Yamaha) 94,
3. - Raymond Borowczak (Suzuki) 86

Supersport:
1. - Václav Bittman (Triumph) 130,
2. - Igor Kaláb (Yamaha) 120,
3. - Jiří Brož (Yamaha) 88

Superstock 600:
1. - Tomáš Holubec (Yamaha) 120,
2. - Michal Chalupa (Yamaha) 86,
3. - Karel Pešek (Yamaha) 80

Superstock 1000:
1. - Michal Filla (BMW) 75,
2. - Tomáš Mikšovský (Yamaha) 73,
3. - Michal Šembera (Yamaha) 70

Volná třída do 600:
1. - Jiří Klejch (Yamaha) 117,
2. - Viktor Dušek (Yamaha) 109,
3. - Radek Coufal (Yamaha) 58

Volná třída nad 600:
1. - Marek Káňa (Yamaha) 125,
2. -Jan Nimmerfoll (Honda) 116,
3. - Stanislav Vaculík (Suzuki) 66

23.09.2010 Poslední závod sezony – IDM Hockenheim


K poslednímu závodu sezony se náš tým vydal do 700 km vzdáleného Hockenheimringu, kde se konal poslední závod německého mistrovství IDM. V sedle motocyklu FGR seděl opět vlčkovický pilot Ladislav Chmelík, který si tento šampionát okusil letos podruhé. V pátek jsme odjeli tři půlhodinové tréninky a tým se již těšil na sobotní měřáky. V prvním dopoledním zajel Láda čas 1:39,6 a byl na 29. pozici. Odpoledne se pak zlepšil na 1:38,6, což mu zajistilo 7. řadu a 26. místo na startovní roštu. Trénink ovládl Fritz před Finsterbuschem a již jistým vitězem IDM Grunwaldem. V nedělním warm-upu jsme ještě zajíděli píst a vše již bylo připraveno na závod, který tentokrát startoval v 10:50 hodin. Láďa do něho odstartoval kolem 25.místa. Po odstoupení a předjetí několika závodníků se dostal na 19. místo ze 43 závodníků, na kterém zůstal až do cíle. Motocykl celý víkend fungoval bez problemů, když týden před tím byly nové motory potrápeny na brzdě v Itálii. Zvítězil Fritz před Meilem a Ottlem. časy našeho jezdce zůstaly za očekáváním, oproti minulému roku jsme jezdili o vteřinu pomaleji. Tímto závodem pro nás sezona skončila a tým bude přes zimní období hledat vhodnou variantu pro příští rok, ve hře je pořád Mistrovství světa.

16.08.2010 Brněnská Grand Prix je za námi


Na důležitý závod sezony se naši mechanici vydali již ve středu (dle řádů IRTY a Dorny). V tomto roce se zredukovaly tréninky, proto se v pátek absolvoval pouze jeden. Navíc tým může použít pouze jeden motocykl na závodníka. V sobotním dopoledním tréninku na osychající trati se Láďa kvalifikoval a těšil se, že si odpoledne čas při oficiálním tréninku vylepší. Bohužel se tomu tak nestalo, neboť jsme měli opakované problémy s předními brzdovými destičkami a v 11. kole na stadionu upadl. Z důvodu naprasklého rámu smontovali mechanici druhou motorku. První řada na startovním roštu stála v pořadí Smith, Terol, Espargaro, Marquez. Do závodu byl náš pilot dosazen z dopoledního „neměřeného“ tréninku dle řádů IRTA, tudíž je v médiích chybně uvedeno, že jsme žádali o výjimku. Náš pilot obsadil poslední 29. místo. V sobotu večer jsme optimální nastavení našli, bohužel v ranním warm-upu byla trať opět polomokrá. Nedělní závod, který se jel v 11 hodin byl vyhlášen jako mokrý. V tuto chvíli nastala alchymie ohledně výběru pneumatik. Náš tým se vzhledem ke snášejícímu mračnu nad okruhem rozhodl, že ponechá pneumatiky na mokro. Tato volba se nakonec ukázala jako špatná. Láďa odstartoval poslední, ale za půl kola se dotáhl na skupinu bojující před ním. Když jezdil kolem 25.místa, zajel z důvodu vadnoucího výkonu v 9 kole do boxu. Po závodě se motocykl ve stanu natočili, žádný problém se však nezjistil... Závod, který se jel na 19 kol vyhrál s náskokem 20 vteřin Terol před Espargarem a Rabatem. I přes nepřízeň výsledku děkujeme za podporu, ve stanu či v textových zprávách. Poslední závod sezóny nás čeká v termínu 17. - 19.9. na německém Hockenheimu, kde se jede finále IDM.

09.08.2010 Smolný víkend v polské Poznani


Podruhé v historii našeho týmu jsme se vydali do polské Poznaně. Zároveň to byl i poslední závod mistrovství české Republiky. Ve dvou pátečních volných trénincích si Ladislav Chmelík vylepšil čas oproti tomu před dvěma lety na 1:44,1, což by určitě stačilo na první řadu. V sobotu se však oba měřené tréninky jeli na vodě. V prvním zajel Láda třetí čas za Gabrielem Gnanim a Stefanem Lichtenbergerem. Bohužel však absolvoval i pád. Ve druhém se pak přidal déšť, takže si pozici na startovním roštu nikdo nevylepšil. V nedělním warm-upu Láďa upadl podruhé a přidělal tak vrásky mechanikům, kteří měli na přípravu motocyklu pouze 2 hodiny. K závodu nastoupilo pouze 10 závodníků. Bohužel ani v neděli nám počasí nepřálo, jelo se na mokru. Náš pilot odstartoval třetí,během několika zatáček se dostal hned za nestora motocyklových tratí Gabriele Gnaniho. Hned za Láďu se probojoval Michal Prášek, který však brzy havaroval. Kvůli drobné poruše odstoupil i Gabriele Gnani a vlčkovický pilot se tak ocitl na 1.místě. Když jel s bezpečným náskokem asi 4 vteřin před Andreou Touškovou, byl nucen z důvodu špatně naneseného nikasilu na válci v 7 kole zajet do boxu. V divokém závodě vítězila tak Andrea Toušková před Karlem Hanikou a Barborou Jakubíčkovou.V celkovém hodnocení našeho mistrovství zvítězil mladý brněnský pilot Karel Hanika před Michalem Práškem a Andeou Touškovou.Ladislav Chmelík po dvou výpadcích v sezoně obsadil celkovou čtvrtou příčku a druhou mezi juniory. Všechny příznivce zveme tento víkend na Masarykův okruh do Brna, kde se účastníme již potřetí závodu MOTO GP na divokou kartu.

27.07.2010 Vyrovnaný Most


Alpe Adria Cup a MMČR Most (23. - 25.2010) O tomto víkendu jsme se podruhé ukázali v této sezoně na závodech v čechách. Po Brnu nás čekal severočeský Most. Volné tréninky náš tým absolvoval s vlčkovickým pilotem Láďou Chmelíkem v pátek. První se jel mokru, druhý na polomokru a až na třetí se umoudřilo počasí a odjel se na suchu. Měřené tréninky se jely jako již tradičně v sobotu. V tom prvním mokrém se Láďovi dařilo. Celý trénink se držel na prvním místě,v posledním kole ho Michal Prášek odsunul na druhé. Ve druhém, kdy tra

07.07.2010 Poprvé na Slovakiaringu (2. - 4.7.2010)


Na novém okruhu Slovakiaring nedaleko Dunajské Stredy se konal čtvrtý závod MMČR silničních motocyklů v rámci seriálu Alpe Adria Cupu. Tým se na tento okruh přesunul až ve čtvrtek, přestože na něm nikdy netestoval.V pátečních volných trenincích hledal Láďa Chmelík optimální stopu a nastavení.Dostal se na čas 2:25 min. V sobotu se pak jeli dva třicetipětiminutové tréninky, ve kterých se východočeský pilot výrazně zlepšil na čas 2:20. Kvalifikace se nejvíce vydařila Hanikovi před Jantulíkem a Gnanim. Pozice v první řadě však byla dobrou výchozí pozicí. Nědělní start závodu byl o třicet minut opožděn z důvodu prachu na trati.Nejlépe ostartoval Hanika s Jantulíkem, čtvrtý pak odjel Láďa .Bohužel v jedné ze zatáček byl dlouhý a vyjel na trávu.Mezitím před ním vznikla mezera a náš jezdec tak musel stahovat asi 5 sekundovou ztrátu na Vavrouše a Práška.Nakonec si vytvořil velký náskok na své pronásledovatele za sebou a spokojil se s 5.místem,na kterém taky dojel. V českém mistráku z toho bylo 4.místo a v juniorech 3 .Boj o vítězství zvládl Hanika,nebo

21.06.2010 Dvojitý závod na Sachsenringu


Minulý týden se tým rozhodl, že dalším naším závodem bude 4.díl prestižního německého seriálu IDM. Tento závod jsme pojali jako test na závod na Slovakiaringu, který se bude konat za 14 dní. Poprvé si tak mohl náš jezdec vyzkoušet 2 závody po 20 kolech během jednoho víkendu. V pátek Láďa absolvoval 3 tréninky, oba dopolední se však jeli na pomalu osychající trati a za poměrně nízké teploty. Odpoledne již vše bylo v pořádku a tak si Láďa mohl zlepšit svůj rekord na tomto okruhu, což se také stalo. Oproti minulému roku se zlepšil o 0,8 vteřiny.V sobotu na nás čekali 2 měřené tréninky.V dopoledním zajel Láďa i přes pád 21.čas. V odpoledním se sice o trochu porychlil, ale díky zlepšení ostatních jezdců nám na startovním roštu patřila 7.řada a 25.místo. V prvním závodě,který se jel v sobotu v podvečer náš pilot špatně odstartoval (33.místo) a nakonec z toho v cíli nemohlo být lepší než 28.místo. Zvítězil Amato před Grunwaldem a Finsterbuschem.Ve druhém závodě víkendu (neděle 14:40) se start našemu jezdci povedl lépe, celý závod bojoval o 18.místo. Nakonec se v cíli objevil na 21.místě v konkurenci více jak 40 strojů. Nutno říci, že špatný nikasil (3 zničené válce během víkendu) nás pravděpodobně připravil o body, nebo

08.06.2010 Nedojetý Pannoniaring


Třetí závod MMČR se konal jako již tradičně na maďarském Pannoniaringu, kde se nám téměr každý rok daří. Ve čtvrtek nebylo počasí ideální, část dne se jelo na vodě a navíc náš pilot lehce upadl. V pátek jsme absolvovali volné tréninky,ve kterých se hledalo optimální nastavení na další průběh víkendu, protože jsme na tomto okruhu s novým motorem ještě nebyli. V sobotu na nás čekali ve slunném počasí dva měřené tréninky. Hned v tom prvním si Láďa zajel svůj osobní rekord na tomto okruhu a patřila mu čtvrtá příčka. Ve druhém se však proti očekávání již nezlepšil a bylo z toho šesté místo a start ze druhé řady. Na pole position stál talentovaný Hanika z Brna před Višákem, Gnanim, Nekvasilem a zraněným Práškem,který druhou kvalifikaci vynechal. Hned od nedělního rána se nad okruhem vytvořilo nádherné počasí, po warm upu se udělali poslední změny v nastavení a v 11:15 začal závod naší kubatury. Bohužel start se jezdci FGR Chmelíkovi nepovedl, v první zatáčce se objevil na osmém místě a musel tak dotahovat skupinu před sebou společně s Práškem, se kterým si několikrát vyměnili pozici. Zajížděné časy našeho jezdce byly v prvních kolech za očekáváním. Hanika se rychle dotáhl na Gnaniho, který již ve 3.kole musel závod kvůli poruše vzdát. Chmelík se s Práškem pomalu přibližovali Nekvasilovi, bohužel náš motocykl vydžel do 8.kola, kdy drobná závada zastavila snahu za lepším umístěním ze čtvrtého místa. V polovině závodu měl Hanika dostatečný náskok před Višákem a Nekvasilem a ke konci již mohl zvolnit. Nekvasil ještě stihl chorvatského pilota předjet a odvést si pohár za 2.místo.V celkovém pořadí českého mistrovství vede Hanika před Práškem o jediný bod. Ladislavu Chmelíkovi patří průběžně 4. příčka. Dalším závodem našeho týmu MOTO FGR bude 20. června dopl

19.05.2010 S novým typem motoru pro další pódiové umístění


Druhý závod Mistrovství české Republiky a třetí v šampionátu Alpe Adria Cupu se konal o předcházejícím víkendu na Masarykově okruhu v Brně, kam tým odjel po dvoudenním testování v Mostě se zbrusu novým motorem. Tým vyjel do Brna již ve středu,aby mohl ve čtvrtek a v pátek absolvovat po třech dopoledních trénincích, které však propršeli a k tomu foukal silný vítr. Tyto podmínky samozřejmě neumožnily to nejlepší nastavení na měřené tréninky. Ani sobota nebyla zdaleka ideální, tréninky se sice absolvovali na suchu, ovšem za silného větru a teplotě okolo 9

26.04.2010 Povedený Alpe Adria Cup na Hungaroringu


K prvnímu závodu letošní sezony nastoupil náš tým s Láďou Chmelíkem poslední dubnový víkend na maďarský Hungaroring. O týden dříve jsme absolvovali 3-denní testování na Pannoniaringu. Do maďarska jsme se přesouvali již ve středu, nebo

15.04.2010 Do nové sezóny s Chmelíkem


Tým MOTO FGR zahajuje již svou osmou sezónu. V té letošní bude objíždět šampionáty Alpe Adria Cupu a dopl

24.03.2010 Mirek Topolánek u nás


Ve středu 3. března byla jedna ze zastávek Mirka Topolánka po Pardubickém kraji i v naší firmě.

07.12.2009 Soutěž o mikinu FGR


Soutěž o mikinu FGR
Pří správném zodpovězení těchto pěti otázek
budete slosováni a tři z Vás získají mikinu
FGR. Odpovědi s adresou a Vaší velikostí
zasílejte na motofgr@motofgr.com :

1. Kolik jezdců již jelo za tým MOTO FGR ?
2. Kolik vyhraných závodů má tým MOTO FGR ?
3. Kolik pole position má tým MOTO FGR ?
4. Ve kterém roce mě tým nejvíce závodů ?
5. Kolikátý kalendář MOTO FGR je ten letošní?

26.11.2009 Kalendář 2010


Již třetím rokem jsme pro Vás připravili náš kalendář.
Pro velký ohlas v loňském roce jsme rozšířili počet stránek o dvojnásobek.
Opět ho prodáváme za nákladovou cenu, která letos činí 150,- Kč +
poštovné.
Objednávky posílejte na mail motofgr@motofgr.com

02.11.2009 Vyhlášení výsledků MČR


Druhý říjnový víkend proběhlo vyhlášení vítězů za uplynulou sezónu 2009 v rámci českého mistrovství. Z našeho týmu se vyhlášení zúčastnil pouze Láďa Chmelík, který si přišel převzít pohár za Mistra ČR v kategorii junior.

07.10.2009 Výstava Ústecký autosalon


Náš tým vystavoval na tradiční domácí výstavě Ústecký autosalon, kterého se každoročně účastní více než 3.000 diváků. Kromě naší motorky i s Láďou Chmelíkem a motoru FGR 2500 V6 byly k vidění také zajímavé parní stroje a také téměř kompletní historie motocyklů JAWA. Počasí vyšlo na výbornou, takže i doprovodný program Mirka Lysého a dalších aktérů dopadl na výbornou.

15.09.2009 IDM Hockenheim (11.-13.9.2009)


K poslednímu závodu letošní sezony odjel náš tým na německý Hockenheimring, kde se konalo finále IDM. Bohužel autobus, ve kterém tým jel, měl při cestě před Norimberkem drobnou poruchu, takže se musel vrátit do čech a ve vypůjčeném kamionu se vydal podruhé směr Hockenheim. Díky poruše jsme první volný trénink v pátek nestihli. I tak jsme ještě absolvovali 3 tréninky. V sobotu jsme odjeli 2 měřené, po nich Láďa obsadil 31.místo a Sebastian, protože absolvoval pouze několik kol kvůli problémům se spojkou, byl na roštu poslední. Start do závodu se Láďovi povedl, odstartoval kolem 27. místa. Po vítězném souboji s Thomasem wan Leuwenem dojel skupinku bojující o 20. místo. Bohužel drobná materiálová závada jeho snažení po 14-ti kolech ukončilo. Sebastian se po 5 kolech z důvodů vysokých detonací rozhodl zajet do boxů. Zvítězil Marcel Schrotter před Marvinem Fritzem a Lucou Grunwaldem. V celkovém pořadí vyhrál Schrotter před Fritzem a naším Karlem Peškem. Tým čeká do konce roku účast na několika výstavách, na které jste srdečně zváni.

14.09.2009 MMČR Hungaroring


Poslední závod Alpe Adria Cupu a Mezinárodního Mistrovství české Republiky se konal jako již tradičně první týden v září na maďarském Hungaroringu.Tým vyjel se stálým jezdcem Ladislavem Chmelíkem a domácím Alenem Gyorfim, který za nás v loňské sezóně odjel tři závody. Ve čtvrtek jsme testovali,neboť v pátek byl volný den. Hlavně pro Láďu byl čtvrtek důležitý, neboť se s touto náročnou tratí seznamoval.
První sobotní měřený trénink se jel na vodě, Alen obsadil 3. a Láďa 7.místo. Na odpoledne se počasí umoudřilo, Láďa se dostal na páté místo a Alen startoval z místa devátého. Start do závodu se ani jednomu z našich jezdců nepovedl,odstartovali kolem 12.místa.Raketový start předvedl matador Gabriele Gnani, který zvítězil s 12 sekundovým náskokem.Láďa s Alenem se postupně probíjeli dopředu. Láďa bohužel nezopakoval další rychlé časy jako ve třetím kole a skončil celkově šestý.
Z českého mistrovství to stačilo na čtvrté místo, které Láďovi patří i v celkovém hodnocení českého mistroství. V juniorech si šel pro pohár za třetí místo, které mu stačilo na to, aby se stal mistrem republiky v této kategorii.
Alen za celý závod nenašel správný rytmus a dojel na 8.místě. Další závod nás čeká již o nadcházejícím víkendu na německém Hockenheimu, kde se koná poslední díl IDM a také zřejmě poslední závod našeho týmu MOTO FGR.

26.08.2009 IDM ASSEN (21.-23.8.2009)


Předposledním sedmým dílem pokračovalo prestižní mistrovství německa IDM. Tým vyrazil na cestu dlouhou téměř 1000 km ve středu ráno. V pátek ráno se seznamovali oba jezdci s tratí třemi tréninky, z nichž poslední byl první kvalifikační. V sobotním měřeném tréninku již jezdci šanci na zlepšení nedostali,neboť po pár kolech začalo pršet,většina jich zajela do boxů a vyjela až na poslení tři kola. Sebastian měl navíc špatnou vzpomínku, když na tomto okruhu před dvěma lety hned v prvním tréninku nepříjemně havaroval. Po obou trénincích obsadil Láďa 32.místo a Sebastian 35.místo. Nedělní závod začal tentokrát v 16:15.
Raketový start předvedl suverén IDM Marcel Schrotter. Z našich jezdců se start povedl lépe Láďovi, avšak ve druhém kole se před něho Sebastian dostal, předjel několik jezdců, ale na lepší než na 26. místo ze 44 závodníků to nebylo. Láďa se v souboji ve čtvrtém kole při předjíždění střetl s jedním holandským soupeřem, který ho srazil a závod pro něj předčasně skončil.
Za 14 dní nás čeká závod Alpe Adria Cupu a Mezinárodního mistrovství ČR na maďarském Hungaroringu.

26.08.2009 Moto FGR při závodě Mistrovství světa v Brně (14.-16.8.2009)


Ústeckoorlický tým se zúčastnil GP v Brně na Masarykově okruhu s Ladislavem Chmelíkem. Sebastian Kreuziger bohužel divokou kartu neobdržel. Třídenní cyklus začal jako obvykle v pátek. Tréninky se nyní zredukovaly, takže v pátek v poledne nás čekal první volný, v sobotu ráno druhý volný a odpoledne jediná kvalifikace.
Celý víkend svazovala Láďu nervozita, proto zůstaly časy za očekáváním. Také nás postihly 2 pády, v sobotu ráno a bohužel také v nejhorší možný moment, v nedělním warm-upu. V tréninku jsme skončili na předposledním 35.místě. Po startu jel Láďa 33., poté se propadl o 2 místa a celý závod bojoval s chorvatem Ivanem Višákem. Oba jezdci se několikrát předjeli, v cíli byl pak šťastnější Višák. Láďovi v celkovém hodnocení patřilo 29. místo a pro náš tým je to první dojetý závod v mistrovství světa.
Zvítězil Nicolas Terol před Julianem Simonem a Andreou Iannonem. Chceme poděkovat všem, kteří nám s náročnou přípravou na závody pomáhali a fanouškům, především z přírodní tribuny C.
Tým odjíždí tento týden na další závod německého mistrovství IDM do holandského Assenu.

11.08.2009 Divoká karta pro tým MOTO FGR


Po dvou letech uvidí fanoušek český motocykl FGR na MOTO GP v Brně, které se jede již tuto neděli. Tentokráte bude ústeckoorlický tým bojovat o kvalifikaci do závodu s šestnáctiletým Láďou Chmelíkem z Vlčkovic v Podkrkonoší, který bude mít startovní číslo 67. V sedmileté historii týmu to bude druhé představení na mistrovství světa, které je také cílem tohoto projektu, říká Miroslav Felgr, manažer a majitel tohoto ambiciozního týmu. Tuto sobotu můžete sledovat kvalifikační trénink třídy 125 ccm ve 13 hod. na Nova sport. Tým pojede v upravených modro-oranžových barvách. V neděli je závod jako již tradičně v 11 hodin. Tímto zveme všechny fandy motoristického sportu a české značky FGR na tento svátek na Masarykův okruh.

22.07.2009 ALPE ADRIA Cup A MMČR Most (10.-12.7.2009)


Předposledním dílem pokračovalo Mezinárodní Mistrovství české Republiky v rámci seriálu Alpe Adria Cupu v Mostě. V pátek byly na programu tradiční volné tréninky, v sobotu už byly na programu kvalifikační.
V tom si velmi dobře vedli oba jezdci. Nejenže naši piloti stáli v 1.řadě (Láda 4.místo), Sebastianovi se podařilo trénink vyhrát a zajistil týmu MOTO FGR druhé pole position v jeho sedmileté historii.
V závodě Sebastian odstartoval třetí,velmi brzy se však dotáhl na německou závodnici Katrin Meyer, se kterou svedl po celý závod několik soubojů, z nichž některé končili třením kapot. Bohužel Sebastian ztrácel vždy na cílové rovince o 20 kg lehčí závodnici. Šťastnější v závěru byla nakonec Katrin, která zvítězila o 0,022 vteřin právě díky výjezdu z poslední zatáčky před cílem. Láďa Chmelík ostartoval kolem 7.místa,prvním kolem však projížděl až jako třináctý. Pak našel správný závodnický rytmus a dral se rychle kupředu.V cíli to stačilo na páté místo celkově, 2.místo v českém mistrovství a 1.místo v juniorech. Navíc zajel i nejrychlejší kolo závodu.
Láďa Chmelík také obdržel divokou kartu na MOTO GP do Brna, které se jede 16.srpna. Tým bude nyní usilovně testovat nový materiál a ještě neví, zda se zúčastní německého mistrovství IDM v německém Schleizu na začátku srpna kvůli přípravám před mistrovství světa.

22.07.2009 IDM Salzburgring (3.-5.7.2009)


Pátým dílem pokračoval seriál IDM, který se tentokrát přesunul na rakouský Salzburgring.Po dvou měřených trénincích (druhý se jel za deště), obsadil Láda 31.místo a Sebastian byl o pár tisícinek za ním - 32.místo. Start do závodu se oběma pilotům povedl,závod byl však pro pád dvou jezdců ve druhém kole přerušen.
Opět slušný start nebyl Ládovi nic platný,neboť po dvou kolech byl nucen vzdát.Sebastian bojoval o 24.místo, v závěru však soupeři podlehl.Zvítězil Karel Pešek o 0,03 s před Marcelem Schrotterem. Náš tým se o víkendu 10.-12.7. zúčastní seriálu Alpe Adria Cupu a MMČR na domácím okruhu v Mostě, kde bude chtít bojovat o vítězství.

22.07.2009 Alpe Adria Cup a MMČR BRNO (26.-28.6.09)


Čtvrtým závodem pokračovalo Mezinárodní Mistrovství české Republiky (Memoriál Františka Šťastného). Náš tým vyjel opět s německým jezdcem Sebastianem Kreuzigerem a Ladislavem Chmelíkem. Sebastian jel v Brně vůbec poprvé,takže páteční ježdění bylo spíše seznamovací.Po prvním sobotním kvalifikačním tréninku byl Sebastian 6. a Láďa 7. V odpoledním tréninku si německý pilot zlepšil čas o 1 vteřinu. Šesté místo na startu mu však zůstalo.Láďa se již nezlepšil,na startovním roštu stál vedle Sebastiana. Na prvním místě stál Marcel Schroetter ve výborném čase 2:10,760. Start měli oba naši piloti slušný, pohybovali se kole osmého místa,bohužel však ve 3.kole začalo pršet a závod byl přerušen.Po restartu však Sebastian zajel ve druhém kole do boxů kvůli příliš nízké teplotě motoru. Láďa bojoval o sedmé místo s Vavroušem, který nakonec upadl a našemu jezdci toto místo zůstalo. V bodování českého mistrovství to bylo čtvrté místo a Láďa si šel letos poprvé pro pohár za druhé místo mezi juniory. Po strhujícím závěru zvítězil Jakub Kornfeil před Marcelem Schrotterem. Děkujeme sponzorům a fanouškům za návštěvu boxu a budeme se těšit na další pokračování tohoto seriálu v termínu 10.-12.7.2009 na mosteckém autodromu.Příští týden nás však čeká 5.pokračování německého IDM na Salzburgringu.

22.07.2009 IDM Sachsenring (19.-21.6.2009)


Čtvrtý závod IDM byl na pořadu třetí červnový víkend.Tento závod absolvovali i jezdci z Mistrovství světa (Bradl, Folger, Krummenacher). Smolný víkend pro nás začal již v pátek odpoledne,kdy Sebastian po závadě upadl. Po měřených sobotních trénincích obsadil Sebastian Kreuziger 27. místo ze 44 jezdců, Láďa Chmelík byl 41. Bohužel i v měřeném tréninku měl Sebastian pád.

Dvě hodiny před závodem pršelo,ale trať stačila do závodu, který se jel v pravé poledne, oschnout. Jasně nejlepší reakci předvedl Jonas Folger, následován Schrotterem a Fritzem. Sebastian odtartoval 25. a Láďa 39. Bohužel Sebastian ve druhém kole kvůli olejové skvrně potřetí o tomto víkendu upadl.Ve chvíli, kdy měl Jonas Folger velký náskok,upadl jeden ze závodníků, který zůstal na trati a závod byl přerušen. Ve druhé části se se pořadí na čele trochu změnilo,závod byl zkrácen na 15 kol.Zvítězil Folger před Kornfeilem a Schrotterem. Láďa Chmelík dojel na 30.místě.

Příští víkend (26. – 28. 6.) se v Brně koná další závod Alpe Adria Cupu a MMČR ,na který zveme sponzory a fanoušky našeho týmu. Najdete nás v boxu č. 6.

10.06.2009 Alpe Adria Cup a MMČR Pannoniaring, MAĎARSKO


Dalším závodem,kterého se náš tým zúčastnil byl 3. díl seriálu Alpe Adria Cupu a MMČR na maďarském Pannoniaringu. Tým opět vyjel se Sebastianem Kreuzigerem a Láďou Chmelíkem.V trénincích panovalo ideální počasí,kromě druhého měřeného tréninku,kdy foukal silný vítr a málokterý závodník se již dokázal zlepšit. [odstavec]Oba naši závodníci se vešli do druhé řady, Sebastian stál na startovním roštu pátý, Láďa pak osmý, když se mu nepodařilo zajet v měřených trénincích časy jako ve volných. V závodě, který se jel za nepříznivého počasí na vodě,odstartoval Láďa šestý a Sebastian osmý. Německý pilot se během dvou kol dostal na 5.místo,ve druhé zatáčce 4.kola ho však Chorvat Ivan Višák vyvezl mimo tra

10.06.2009 IDM NURBURGRING


Dalším závodem,kterého se náš tým zúčastnil, byl třetí podnik prestižního německého mistrovství IDM na Nurburgringu.Tým vyjel jako na Oscheslebenu s Ladislavem Chmelíkem a německým pilotem Sebastianem Kreuzigerem. Lépe se po čtyřech volných a dvou měřených trénincích umístil Sebastian – 28.místo, který měl v prvním volném tréninku lehký pád. Lad’a se umístil na 35.místě.[odstavec]Start se lépe povedl Sebastienovi, který odjel na 25. místě, kdežto Lád’a odstartoval mezi posledními.V závodě se pak oba probíjeli ze své skupiny vpřed, Sebastian se nakonec dostal na 19.místo. Na kýžené body mu chybělo pouze 7 vteřin. Je sice ještě znát, že neseděl na motorce osm měsíců, ale věříme, že v dalším závodě již body přijdou. Lád’a dojel po váhavém výkonu na 26.místě. Po krásném souboji zvítězil na cílové čáře Marcel Schrotter před Karlem Peškem a třetím Slovákem Jakubem Jantulíkem.Dalším závodem pro náš tým bude o nadcházejícím víkendu druhé pokračování seriálu Alpe Adria Cupu a MMČR na mad’arském Pannoniaringu, opět s oběma našimi jezdci

10.06.2009 Alpe Adria CUP a MMČR Brno


Druhým dílem pokračovalo Mezinárodní mistrovství české republiky a Alpe Adria Cupu v Brně.Náš tým se nemohl zúčastnit prvního z důvodu časové kolize s německým mistrovstvím. Tentokrát tým vyjel pouze s Ladislavem Chmelíkem,neboť německý pilot Sebastian Kreuziger byl časově zaneprázdněn.V prvním měřeném tréninku obsadil Láďa 9.místo,ve druhém se již nezlepšil,startovní pozice však zůstala stejná.[odstavec]Láďovi se start nepovedl a odstartoval kolem 20.místa.Závod se jel pouze na 8 kol,Láďa však předjel několik závodníků,pak bojoval s Michalem Práškem a dojížděl Petra Zářeckého. Bohužel měl kontakt s jedním ze závodníku,který měl o kolo méně a musel vyjet z ideální stopy..Nakonec Láďa s Práškem prohrál 0,143 sekundy a dojel na 10 místě, v českém mistráku na šestém. Zvítězil Jakub Kornfeil před Karlem Peškem a Gabrielem Gnanim. Dalším závod je třetí podnik německého mistrovství IDM na Nurburgringu.

10.06.2009 IDM Oschersleben (15.-17.5.2009)


O tomto víkendu se náš tým zúčastnil druhého závodu německého mistrovství na okruhu Oschersleben. Týden před závodem se tým dohodl na spolupráci s německým jezdcem Sebastianem Kreuzigerem.Stálý jezdec týmu Ladislav Chmelík samozřejmě nechyběl.V tréninku obsadil Sebastian 33.místo a Láďa byl 40. [odstavec]Propustnost trati byla 44 závodníků, přičemž bylo přihlášeno 53. Start se povedl Ládovi, který se dostal na 25.místo,kdežto Sebastian odstartoval poslední. Láda byl bohužel v 1.kole sestřelen jedním z německých jezdců a závod pro něj předčasně skončil.Sebastian se postupně probíjel dopředu, po několika předjetí a odstoupení závodníků se propracoval na 23.místo, na kterém také dojel.Nutno podotknout,že se motocykly za celý víkend nepodařilo nastavit na optimální výkon. O nadcházejícím víkendu nás čeká závod v Brně(v rámci Alpe Adria Cupu a MMČR), na kterém budeme startovat jenom s Láďou Chmelíkem. Tímto zveme všechny naše sponzory a fanoušky na Masarykův okruh.

28.04.2009 První závod v letošní sezóně na IDM v německém Lausitzu


Tým MOTO FGR se vydal poslední dubnový víkend změřit poprvé v letošní sezóně síly s konkurencí. Závodů se zúčastnil pouze Láďa Chmelík, s Kubou Kornfeilem se tým zatím nedohodl.
Láďa již v pátečních volných trénincích zaznamenal znatelné zlepšení oproti loňskému roku. V prvním sobotním tréninku zajel 31. čas z padesáti startujících. Ve druhém tréninku již svůj čas díky lehkému pádu ve třetím kole nezlepšil a klesl o dvě pozice.
Start se Láďovi nepodařil, odstartoval okolo čtyřicátého místa, prvním kolem projížděl na 36 pozici. Poté se probil startovním polem na 28. místo, kde bojoval s holandským závodníkem. Na cílové pásce za ním nakonec o 3 tisíciny zaostal. Svůj čas si oproti loňskému závodu vylepšil o téměř 5 vteřin, když na bodované patnácté místo ztrácel 2 vteřiny na kolo. Jeho zapálení je příslibem pro další závod německého mistrovství v Oscherslebenu.

01.12.2008 Do sezóny 2009 s českými jezdci


Tým MOTO FGR se v příštím roce zúčastní závodů s Jakubem Kornfeilem a Láďou Chmelíkem. Především to bude šampionát IDM, dopl

12.11.2008 Španělské mistrovství ve Valencii


Posledním závodem našeho týmu v letošní sezóně bylo druhý listopadový víkend španělské mistrovství ve Valencii absolvované s Jakubem Kornfeilem, na které jsme jeli především kvůli získání zkušeností. Jakub na této trati jel o 14 dní dříve Red Bull Rookies cup a obsadil dobré sedmé pozici. Na trati se sešlo celkem 70 jezdců z toho několik z právě skončeného mistrovství světa. V pátek se ve dvou volných trénincích hledalo vhodné nastavení. Po prvním se odstranili drobné problémy. V sobotu se bohužel nepodařilo Jakubovi ve dvou měřených trénincích zajet kýžený čas, když ke kvalifikaci chyběli dvě vteřiny. V takto velké konkurenci tým zatím nikdy nejel a tento závod byla dobrá zkušenost a zkrácení dlouhé zimní pauzy. Do konce listopadu bude tým MOTO FGR znát jméno druhého jezdce, který se zúčastní sezóny 2009.

03.11.2008 Ukončení sezóny 2008


Poslední říjnový pátek uspořádal tým MOTO FGR poprvé za svou šestiletou historii ukončení sezóny v místním Sport Music Clubu, které se kromě partnerů zúčastnili i bývalý mechanici, známí a všichni, kteří nám s tímto projektem pomáhají. Ono to není tak úplně pravda, protože sezóna týmu končí až po španělském mistráku, který se jede 9. listopadu ve Valencii. Tým tam pojede s Jakubem Kornfeilem, se kterým podepsal smlouvu na rok 2009. Druhý jezdec je v jednání, jeho jméno by mělo být známé, stejně jako třetího mechanika do konce listopadu.

24.09.2008 Poslední závod Evropského poháru v Poznani


Polsko přineslo pro náš tým dobrý výsledek, kalený velmi slabou účastí na těchto závodech. Tým jel tentokráte ve složení Michal Prášek a Láďa Chmelík.
Kuba Kornfeil se nezúčastnil z důvodu složitého přesunu z Indianapolis a Alen Gyorfi měl závodit v Poznani ve třídě 250 ccm, kterou nejel, ale týmu nedal před závody vědět …
Oba jezdci se seznamovali v pátek s tratí, protože tu byli prvně. Michal Prášek měl na konci druhého volného tréninku závadu na ložiskách vyvažovací hřídele a měřené sobotní tréninky musel odjet s náhradním motorem.
Na prořídlém startovním roště mu patřilo druhé místo, necelou vteřinu za Gabrielem Gnanim a třetí místo vybojoval druhý jezdec týmu MOTO FGR Láďa Chmelík před domácím závodníkem.
Po startu Gabriele všem jezdcům poodjel. Michal Prášek se v prvním kole dostal na druhé místo. Láďa Chmelík byl o tři místa za ním a když chtěl podjet v zatáčce dva jezdce, byl příliš rychlý a měl pád. I přesto motocykl zvedl, nastartoval a s naraženou rukou a ohnutým řidítkem se pokusil dojet své soupeře, kteří byly 30 vteřin před ním. Závod se jel na 15 kol a Láďa každé kolo stahoval 2 – 3 vteřiny. Podařilo se mu čtyři jezdce předjet a dokončit závod na čtvrtém místě. Michal Prášek v dalších kolech soupeřům poodjela a bez problémů si udržel druhé místo, které nakonec znamenalo vítězství a pro Láďu Chmelíka třetí místo, protože se Gabriele do celkového hodnocení nezapočítával.
Tým se do týdne rozhodne, jestli se zúčastní závodů španělského mistrovství.
Dík patří partnerům týmu a všem, kteří nám s letošní sezónou pomáhali.

20.09.2008 Tréninky v Poznani


2. a 3. místo pro FGR po trénincích v polské Poznani

09.09.2008 Závěr českého mistráku na Hungaroringu


První zářijový víkend mohl být pro náš tým opět pódiový. Během tréninků se naši jezdci umístili na sedmém (Kornfeil) a na osmém (Gyorfi) místě. Tentokrát o stupně nejvyšší bojoval v Alpe Adria cupu Alen Gyorfi, který o nejlepší pozice přišel už na startu, když odjel jako poslední. Bojovným výkonem a odpadnutím dvou soupeřů se probojoval ze šestnáctého místa na čtvrté, které mu patřilo i v cíli. Třetí Jantulík byl na takto krátký závod příliš daleko. Jakub Kornfeil odstartoval o poznání lépe, ale příliš opatrným výkonem se nedokázal přes své soupeře před sebou dostat a v cíli mu patřila sedmá příčka v Alpe Adria Cupu a pátá v Mistrovství čR. V tomto týdnu bude tým MOTO FGR uvažovat o dalších závodech v letošní sezóně. Zatím je nejvíce pravděpodobný Evropský pohár v polské Poznani 21. 9.

01.09.2008 Povedené Brno pro tým MOTO FGR


Předposlední závod Mezinárodního mistrovství ČR na Masarykově okruhu přinesl do ústeckoorlického týmu MOTO FGR opět radost ze závodění. Tým se zúčastnil závodů jen s Kubou Kornfeilem, protože Alen Gyorfi obržel divokou kartu do Misana a byla velmi krátká doba k jeho náhradě. Bylo vidět, že jednodenní testování týden před závodem nebylo zbytečné a povedlo se nastavit motocykl na optimální hodnoty. V prvním sobotním měřeném tréninku obsadil Kuba 14. příčku (6. v MMčR). Na druhý trénink si nechal upravit převodovku, což znamenalo zlepšení o 1,5 vteřiny a 11. místo na startu (4. v MMčR). Kuba si po startu udržel svojí pozici, prvním kolem projížděl na 10. místě. Při skvělém druhém kole, které mělo čas 2.14.7 předjel další tří jezdce s odstupem na vedoucí šestičlennou skupinu. Po chvíli jej dojeli Michal Prášek a Katrin Meyer, s kterými sváděl boj až do konce závodu. Díky odstoupení Káji Peška a Gabriela Gnaniho pro pád se Kuba Kornfeil posunul na celkové páté místo ze 30 startujících. Bohužel v posledním kole Kubovi „ustřelilo“ přední kolo, čehož využil Michal Prášek a Kuba tak dojel na skvělém šestém místě. V celkovém hodnocení byl vyhlášen na 3. místě v MMčR a na 2. v šampionátu juniorů. Tým MOTO FGR se přesune na maďarský Hungaroring, který se jede příští týden. Po tomto závodě se rozhodne, které závody tým do konce sezóny absolvuje. Děkujeme všem sponzorům a fanouškům, kteří nás navštívili v boxu a podporovali během závodního víkendu.

04.08.2008 Alpe Adria Cup a MMČR v Mostě


Pátým dílem pokračoval v Mostě Alpsko-Jadranský pohár, jehož součástí byl i třetí závod Mezinárodního mistrovství české republiky.Tým se na severočeský okruh přesunul už ve středu odpoledne,aby mohl od čtvrtka hledat optimální nastavení.Jak již jsme dříve avizovali,tak jsme angažovali do týmu jezdce Jakuba Kornnfeila.Cílem týmu bylo zajet čas pod 1:47,což se mu téměř podařilo,když po volných a měřených trénincích zajel Kuba 1.47,06 a patřilo mu 8.místo, 3. v MMčR. Nutno podotknout,že se v Mostě sešla slušná konkurence čítající 30 jezdců.V nedělním poledni panovalo tropické počasí a všichni už se těšili na start. Ten se však Kubovi nepovedl a odstartoval mezi posledními (stejně jako Karel Pešek).Po slušné stíhací jízdě se Kuba propracoval na 11.místo,na kterém už také zůstal. Tým byl s jeho výkonem spokojený. Vyhrál nestor Gabriele Gnani před madarem Sebestyenem a naším Karlem Peškem(1.místo v MMčR a rekord okruhu 1:44,255 ).Za zmí

17.07.2008 Do Mostu s novým jezdcem


Tým MOTO FGR se domluvil na spolupráci s nadějným českým jezdcem, účastníkem juniorských závodů při mistrovství světa, Kubou Kornfeilem.
Kuba absolvuje zbytek šampionátu Alpe Adria Cup v sedle motocyklu FGR.
Nahradí tak v týmu italského závodníka Zoncu.

11.07.2008 Tým MOTO FGR letos poprvé na českém okruhu


Poslední červnový víkend se náš tým přesunul poprvé v této sezóně do česka na další závod Alpe Adria Cupu. V pátek probíhaly tradičně volné tréninky, které potřeboval zejména italský závodník Zonca, který byl na okruhu poprvé. Po sobotních trénincích patřilo na roštu 9. místo Alenu Gyorfimu a 14. Michelu Zoncovi. Michel zajel očekávaný čas kolem 2:20, od Alena jsme však čekali podstatnější zlepšení od jeho neměřených tréninků. Po startu se Gorfi pohyboval mezi 8. a 10. místem, když nejvíce soubojů svedl s Rážkem. Po několika chybách ovšem ztratil kontakt s jezdci před ním a dojel až na devátem místě. Jeho výkon byl daleko za očekáváním. Michel opět špatně odstartoval okolo 20. místa. Postupně se probíjel dopředu do skupinky bojující o 13. místo. Byla znát jeho první účast na tomto okruhu, když v technických pasážích ztrácel kontakt se soupeři. Aby té smůly nebylo málo, tak byl Zonca diskvalifikován za to, že byli mechanici příliš dlouho na roštu ( zdaleka nebyli poslední ). Když chtěl tým vidět videozáznam, se zdůvodněním neoprávněné diskvalifikace od ředitelství dostal odpověď, že ho nemají !?! Od ředitelství to bylo zbytečné a ukvapené rozhodnutí. Po tomto nevydařeném víkendu se tým bude soustředit na další závod Alpe Adria Cupu znovu v čechách na Mosteckém Automotodromu 27. 7.

17.06.2008 Druhý závod pro MOTO FGR v Chorvatském Grobniku


Další závod v této sezóně byl na okruhu Grobnik v půli června. Náš tým se účastnil pouze s Italským závodníkem Michelem Zoncou, protože Alen Gyorfi, který vyhrál v prvním závodě Evropský pohár testoval ve třídě 250 ccm.
Michel byl na okruhu poprvé, časy postupně stahoval, ale i tak to nestačilo na lepší než deváté místo z prořídlého startovního pole. Počasí bylo velmi proměnlivé, často se jezdilo na mokru, jednou byl dokonce trénink z důvodu silného větru zrušen.
Tři tréninky za nás testoval jezdec Kuba Kornfeil, který již v prvním tréninku jel čas 1.39 i přesto, že na našem motocyklu nikdy neseděl. Potvrdil nám také, že náš podvozek sedí lépe než u motocyklů Honda a KTM, především na vodě byl spokojený. A tým byl spokojený s jeho profesionálním přístupem.
Michel opět odstartoval špatně jako v prvním závodě na Pannoniaringu, ale v prvním kole se dotáhl na skupinku bojující o sedmé místo. V polovině závodu ovšem ztratil rychlost a také kontakt se skupinou a bylo z toho až desáté místo.
Poslední červnový víkend se tým MOTO FGR poprvé představí před domácím publikem, a to na Masarykově okruhu v Brně. Opět pojede s Alenem Gyorim a Michelem Zoncou. Tímto zveme i naše sponzory.

26.05.2008 Vítězství Evropského poháru pro FGR hned v prvním závodě !


První závod Alpe Adria Cupu spojeného s Evropským pohárem se jel poslední květnový víkend na maďarském Pannoniaringu, když ve třídě 125 GP se sešlo 27 jezdců. Tým MOTO FGR angažoval na tuto sezónu Maďara Alena Gyorfiho a Itala Michela Zoncu, který poprvé seděl na ostré stopětadvacítce a okruh byl pro něho také cizí.

více...

29.10.2007 Tisková zpráva 14 - 2007


Poslední závod sezony Mezinárodního Mistrovství Evropy se konal o uplynulém víkendu ve Španělské Cartageně.
Posledním závodem v letošním týmovém kalendáři byl závěrečný díl seriálu Mistrovství Evropy v jihošpanělské Cartageně. Tým se vydal do místa dějiště již v pondělí minulý týden.

více...

15.10.2007 Výstava na ústeckém autosalonu


I tento rok jsme se zúčastnili výstavy na ústeckém autosalonu. Předposlední zářijový víkend bylo krásné počasí, které se odrazilo na velkém počtu návštěvníků.

15.10.2007 Tisková zpráva 13 - 2007


Poslední závod sezony Mezinárodního Mistrovství ČR se jel o uplynulém víkendu na Masarykově okruhu v Brně. Karel Májek po nepříliš povedené kvalifikaci zářil v závodě a vybojoval třetí místo mezi Juniory a bronzová příčka v celkové klasifikaci mu unikla jen o vlásek, když o ni bojoval s nyní již úřadujícím Mistrem ČR stopětadvacítek Michalem Práškem.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 12 - 2007


Maďarský katapult
Předposlední dějství Mistrovství české Republiky se odehrálo o uplynulém víkendu na maďarském okruhu Hungaroring. Na maďarské půdě se podařilo našemu jezdci oproti předchozímu vystoupení podstatně zrychlit. Během čtvrtečního dne se vzhledem k nepřízni počasí nedalo testovat a tak jsme museli čekat až na páteční volné tréninky.
Již během nich bylo vidět výrazné zrychlení oproti prvnímu maďarskému závodu, který se konal na tamním okruhu na sklonku dubna. Během druhého kvalifikačního tréninku Karel májek upadl, jednalo se ale naštěstí o pád lehčího charakteru a jezdec i stroj z něj vyvázli bez větší újmy. Během nedělního warm upu zajel Kája stejný čas jako při kvalifikačních trénincích a sršela z něj energie a motivace do odpoledního závodu. Start se našemu jezdci perfektně podařil, postupně se prodíral jezdeckým polem vpřed a během prvního kola se dostal na čtvrtou pozici v celkovém hodnocení, ta v tu chvíli znamenala druhé místo v MčR. Během dalšího předjížděcího manévru však chyboval a dostal tzv. high sider, během letu se dvakrát střetl se strojem a poté o něj aby toho nebylo málo zavadil lehce i jeden ze soupeřů. Naštěstí se původní předpoklad nepotvrdil a ultrazvuk i rentgen vyloučily větší zranění. Karel je jen potlučený a hrozně se těší na závěrečný závod Mistrovství ČR, při kterém by si rád spravil chuť.
Letošní seriál Mistrovství České Republiky vyvrcholí o nadcházejícím víkendu na trati Brněnského Masarykova okruhu.

15.10.2007 Tisková zpráva 11-2007 z 19.8.


Cíl teamu MOTO FGR 125 GP na brněnské Grand Prix částečně splněn
Dnešní den na Cardion AB Grand Prix české republiky měl být úspěšným pokračováním splněného snu ústeckoorlického týmu FGR 07. Po úspěšné kvalifikaci ryze českého stroje FGR 125 GP do závodu mistrovství světa, který sedlá nadějný 15-tiletý Kárel Májek, bylo další metou poměření sil se světovou elitou a úspěšné dojetí do cíle na co nejlepším místě.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 10 - 2007


Úspěšný vstup českého stroje do Grand Prix
Dnešní odpolední kvalifikace znamenala bezesporu průlom v historii českého motocyklového závodění. Karel Májek dosáhl v první kvalifikaci na Brněnský závod Grand Prix třídy 125ccm čas 2:15,4, kterým si zajistil kvalifikaci do závodu. Splnil tak nejen sen celé party okolo Ústeckoorlického týmu FGR07, ale i mnoha českých fandů, kterých již při prvních trénincích zavítal do ochozů tribun Masarykova okruhu opravdu hojný počet. V pozdním odpoledni začal sice zkrápět asfalt trati vytrvalý déšť, předpověď na další dny však vypadá optimisticky, minimálně tak, jako výhled našeho týmu na další zlepšení výkonů ryze českého stroje FGR, na němž se dnes mladičký Kája Májek bezesporu zapsal do historie.
Jiří Šrámek (manažer týmu): “Jsem moc rád že se nám již v prvním dnu závodního víkendu podařilo splnit cíl, který jsme si stanovili. Káju a vůbec celý tým musím za dnešní výkon pochválit.“
Karel Májek (pilot): “Zítra bych se rád pokusil o další zlepšení času, po dnešku jsem více než spokojený. Rád bych poděkoval mechanikům a celému týmu za maximální snažení.“

15.10.2007 Nominace do závodu MS v Brně !


Kája Májek se nominoval při prvním měřeném tréninku na Mistrovství Světa v Brně časem 2:15,4 ! Po 25 letech se tak skutečně objeví český motocykl na trati MS.

15.10.2007 Tisková zpráva 9 – 2007


Další díl mezinárodního mistrovství české Republiky se konal 29. července na autodromu v Mostě. Po problémech ve volných trénincích nás v závodě odstřelila porucha elektroniky na výfukové přívěře. Karel Májek alespoň dojel pro body.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 8 – 2007


Domácí evropský závod
Uplynulý víkend měl být pro náš tým jedním z vrcholů letošní sezony. Konalo se totiž Mistrovství Evropy v Mostě, které si většina skalních fanoušků motocyklového sportu nemohla nechat ujít.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 7 – 2007


Ostrý Brněnský víkend
Třetím podnikem pokračovalo Mistrovství české Republiky, tentokráte na Masarykově okruhu v Brně. I tento závod byl pro jezdce Karla Májka a celý tým FGR 07 úspěšný.
Seriál MčR se jel v rámci středoevropského poháru Alpe Adria a byl vyjímečný skvělou obsazeností ve všech třídách. Během tréninků se v současnosti jediný stabilní jezdec týmu Karel Májek stále zlepšoval a tým mechaniků se mu snažil nalézt co nejlepší nastavení motocyklu. Nakonec se po druhé kvalifikaci Kája probojoval na 8. místo celkově což znamenalo čtvrtou pozici v klasifikaci Mistrovství Republiky.
Start se Kájovi opět nepovedl, ačkoliv starty stále trénujeme a například spojka je již třetí generace od počátku sezony. I přesto se Karel začal opět prokousávat vpřed a postupně postupoval z 20. místa, nakonec se dotáhl na čtyřčlenou skupinku, kterou po několika kolech předjel a ujel jí. V dalším postupu mu zabránil konec závodu. Ve finiši to tak znamenalo 7.pozici v celkovém hodnocení Alpe Adria Cupu a , čtvrté místo v Mezinárodním Mistrovství čR. K tomuto všemu Karel ještě bral pohár za třetí místo mezi českými juniory.

Jiří Šrámek, manažer týmu FGR 07:“Byl to krásný závod,Karel i přes pokažený start postupoval a zajel i své maximum. Jsem opravdu spokojený a díky za odvedenou práci i mechanikům.“
Dalším závodem na seznamu je domácí závod Mistrovství Evropy, který se uskuteční o nadcházejícím víkendu na Mosteckém Autodromu. Tým FGR07 Vás srdečně zve

15.10.2007 Tisková zpráva 6 - 2007


První evropské body pro tým FGR07.
Ano, je to přesně tak, na autodromu Grobnik nedaleko Chorvatské Rijeky se o uplynulém víkendu podařilo našemu týmu ukořistit několik bodů do Evropského šampionátu.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 5 - 2007


Poslední dva závody přinesly pro FGR 07 Team dvě zásadní události. První se týkala složení týmu. Druhá pak znamenala první úspěch pro naše barvy v letošní sezóně.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 4 - 2007


První ostrá zkouška
Prvním závodem letošní sezony byl pro FGR 07 Team závod seriálu Alpe Adria v jehož rámci se již dlouhá léta koná i Mistrovství české Republiky. O uplynulém víkendu se tak na maďarském Hungaroringu sešla elita nejen z čech, ale i okolních Evropských zemí. Oba jezdci, Karel Pešek nr.28 a Karel Májek nr.37 se společně se zbytkem týmu přesunuli do dějiště již ve středu aby měli co nejvíce času a hlavně klidu na předzávodní přípravy. Bohužel se nedařilo jak si vedení týmu představovalo.
Během čtvrtku se testovalo celý den za velmi teplých podmínek. V pátek pak volné testování pokračovalo. Ostré kvalifikace jsou pro letošní rok v Mezinárodním mistrovství čR v plánu jen v sobotu. Již během tréninků stroj Káji Májka nefungoval na sto procent přesto dokázal zajet 8.místo,Karel Pešek 9.místo (v MMčR). Při příjezdu na start zjistil mechanik prasklinu výfuku na Májkově motorce. Proto muselo dojít k jeho výměně. Jiný výfuk rovná se jiné nastavení,takže se neočekával stoprocentní výkon. Startovní reakce obou jezdců nebyla dobrá.U motorky kterou sedlal mladý Májek se obavy potvrdily a Kája se dotrápil až do konce. Karel Pešek se zlepšoval, zajel i své nejrychlejší kolo za celý víkend. V cíli to znamenalo 9. místo pro Karla Peška a 11. pro Karla Májka.
Manažer týmu Jirka Šrámek:“ Bohužel nás trápily menší technické problémy. Všichni v týmu pracovali perfektně. Pro příští závod bude opět několik inovací, které jak doufám povedou k dalšímu zlepšení strojů FGR 125 GP. Dalším závodem v kalendáři je první podnik Mistrovství Evropy v Italské Vallelunze, která leží asi 50 kilometrů severně od říma. Budeme se tedy snažit o co možná největší krok vpřed. Úspěchem bude kvalifikovat se do závodu.

15.10.2007 Tisková zpráva 3 - 2007


FGR 07 Team absolvoval několik dní mohutného testování na Mosteckém Automotodromu. Cílem těchto testů bylo nejen prověření obou mladičkých jezdců, ale i strojů a mechaniků. Testování probíhalo v několikadenních intervalech od konce března prakticky až do konce minulého týdne.
V šesti testovacích dnech tak oba jezdci najeli přes šestnáct stovek testovacích kilometrů za počasí, které prověřování techniky opravdu přálo.

Během těchto kilometrů se oba Kájové seznamovali se stroji a snažili se po zimě nabrat závodní rytmus a trochu těch pro ně nezbytných zkušeností.
Stroje v průběhu testů prodělaly díky nasbíraným informacím i pár zásadních technických úprav, které jak věříme budou přínosem pro nadcházející poslední dubnový víkend, kdy se bude na okruhu Hungaroring nedaleko maďarské Budapešti konat první ze závodů Alpe Adria Cupu. V rámci tohoto závody nabitého víkendu se uskuteční i Mistrovství české Republiky.
Jako jednu z novinek připravil tým FGR 07 pro tento první letošní motocyklový svátek lehkou změnu designu a barevné rozlišení obou jezdců

15.10.2007 MOTOCYKL 2007


I tento rok se náš motocykl zúčastnil největší \\\"bikové\\\" výstavy v čechách. Letos jste motocykl FGR mohli vidět u stánku časopisu Motoráj.

15.10.2007 Tisková zpráva FGR 07 Týmu 2/2007


Náš tým je kompletní a vše se připravuje na první ostré testování. Druhým jezdcem se stal Karel Pešek.
Sezona se kvapem blíží, zima nám sice ještě stále pořádně nezačala, ale jisté je že a už bude jakákoliv za chvíli přijdou teplé jarní dny a na závodní okruhy se opět vrátí vůně spáleného benzínu. FGR 07 Tým samozřejmě nehodlá chybět. Ve vřavě příprav před nadcházející sezonou bylo nutné dořešit ještě definitivně jména jezdců kteří vezmou osud českých motocyklů za řídítka a rozjedou se po okruzích. Po oficiálním potvrzení Karla Májka z Kloboučků u Bučovic nyní čeká na podpis smlouvy další mladý talent Karel Pešek z Prahy. Jméno Pešek vám určitě není neznáme, jedná se totiž o mladšího bratra našeho v současnosti nejúspěšnějšího motocyklového závodníka Lukáše Peška, který řádí v seriálu Grand Prix. Mezi jezdci nebude sortováno na jedničku a dvojku, oba se bok po boku postaví vstříc závodům seriálu Mistrovství Evropy a našeho domácího šampionátu.
První testování tým plánuje na březen, kdy by se pod kopci poblíž Chorvatské Rijeky, mělo uskutečnit na tamním automotodromu Grobnik první letošní „ostré“ testování.
K prvnímu závodu pak FGR 07 tým nastoupí o velikonocích v holandském Assenu v rámci závodů Holandského mistrovství.
Kompletní seznam členů týmu a předběžný kalendář závodů plánovaných pro tuto sezonu naleznete v sekci závody.

15.10.2007 Tým MOTO FGR s novým manažerem


Tento měsíc se tým domluvil s Jiřím Šrámkem, který v předešlých letech působil u Michala Filly, že převezme úlohu manažera pro sezónu 2007. Šéfmechanikem se stal Jan Vrba. Tým opět pojede se dvěma jezdci, o kterých se v těchto dnech jedná.

15.10.2006 Autosalón 2006 v Ústí nad Orlicí


Po skončení sezóny jsme se zúčastnili ještě jedné akce. Byl jím Ústecký autosalon, který se konal 23. září v areálu dílen Středního odborného učiliště. Náš motocykl mohli lidé spatřit hned vedle Fabie WRC Jana Kopeckého. Výstava měla velmi dobrý ohlas, takže tým přislíbil účast i na dalším ročníku.

15.10.2006 MMČR Brno podruhé


Posledním naším závodem v letošní sezóně bylo Mezinárodní mistrovství čR v Brně. Tým tentokrát vyjel se dvěma jezdci, Michalem Veckem a mladým Karlem Májkem. Ve čtvrtek proběhlo testování, v pátečních měřených trénincích obsadili naši jezdci 5. (Michal) a 6. (Karel) místo. V sobotních trénincích došlo ke zhoršení, na roštu jsme mohli vidět naše motocykly na 6. a 12. místě. Dobře odstartoval do závodu Michal Vecko, který najížděl do první zatáčky na 4. místě, na stadionu byl však sražen Lukášem Šemberou a dobře rozjetý závod tak pro něj skončil. Naopak Karlovi Májkovi se start nevydařil, odjel jako poslední. Postupně se ovšem začal probíjet startovním roštem, předjel 12 jezdců a stíhací jízda mu vynesla celkové 7.místo, 4. v MMčR a 3. byl jako junior. Na cílové rovince ho jen těsně porazil Michal Prášek, jenž jezdil polovinu závodu za Kájou. Tým MOTO FGR byl s jeho výkonem spokojen.
Během několika dnů projdou motocykly úpravami a budou se připravovat na testování, které by chtěl tým stihnout ještě tento podzim.
Na příští sezónu tým opět počítá s účastí dvou jezdců, kteří se s největší pravděpodobností zúčastní ME, IDM a MMčR. Cíle pro nadcházející sezónu zůstávají stejné jako v sezóně 2006.

15.10.2006 MMČR Hungaroring II.


Další závodem, který jsme absolvovali byl předposlední závod MMčR v této sezóně na tradičním maďarském okruhu Hungaroring. Tento závod jsme jeli s domácím závodníkem Attilou Magdou. Tým odjížděl již ve středu, aby mohl ve čtvrtek ve volných trénincích nastavit motocykl. Stopku nám však vystavilo počasí a tak jsme najeli pouze několik kol. V pátečních trénincích jsem obsadili 8. místo, v sobotním tréninku jsem pro drobné závady klesly na 11. místo.
V závodě Attila zajel v nejrychlejším kolo podprůměrný čas 2 : 03,4 a obsadil až osmé místo. Bohužel jel v neděli ještě další dva závody, o kterých nám nic neřekl, takže úbytek sil při závodě byl značný. Tým samozřejmě nemohl být spokojen ani s dosaženým časem ani s umístěním v závodě.
Na poslední závod v sezóně, který se koná 17. září na brněnském okruhu se hledá nová varianta složení v týmu. Zveme všechny naše fanoušky, závod třídy 125 ccm začíná ve 12.15 hod.

15.10.2006 MMČR Most


Poslední červencový víkend se konal čtvrtý závod Mezinárodního mistrovství čR v Mostě. Náš tým jel v letošní sezóně poprvé s Maďarským jezdcem Attilou Magdou, který byl v našem týmu vloni. V prvním tréninku zajel Attila osmou pozici na startu, ve druhém se již nezlepšil.
Start do závodu se mu však vůbec nevyvedl, odjel až patnáctý, po třech kolech se prodral na sedmé místo, které mu patřilo i v cíli. V závodě zvítězil Němec Thomas Mayer. Ani o tomto víkendu se nepodařilo nastavit motocykl podle našich představ.
Koncem srpna tým odjíždí do Maďarska na jeden z posledních závodů sezóny, který se jede 3. září také v rámci MMčR na Hungaroringu. V těchto dnech se rozhoduje o tom, kteří jezdci za nás pojedou.

15.10.2006 ME Most


O minulém víkendu jsme se zúčastnili Mistrovství Evropy v Mostě pouze s Michalem Veckem. Využili jsme možnost testování ve čtvrtek a s dosaženým časem 1 : 47,7 byl tým spokojen. V měřených trénincích se nám však nedařilo a s časem 1 : 51,2 jsme obsadili až 21. místo. Start se Michalovi vůbec nevydařil, odstartoval jako vůbec poslední závodník. V prvním kole předjel 4 jezdce, třem se z toho podařilo Michala předjet zpět. V cíli z toho bylo až 19., předposlední místo. Díky tomuto špatnému výsledku se náš tým nezúčastní tento víkend závodů MMčR v Brně a bude raději testovat. Dalším závodem tak bude nejspíše MMčR v Mostě poslední červencový víkend.

15.10.2006 ME Rijeka


V polovině června se konal třetí závod Mistrovství Evropy v Chorvatské Rijece.Oba jezdci byly na tomto okruhu poprvé, takže čtvrteční testování bylo víceméně seznamování s novým okruhem. V pátek v neměřených trénincích se výrazně zlepšil Michal Vecko, Florian Kresse jezdil asi o 2 vteřiny pomalejší časy. Florian však po pátečním odpoledním tréninku prohlásil, že „ nemá motivaci “ a nesplnil také některé podmínky, které byly před sezónou dané a díky tomu z našeho týmu odchází.
V sobotním měřeném tréninku obsadil Michal Vecko 10. místo a v neděli tak odstartoval ze třetí řady. Start se mu povedl, v první zatáčce byl osmý, prvním kolem projížděl desátý. Bohužel po několika kolech se propadl o tři místa, po odstoupení dvou závodníků jezdil na 11. místě. Dvě kola před koncem však měl drobnou závadu, díky které neviděl cíl a tým také přišel o 5 cenných bodů.
Dalším naším závodem bude ME v Mostě ( 9. 7. 2006 ), na který zveme všechny naše fanoušky.

15.10.2006 MMČR Pannoniaring


Druhý podnik MMčR se konal na tradičním okruhu Pannoniaring. Tým dorazil ve středu, v té době ještě v docela slušném počasí. Ve čtvrtek Michal Vecko testoval obě motorky, Florian kvůli povinostem ve škole přijel až večer. V pátek ve volných trénincích se hledalo vhodné nastavení, včetně převodů z důvodu měnícího se počasí - déšt, prudký vítr a střídavá obloha. V sobotu v prvním tréninku, který se jel celý na vodě obsadili naši jezdci 2. ( Florian Kresse ) a 6. místo(Michal Vecko ). Na odpolední trénink stihla tra

15.10.2006 IDM na Hockenheimu


Dalším naším závodem, kterého jsme se zúčastnili byl kvalitně obsazený závod 45 motocyklů ve třídě 125 ccm Německého mistrovství na Hockenheimu. Tréninky nebyly optimální, obsadili jsme v nich 26. ( Florian Kresse ) a 33. ( Michal Vecko ), který jel na této trati poprvé. Závodníci se po startu pohybovali mezi 20. a 25. místem, Michal bohužel po prvním kole odstoupil pro poruchu. Florian jezdil ve skupině o 18. místo, v desátém kole měl i on drobnou závadu a také cíl neviděl. Naší další cestou bude MMčR na Pannoniaringu v Maďarsku 4. 6. 2006.

15.10.2006 MMČR Hungaroring poprvé


Poslední dubnový víkend jsme odjeli na první závod Mezinárodního mistrovství čR do Maďarska. Ve čtvrtek jsme testovali a hledali základní nastavení motocyklu. V pátek ještě proběhli dva volné tréninky. V sobotním dopoledním měřeném tréninku se naši jezdci umístili na 7. Florian Kresse (4. z českého) a 10. Michal Vecko (6. z českého). Odpolední trénink přinesl zlepšení obou jezdců, výraznější bylo u Floriana, který se posunul o jedno místo dopředu. časy oproti minulému roku nebyli optimální, ale i přesto jsme věřili, že se v závodě zlepší.
V závodě nejprve jezdil Michal před Florianem, ovšem po poruše Michalova motocyklu se Florian posunul na sedmé místo (4. českého), které si udržel až do cíle. V juniorech obsadil 3. místo. Zvítězil Thomas Mayer z Německa.
Dalším naším závodem bude IDM na Německém Hockenheimu 14. 5. 2006

15.10.2006 ME Assen


Bohužel ani druhého závodu ME se naš tým nezúčastní. Léčení mechaniků se protáhlo déle, než byl původní předpoklad. Mezinárodní mistrovství čR na Hungaroringu nebude ohroženo.

15.10.2006 ME Vallelunga


Tým MOTO FGR se nezúčastní prvního závodu sezóny, kterým je Mistrovství Evropy na Italské Vallelunze. Důvodem je automobilová havárie, kterou měli naši mechanici a jejich léčení je na několik týdnů. Tým nestihl včas sehnat náhradu na tyto závody. Na ME do Holandska již bude vše připraveno.

15.10.2006 MOTOCYKL 2006


Na Holešovickém výstavišti bylo letos opět na co koukat. Naši zástupci hodnotili tuto vyčerpávající výstavu co do počtu návštěvníků velmi pozitivně. Kromě zájmu fandů a novinářů se nám podařilo dohodnout několik zajímavých sponzorů. Poprvé jsme zde představili model 2006, na kterém se mimo konstrukčních úprav změnil i tvarový a barevný desing motorky do výraznější podoby, kterou zde můžete vidět. První závod je již nablízku, za dva týdny vyjíždí tým na testování do Chorvatska, poté se přemístí na první závod ME do Italské Vallelungy.

15.10.2006 Výstava MOTOCYKL 2006 a novinky


Tým MOTO FGR vstupuje již do své čtvrté sezóny. Proběhlo u nás několik změn, ta nejviditelnější je změna jednoho jezdce. Zůstává u nás německý jezdec Florian Kresse, nováčke v týmu je Michal Vecko z Městce Králové. Naším cílem v roce 2006 je odjet komplení seriály MMčR a ME s návazností na vstup do MS v sezóně 2007. Zveme Vás také na výstavu MOTOCYKL 2006, která se koná příští týden ( od čtvrtka do neděle.) Najdete nás v Průmyslovém paláci - levé křídlo (stánek č. 23 při vstupu do Střední haly. Motocykl zaznamenal několik úprav, včetně změny tvary a designu kapot. Fotky zde budou k vidění po výstavě.

15.10.2005 Výstava v Miláně


V polovině listopadu 2005 se objevila naše motorka také na této prestižní výstavě. Postaral se o to náš sponzor, výrobce brzdových destiček GOLD FREN, který na svoje náklady motorku na výstavu dopravil a byla vystavena u jeho stánku.
Do Milána také vycestovala část našeho týmu a s výstavou byla spokojena.

15.10.2005 Seminář firmy MOTOPOINT


část našeho týmu odjela ve středu 26. října do Nové Paky na seminář našeho sponzora, firmy MOTOPOINT. Tato firma nás sponzoruje řetězy japonské značky EK Chains již druhý rok. Totoho semináře se zúčastnily i japonští výrobci řetězů a také náš freestyler Petr Kuchař.

15.10.2005 MMČR podruhé v Brně


Na svůj poslední závod v letošní sezóně vyrazil kompletní tým MOTO FGR. V trénincích vyjeli naši jezdci 7. (Florian Kresse) a 9. (Attila Magda) pozici. Tým nebyl s dosaženými časy spokojen, vše ještě zkomplikovalo zraněné koleno Attily z jeho mimozávodních aktivit, který nebyl schopen sám nalézt na motorku. Start se povedl více Florianovi, po jednom kole se však propadl na devátou příčku, Magda jezdil osmý. Naši jezdci bojovali ve skupině s Rážkem a Práškem. Florian začal jezdit rychlejší kola až po polovině závodu z důvodu jeho špatného rozhodnutí ve volbě zadní pneumatiky. Ve skupince v cíli přijel první Attila – 6. místo, hned za ním dojel Florian (4. místo v MMčR). V tomto závodě vyhrál Florian kategorii juniorů, druhý byl Prášek, třetí Šembera. Stáj MOTO FGR nyní skládá nový tým na sezónu 2006 a do konce roku 2005 proběhne několik testování.

15.10.2005 Autosalon v Ústí nad Orlicí


Naše motorka FGR se zúčastnila výstavy, kterou pořádala SOŠ a SOU v Ústí nad Orlicí. V pátek 23. září 2005 byla vystavena na náměstí, v sobotu potom v dílnách učiliště. Zárove

15.10.2005 MMČR Hungaroring


První zářijový víkend jsme odjeli letos již potřetí na maďarský okruh Hungaroring. Problémy začali již při přepravě motocyklu v zapůjčeném autobuse. Mechanici měli drobnou závadu, proto dorazili až ve čtvrtek večer a tým tak přišel o dva tréninky. Po měřených trénincích obsadil Attila Magda 7. místo a Florian Kresse 4. místo v Alpe Adria cupu, druhé z českého mistráku ( poprvé v letošní sezóné jsme měli jezdce v první řadě ). Florian měl po trénincích ztrátu na prvního Itala Gnaniho pouze 1,2 sec., do závodu však nenastoupil pro závadu. Attila jezdil v závodě na sedmém místě, bohužel v pátém kole měl také závadu na motocyklu a závod nedokončil. Poprvé v sezóně se stalo, že nedojel ani jeden jezdec z našeho týmu. Poslední závod MMČR se jede 25. 9. v Brně.

15.10.2005 ME Schleiz


Další závod Mistrovství Evropy nás zavedl na polopřírodní německý okruh Schleiz. Po obou měřených kvalifikacích se umístil Attila Magda na 18. místě, Florian Kresse na 26. místě, o vteřinu za Attilou. Po startu jezdily oba jezdci okolo dvacátého místa, závod byl ovšem po několika kolech přerušen kvůli pádu jezdce, ke kterému se nemohla dostat sanitka. Naši jezdci si z první rozjížďky připsali 22. (Attila) a 23. místo (Florian). V opakovaném startu bohužel ve druhém kole odstoupil Florian, nevíme z jakého důvodu, protože na motorce nebyla žádná závada nalezena. Attila bojoval ve skupině s Italem Gnanim, s Němcem Mayerem. Dojel třináctý, oba tyto jezdce ve druhé rozjížďce porazil, ale v celkovém hodnocení ho přeskočily a Attila obsadil 17. příčku. Nepovedený víkend se pokusíme napravit možná na posledním MMčR na maďarském Hungaroringu 4. září.

15.10.2005 MMČR na Masarykově okruhu


čtvrtý závod Mezinárodního mistrovství čR přinesl našemu týmu trochu smůly. Florian Kresse měl od čtvrtka střevní potíže spojené s teplotou, které ho drželi až do soboty. Podobný průběh měl i Attila Magda, ovšem od soboty, včetně nedělního závodu. Po obou kvalifikacích stáli naši jezdci na 14. (Attila) a 15. (Florian). Prvním kolem projížděl Attila devátý, Florian dvanáctý. Během několika kol se posunuli o několik míst dopředu. Na Attilovi se projevila nemoc, Florian ho v sedmém kole předjel a dotahoval se na špici v českém mistráku a také na špici v Alpe Adrii, nebo

15.10.2005 MMČR v Mostě


Náš tým odjel poslední červencový víkend ke třetímu závodu Mezinárodního mistrovství čR. V pátečním tréninku naši jezdci obsadili 7. (Florian) a 8. (Attila) místo. V sobotním se toho moc nezměnilo, jenom si mezi sebou prohodily pozice. Attilovi se vydařil start, prvním kolem projížděl třetí za Gnanim a Gyoerfim, Florian sedmý, z českého mistráku třetí. Attila bojoval o třetí místo v Alpe Adria cupu, bohužel ke konci závodu motorka ztrácela výkon, v posledním kole ho ještě stihl předjet Němec Thomas Mayer a Attila obsadil celkové šesté místo. časy, které zajížděl by stačily na třetí místo v ME, které se jelo před třemi týdny. Florian si do pátého kola držel třetí místo, ale v šestém musel pro poruchu odstoupit. V celkovém hodnocení klesl na čtvrté místo za Rážka, Vecka a Mayera. Za týden nás čeká další MMčR, tentokrát v Brně.

15.10.2005 Vítězství pro MOTO FGR !!!


Druhý závod Mezinárodního mistrovství čR na maďarském Pannoniaringu nám přinesl první vítězství v této sezóně ! V pátek se hledalo optimální nastavení obou motorek, při volných trénincích byly vyzkoušeny některé nové díly. V sobotní prvním tréninku obsadil Florian 6. (třetí z MMčR) a Attila 16. místo. Ve třetím kole měl Attila závadu na převodovce a trénink již nedojel. V odpoledním tréninku se Florian posunul na 5. místo (druhý z MMčR), Attila opět objel pouhá dvě kola a ve třetím měl pád a bylo z toho 14. místo na startu. Start se vydařil Florianovi, když do první zatáčky najížděl jako druhý ! Po prvním kole mu patřilo páté místo. Celý závod bojoval o prvenství v českém mistráku s Lukášem Rážkem a několikrát se v průběhu závodu předjeli. Florian vyhrál o pouhých 0,032 sec. a týmu MOTO FGR tak připsal další skvělé umístění v této sezóně. Attilu poznamenal pád ze soboty, jezdil ve skupině o šesté až desáté místo, dojel devátý. Florian Kresse se tímto vítětzstvím posunul ve druhém závodě na první místo seriálu Mezinárodního mistrovství čR !!!
1) Kresse Florian FGR
2) Rážek Lukáš Honda
3) Vecko Michal Honda
4) Šembera Michal Honda
5) Ertl Patrik Honda
6) Prášek Michal Honda
7) Hošek Robin Honda
8) Podlipný Olda Honda
9) Kolář Patrik Honda
10) Šembera Lukáš Honda

15.10.2005 Další body z ME !


Na letošní první závody v česku jsme vyjeli druhý červencový víkend na ME do Mostu. V pátek byly naši jezdci po tréninku na mokru na 13.(Attila) a 14.(Florian) místě. V sobotu přes některé problémy při druhém tréninku se posunuli naši jezdci na 18. a 19. příčku. V nedělní warm upu již vše fungovalo podle představ týmu. Start se vydařil Attilovi, když prvním kolem projížděl na 11. místě, Florian na 21. Attila bojoval ve druhé skupině s Litjensem, Gnanim, Fillicem a VanDerGragtem o 6. až 11. místo. Dvě kola jezdil devátý, několik kol desátý a nakonec dojel na 11. místě! Florian se v závodě posunul na 17 místo, na kterém také dojel. Attila měl ve svém nejrychlejším kole ztrátu pouhých 0,9 sec. na nejrychlejší kolo závodu. Další závody jsou tento víkend 15. - 17. 7. MMčR na maďarském Pannoniaringu.

15.10.2005 IDM na Salzburgringu


První červencový víkend jel náš tým poprové na Německé mistrovství IDM. Počítal se první měřený trénink, druhý celý propršel. Attila obsadil 9. a Florian 12. místo na startovním roštu. Start se Attilovi nepovedl, prvním kolem projížděl předposlení, Florian třináctý. Attila se však dokázal probojovat až na bodované příčky, nakonec z toho bylo 15. místo. Florian spadl v devátém kole ze slibného 12. místa spolu s jezdcem Lasserem s KTM. Tento závod bral tým jako test před nadcházejícím ME v Mostě, který se jede tento víkend.

15.10.2005 5. místo na ME v Rijece pro MOTO FGR !!!


Závody, které proběhli tento víkend na Chorvatském okruhu Rijeka byly pro náš tým velice vydařené. Ve čtvrtek jsme pro Attilu Magdu hledali optimální nastavení. V pátečním měřeném tréninku se Attila umístil na velmi dobrém 7. místě. V sobotním se o jedno místo propadl, i tak startoval z velice nadějného 8. místa. Start se mu povedl na výbornou, prvním kolem projížděl šestý, od 3. kola jezdil čtvrtý. Dvě kola před koncem závodu se podařilo jezdci Bergadovi Attilu předjet, ale i tak jezdcec našeho týmu dokočil závod na skvělém 5. místě z 21 jezdců ve startovním poli a týmu MOTO FGR tím udělal ohromnou radost. Závod dokončilo 17 závodníků.
1. Kaláb Igor CZ
2. Gnani Gabriele I
3. Litjens Joey NL
4. Bergada Esteve Rabat E[/list][list]5. Magda Attila H6. Mayer Thomas D
7. Conti Michele I
8. Filice Raffaele I
9. Kaulamo Eki FIN
10. Rážek Lukáš CZ

15.10.2005 ME Hungaroring


Poslední květnový víkend vyjel náš tým poprvé v této sezóně se dvěma jezdci do Maďarska. S Florianem Kressem a maďarským závodníkem Attilou Magdou. Po trénincích obsadili Attila 20. a Florian 24. místo. Po startu jeli jezdci našeho týmu několik kol spolu, Attila bohužel cíl neviděl z důvodu drobné technické závady na řazení. Florian dokončil závod na 19. místě. Motorky se nám za celý víkend nepodařilo naladit na optimální výkon.

15.10.2005 MMČR Hungaroring


První závod MMčR se konal na Maďarském Hungaroringu a přinesl nám první body. Cesta na okruh byla zkomplikována poruchou kamionu několik kilometrů před hranicemi, když se utrhlo šest šroubů na návěsu a mechanici čekali od středy do čtvrtka na odpočivadle. Touto poruchou jsme přišli o den testování. V pátek jsme zkoušeli novou motorku. V 1. tréniku obsadil Florian 12. místo. V sobotu ve 2. tréniniku zajížděl 3 kola nový píst. Ve čtvrtém kole si vylepšil čas z pátku, ale v pátem kole měl pád a trénink nedokončil. Startoval ze 13. pozice včetně jezdců z Alpe Adria Cupu. Prvním kolem projížděl Florian třináctý, ve druhém jedenáctý. Probojoval se na osmé místo, které nakonec neudržel a skončil devátý. Z českého mistráku to bylo 4. místo. Nová motorka při svém prvním závodě fungovala výborně.

15.10.2005 Testování v Brně


Náš tým testoval nový motocykl od pátku 15. do neděle 17. dubna. Vyzkoušeli jsem dva nové motory, které fungovaly perfektně. Celkem se najelo 130 kol bez problémů. V neděli odpoledne se jel otevřený závod, v kterém jelo 15 stopětadvacítek a 15 dvěstepadesátek. Florian dojel celkově čtvrtý, mezi 125 ccm dojel o 0,5 m druhý. Tímto testováním jsme odzkoušeli motorku na první závod MMčR v Maďarsku na Hungaroringu, který se jede 24. dubna.

10.10.2005 Výstava MOTOCYKL 2005


Od 10. do 13. března se zúčastníme tradiční výstavy MOTOCYKL 2005. Bude vystavena motorka FGR - model 2005 včetně všech nových úprav, které návštěvníci na výstavě uvidí. Tímto je všechny zveme.

10.10.2005 Stavba dalšího motocyklu


V těchto dnech probíhá stavba druhého a třetího motocyklu FGR. Na rámu je několik změn a ta nejviditelnější je změna barvy na modrou včetně podsedlovky. Testování ve Španělsku se posouvá na první polovinu března, až budou hotové všechny tři motorky. Prvním naším závodem bude mistrovství Evropy v Assenu na velikonoční pondělí. Jeden závodník je již znám, je to Florian Kresse z Německa.

10.10.2005 Úspěch v IDM


Poslední zářijový vídend jsme odjeli na německý okruh Hockenheim. Na naší motorce jel prvně německý jezdec Florian Kresse. V 1. tréninku zajel skvělé páté místo. Ve druhém jsme měli drobné problémy, které se brzy odstranily. V závodě se Florian z 20. pozice po prvním kole probíjel dopředu a když v předposlední zatáčce předjel ještě dva jezdce, bylo z toho senzační 5. místo v IDM. Tento vydařený závod byl letos pro tým Moto FGR poslední a už nyní se připravuje na novou sezónu s cílem odjet seriál ME a dopl

10.10.2005 ME Assen


Tým MOTO FGR se zúčastnil poslední březnový víkend prvního závodu sezóny mistrovství Evropy v holandském Assenu. Jezdec týmu Florian Kresse byl po prvním tréninku na 21. místě, po druhém na 24., z kterého také startoval. Start se mu nevyvedl, když se propadl na 34. příčku, ale po třech kolech už jezdil 19-tý. Ve čtvrtém kole musel zajet do boxu z důvodu prasklého klubku řadící páky. Mechanici závadu odstranili a Florian se vrátil do závodu se ztrátou dvou kol a ještě stačil zajet 25. místo. Na prvního v cíli, Michaela Ransedera ztrácel 3,5 vteřiny v nejlepším zajetém kole. časy, které zajížděl byly téměř shodné s posledními čtyřmi bodujícími závodníky. Pro tým je ME novou zkušeností a se zajetými časy byl spokojen. Při měsíční pauze před dalším závodem bude tým testovat na brněnském okruhu. Příští závod pro nás bude MMčR 24. dubna na maďarském Hungaroringu.

10.10.2005 MOTO FGR na výstavě MOTOCYKL 2005


Tým MOTO FGR se podruhé zúčastnil výstavy MOTOCYKL. Tentokrát i s jezdcem Florianem Kressem z Německa, který na místě rozdal i několik autogramů. V příloze je i několik fotek motorky FGR v nových barvách pro sezónu 2005.

10.10.2004 Testování


Začátkem září jsme s Vaškem Bittmanem otestovali nový kit na okruhu v Mostě. Najeli jsem bez problémů 40 kol. Vašek byl s výkonem motorky spokojen. Za plného provozu jsme zajížděli skvělé časy, když se na okruhu chvílemi pohybovalo i 50 motocyklů.

10.10.2004 MMČR na Pannoniaringu


Na tyto závody, které se konali 16. – 18. července 2004 vyjel tým Moto FGR se dvěma jezdci, s Michalem Březinou a s Lukášem Rážkem. Po tréninku obsadil Lukáš páté a Michal šesté místo. V závodě se při průjezdu prvním kolem pořadí obrátilo a Michal jezdil před Lukášem. Na prvních dvou místech jezdili Abrahám a Vostárek, ale pouze do chvíle, něž dostal Vostárek penalizaci za předčasný start a než Abrahámovi nevydržel řetěz a musel odstoupit. V tu chvíli jezdili naši dva jezdci na prvních dvou místech. Michal však musel pro poruchu odstoupit z prvního místa a při odstavování motocyklu ho srazila Maďarská závodnice a oba měli nepříjemný pád, po kterém Michal skončil v Pražské nemocnici a nyní už má po operaci kotníku.
Lukáš Rážek si první místo udržel a ve svém premiérovém závodě na motorce FGR zvítězil s náskokem před nestárnoucím Oldou Podlipným a získal tak třetí vítězství ve dvou letech pro náš tým.

10.10.2004 ME v Mostě


Týden po závodech MMCř se jelo opět v Mostě, tentokrát Mistrovství Evropy. V tréninku zajel Michal dobrý čas, ale ve Warm upu měl šeredný pád, který se projevil při závodě, který se nám celkově nevydařil.

10.10.2004 2. závod sezóny


První červencový víkend pokračovalo 2. závodem Mez. MčR na Mosteckém okruhu. Poprvé jsme vyjeli s novm trubkovým rámem, který si Michal Březina od prvních metrů pochvaloval. Michal startoval ze šesté pozice a jezdil celý závod o čtvrté až šesté místo s Abrahámem a Veckem. V posledním kole vystrčil Vecko Michala Březinu z trati a ten v tu samou chvíli skončil z důvodu prasklé nádrže. Do cíle chybělo odhadem 1 dcl benzínu.

10.10.2004 Představení motocyklu


Ve firmě FPOS-Kovovýroba v Ústí nad Orlici se v pátek 4. června uskuečnilo představení českého motocyklu FGR. Na závodních tratích se tak objeví po 28 letech český výrobek. V těchto týdnech bude probíhat testování motocyklu se zcela novým příhradovým rámem a novou kyvnou vidlicí. Rám je svařen z chrommolybdenových trubek. Seřizovací i aretační prvky hlavy rámu jsou lehce přístupné běžným nářadím a C-klíčem. Zadní kyvná vidlice se slitiny CERTAL je vyfrézována na CNC centru. Pokud půjde vše podle představ týmu, tak se tato silniční 125 poprvé objeví 4. července na MMčR v Mostě.
Představení se též zúčastnil ministr průmyslu a obchodu Ing. Milan Urban, který se zárove

10.10.2004 Skvělý vstup do nové sezóny


Na maďarském okruhu Hungaroring se 25tého dubna uskutečnil první závod MMčR v sézoně 2004. Ve čtvrtek probíhalo testování, v pátek byl první trénink ve kterém jsme obsadili třetí místo z našich za Bittmanem a Abrahámem .Michal Březina na konci pátečního tréninku upadl v jedné z nejrychlejších zatáček . Motorku jsme ale stačili včas opravit před sobotním tréninkem , který se jel na vodě, takže časy a umístění zůstaly z pátečního tréninku. Nedělní závod 125 GP byl po prvním startu ve druhém kole přerušen , z důvodu kolize dvou závodníků ,a tak byl start opakován. Michal dohnal mírnou ztrátu ze začátku závodu a bojoval o přední pozice. Tlak soupeřů nakonec udržel a dojel druhý za vítězným Václavem Bittmanem. Motor FGR zaznamenal přes zimu několik změn, které se projevily zvýšením výkonu. Další závod mistrovství se koná první červencový víkend v Mostě.

10.10.2004 Další umístění na bedně


Poslední závod sezóny se jel podruhé na automotodromu v Mostě 24tého srpna. Po tréninku byl Michal Březina na druhém místě za Igorem Kalábem .Start závodu se mu nevyvedl, ale čtvrtým kolem již projížděl na třetím místě a o druhé bojoval s Patrikem Ertlem až do konce závodu a porazil ho o pouhou desetinu . Ani toto druhé místo však nestačilo k zisku mistrovského titulu . Přestože Markéta Janáková obsadila v závodě až sedmé místo , tak v celkovém hodnocení o dva body zvítězila. Tímto závodem pro tým MotoFGR sezóna skončila a v příští se pokusíme odjet celý seriál ME a účastnit se i startu na MMČR.

10.10.2004 Neúčast Moto FGR na MS v Brně


Dne 5.8. 2003 se sešel tým FPOS-Kovovýroba Moto FGR a rozhodl o neúčasti na Mistrovství světa v Brně. Poslední dva starty na A1-Ringu a Pannoniaringu nás přesvědčily o tom, že vývoj motocyklu nepokročil do takového stavu abychom se mohli se ctí zúčastnit MS v Brně.

07.08.2003 2. MÍSTO NA PANNONIARINGU


První srpnový víkend se konal další závod MMčR na maďarském okruhu Pannoniaring. Ze třiceti členného pole jsme startovali z osmého místa celkově a ze čtvrtého v českém mistrovství . Ve Warm Upu jsme zajeli třetí nejlepší čas. Michal odstartoval na desátém místě , po druhém kole jel pátý (druhý z našich) a dotahoval se na Markétu Janákovou . V polovině závodu již jel těsně za ní , ale v dalších kolech začal pomalu ztrácet a dojel na místě druhém . Vyhrála Markéta , která zajela nejlepší závod sezóny. Byla nám přidělena divoká karta na MS v Brně ,ale v týmu ještě není rozhodnuto jestli se těchto závodů zúčastníme . Seriál MMčR bude pokračovat 24.8.2003 v Mostě.

25.07.2003 MMČR A1 - RING Rakousko


Mezinárodní Mistrovství čR pokračovalo pátým závodem na okruho v Rakousku. V prvním tréninku se nám dařilo, obsadili jsme 4. místo celkově a 1. z našich. V druhém jsme si pohoršili na 9. místo celkově a z našich na místo 3. Bohužel se nám nepodařilo správně naladit motorku a v závodě jsme skončili na pátém místě a v celkovém bodování jsme se posunuli na druhé místo. Další závod se jede 1. - 3. 8. na okruhu Pannoniaring v Maďarsku.

24.07.2003 ME Most


Týden po vítězném závodě jsme se tento okruh vyzkoušeli znovu, tentokrát při Mistrovství Evropy. Tréninky nezačali špatně, nebo jsme se oproti minulému týdnu zlepšili o více než dvě vteřiny na kolo a ve Warm Upu jsme zajeli 16. místo. Závod pro nás ovšem nedopadl dobře, protože Michal musel v pátém kole odstoupit z důvodu upadlé koncovky výfuku.

10.07.2003 Druhé vítězství v řadě


Na okruhu v Mostě se nám tento víkend podařilo dosáhnout druhého vítězství v řadě, když Michal Březina dokázal, potřetí za sebou, vyjet Pole Position v závodech českého mistrovství. Přes drobné problémy v zahřívacím kole odstartoval na čtvrtém místě, ale cílem prvního kola již projižděl na vedoucí pozici, kterou si udržel po celý závod a vyhrál s náskokem osmi vteřin.

Díky tomuto vítězství se tým Moto FGR poprvé dostal do celkového vedení Mezinárodního mistrovství české republiky.

Hned následující víkend / 12.a 13. července / se jede závod Mistrovství Evropy a to opět v Mostě, kde nový český motor poprvé poměří síly s evropskou špičkou.

23.06.2003 1.MÍSTO PRO FGR


O tomto víkendu 21. a 22. června se kanal 3tí závod Mezinárodního MčR na letišti v Hradci Králové . Michal Březina vyhrál oba dva tréninky i Warm Up a skvělými časy si zajistil Pole position . Po startu byl čtvrtý ,ale za několik kol se propracoval na první místo , které si udržel až do cíle a pro tým Moto FGR vyhrál první závod . Za čtnáct dní se jede čtvrtý závod na automotodromu v Mostě a zveme na něj všechny naše fandy. V Hradci se jich sjelo mnoho a všem děkujeme za podporu.

20.06.2003 Mistrovství čR v Brně


V neděli 15. června jsme na Masarykově okruhu v Brně poprvé otestovali novou motorku v závodě, o které jsme již psali v předchozím článku. V tréninku se nám dařilo a bylo z toho 1. místo v českém mistrovství a 4. místo celkově. Závod pro nás nezačal nejlépe, po startu z toho bylo desáté místo, ale Michal Březina byl už za půl kola šestý. Bohužel při nájezdu na stadión před ním upadl Krupička a Michal již pádu nemohl zabránit. Snažil se znovu rozjet, ale ohlé řidítko mu nedovolilo pokračovat v závodě. Věřme, že jsme si smůlu vybrali a tento víkend na závodech v Hradci Králové uděláme opět výsledek.

10.06.2003 2. MMčR v Brně


Tento víkend 14. a 15.6. se na Masarykově okruhu koná 2. závod Mezinárodního mistrovství české republiky silničních motocyklů. Tým FGR sestavil zcela novou motorku, v které je motor umístěn v rámu Hondy s komponenty FGR. Při skládání rámu pomáhal 20-ti násobný mistr čR Bohumil Staša st. Na závodech najdete motorku podle bílé barvy s logem týmu a s číslem 65. Na okruhu v Hradci Králové, na kterém se jede týden po Brně již bude v barvách týmu FGR.

05.05.2003 Skvělé 2. místo


4. května se v Trenčíně na Slovensku uskutečnily první závody Mezinárodního mistrovství české republiky a bylo to naše prvotní setkání se závodní špičkou.

Po 1. měřeném tréninku jsme obsadili 7. místo, 0,6 vteřiny za prvním závodníkem. Po 2. měřeném tréninku na vodě, jsme se nezlepšili a startovali jsme z druhé řady. Při průjezdu prvním kolem byl Michal Březina na 5. místě a postupoval až na 2. místo, kde o vedení bojoval s Pavkovičem, který má motocykl po Lukáši Peškovi. V polovině závodu v boji o druhé místo do Michala zezadu narazil závodník Ertl a po pádu se propadl zpět na 5. příčku. Po tvrdém souboji se však dokázal vrátit do tempa a dojel na skvělém 2. místě. Pro tým Moto FGR je to perfektní vstup do sezóny a děkujeme všem fandům, kteří nám drželi palce.

28.04.2003 Testování


Tento měsíc proběhlo několik testování našeho motoru na okruzích v Brně a Mostě. Přes drobné problémy se nám podařilo motor vyladit a v neděli 4. května nás čekají první závody SLOVAK and CZECH CHAMPIONSHIP EUROPE MID CUP v Trenčíně. Po dohodě bude jezdec FGR Michal Březina z Prahy.

19.03.2003 O veletrhu MOTOCYKL 2003


Veletrh, který se konal minulý týden , měl velký ohlas a motocyklových příznivců se sešlo opravdu mnoho.Těší nás , že byl stánek Moto FGR v obležení lidí,kteří nám fandí a zajímá je náš motor . Pokud Vás bude něco zajímat nebo nám budete chtít napsat svůj názor, tak stačí otevřít okénko \"Kontakt\".

Za každý příspěvek děkujeme.

Těšíme se na další setkání s našimi fanoušky na okruzích při závodech MčR.

04.03.2003 MOTOCYKL 2003


Zúčastníme se 7. ročníku mezinárodní výstavy MOTOCYKL 2003 a tímto chceme pozvat všechny příznivce, kteří ještě neměli to štěstí vidět motor FGR. U našeho stánku se dozvíte další podrobnosti o této připravované novince. Výstava se koná 13.-16. března 2003 na Výstavišti Praha 7 - Holešovice. Na osobní setkání se těší tým FGR.