Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

06.12.2012 Šestý kalendář MOTO FGR


Po roce je opět k prodeji za nákladovou cenu 150,- Kč kalendář MOTO FGR ve velikosti A3. Objednávat můžete na mailu motofgr@motofgr.com, pošleme na dobírku, která je dle sazebníku 90,- Kč. Možné je si vyzvednout kalendář v sídle firem FPOS a MOTO FGR.

04.12.2012 Tým MOTO FGR se mistrovství světa v roce 2013 nezúčastní


V jubilejní desáté sezóně byl český tým MOTO FGR přijat do Mistrovství světa silničních motocyklů v nové kategorii MOTO 3. Seriálu se účastnil s upraveným vlastním motocyklem FGR a motorem Honda 250 NSF. Sezónu 2012 zahájil s holandským jezdcem Jasperem Iwemou, který dokázal dojet ve čtyřech závodech v kýžené první dvacítce a připsal si devět bodů za 7. místo v mokrém závodě v Le Mans.

více...

13.11.2012 Opravdu vydřený bodík u MOTO FGR


Na poslední, sedmnáctý závod sezóny odjížděl tým s obavami, jak daleko bude doléčeno zranění našeho jezdce Josepa Rodrigueze z předchozího víkendu v Austrálii. Pepa na sobě sice nedal celý víkend nějaké zranění znát, ale jeho bolestivé grimasy po dojetí každého tréninku se nedali přehlédnout. Po vlažnějším pátečním dni přišlo výrazné zlepšení v sobotním dopoledním volném tréninku, který Pepa zakončil na 21. místě.

více...

28.10.2012 Tým MOTO FGR bude na startu závodu v Austrálii chybět


Náš tým odlétal z Malaysie na další závod, aby si vylepšil náladu po nepovedené neděli. První páteční chladný den zakončil jezdec našeho týmu Joseph Rodriguez na 26. místě, když se mu podařilo ve druhém tréninku o vteřinu zrychlit a polepšil si o jednu pozici. V některých zatáčkách ovšem neměl motocykl na trati Phillip Island ideální přilnavost, takže se čekalo po změně nastavení další výrazné zlepšení v sobotním dni. Stáhli jsme sice další vteřinku, ale byl to posun jenom na 25. příčku.
Před kvalifikací se zatáhlo a začalo drobně kapat. Všichni jezdci však najížděli na suché směsi, když počasí vydrželo prakticky až do konce tréninku. Joseph postupně stahoval časy, až na svoje maximum, které zajel ve třetím volném tréninku. V poslední čtvrthodince se dalo očekávat další zlepšení, ale přišel „Pepův“ těžký pád, když při výjezdu do poslední zatáčky a při prvních kapkách deště chytl v plné rychlosti high sider a trénink tím pro něho skončil. Propadl se na konečné 25. místo, ale to nebylo v tu chvíli zdaleka tím nejdůležitějším. Po prohlídce v medical centru mají doktoři podezření na natažený sval v oblasti třísel. Josep je kromě toho silně potlučený a převozy mezi přelety do rodného Španělska bude muset absolvovat na kolečkovém křesle. Před nedělním závodem mu bude proveden rentgen v místní nemocnici a poté budeme znát jeho přesnou diagnózu. Motocykl bohužel dopadl podobně, musel být do šroubku rozebrán a postaven téměř celý nový.
Budeme doufat, že léčení našeho jezdce proběhne rychle a úspěšně a zúčastní se s týmem posledního závodu letošní sezóny, MOTO GP ve Valencii.

25.10.2012 Neděle prostě celá nevyšla


Po povedených dvou tréninkových dnech v malayském Sepangu se očekával také zvládnutý závodní den. Poté, co Josep od prvního tréninku výrazně zrychlil, se elektronik Marc Semeraro rozhodl na warm up vyzkoušet změnu převodovky. Ve dvou pasážích převody nevycházeli a tento krátký ranní trénink byl jedinou šancí, kdy to vyzkoušet. Změna se však neosvědčila, a Josep měl své nejrychlejší kolo o téměř dvě vteřiny horší než v kvalifikaci. Na závod tak logicky zůstal převod z tréninků.
Před startem bylo největší horko z celého týdne, takže byly na místě obavy o zvládnutí uchlazení motoru. Ty se však nenaplnili, ale za to nás čekali jiné trable. Josepovi se nepodařilo odstartovat, o několik míst se propadl a pohyboval se okolo 27. místa. Aby toho nebylo málo, tak letos poprvé a zrovna při závodě začala dělat neplechu spojka FCC a Josep nemohl v některých kolech vůbec zařadit jedničku, což výrazně poznamenalo předvedené časy. O trénincích jsme mohli těžit především z velmi dobře nastaveného motocyklu, když především na rovinkách náš jezdec získával. Při závodě tomu bylo naopak, na dlouhých rovinkách jel motocykl až o 15 km pomaleji a na dobrý výsledek jsme tak mohli rychle zapomenout. Josep se dotrápil do cíle na 25. místě, a on i celý tým byli samozřejmě ze závodu rozladěni, obzvlášť když se celý víkend dařil a první dvacítka byla nadohled. Doposud nevíme, proč repasovaný motor při závodě tolik ztrácel. Vše zjistíme až po analýze na dalším závodě, který se jede již tuto neděli na australském ostrově Phillip Island.

20.10.2012 Tým MOTO FGR je po kvalifikaci v Sepangu spokojen


Patnáctý závod sezóny, druhý se španělským jezdcem „Pepé“ Rodriguezem. Po úvodním seznamování s motocyklem FGR v Japonsku se čekalo výraznější zlepšení právě zde, na malaysijském okruhu v Sepangu. Závodnímu víkendu předcházela zásadní úprava podvozku, která se projevila hned v prvním tréninku, kdy se Josepovi podařilo zajet 22. místo.

více...

18.10.2012 Začínáme od nuly


Japonsko, další start do sezóny s novým španělským jezdcem Josepem „pepé“ Rodriguezem. Náročný týden před odletem do Tokia, vyřídit pro jezdce složitá víza, u PSI Hubík nechat ušít za pár dní dvě kombinézy (patří jim za to velký dík), sestavit kompletní letový plán, očekávání, jak si tento talentovaný pilot bude na českém stroji FGR počínat a jak mu nový podvozek bude vyhovovat.

více...

02.10.2012 Za FGR pojede Josep Rodriguez


Za náš tým MOTO FGR pojede poslední čtyři závody v sezóně Josep Rodriguez, který bude mít startovní číslo \\\"28\\\".
\\\"Tým se rozhodl ukončit spolupráci s holandským závodníkem Jasperem Iwemou po třináctém závodě sezóny ve španělském Aragonu. Důvody již není třeba znovu uvádět. Doufáme, že nový jezdec Rodriguez Ruiz, nyní už oficiálně potvrzený IRTA, dodá týmu opět vítr do plachet. Tento šampionát obnáší spoustu úsilí, umu a peněz na to, aby nás přestali motorky bavit.\\\"
18-letý španělský závodník má za sebou celkem 11 startů v Grand Prix, nejvíce vloni osm, kdy nejdříve startoval s wild card za tým Wild Wolf-Racc-MS v Jerezu (15.) a v Katalánsku (23.), později jako náhradník za tým Andalucia Banka Civica v Assenu (21.). Loňskou sezonu pak dojel v 5 posledních závodech v týmu Blusens by Paris Hilton Racing místo Sergia Gadey a v Sepangu si připsal další 2 mistrovské body za 14. místo.

02.10.2012 Další nedojetý závod u FGR


Závodní neděle začala u českého týmu vcelku vyvedeným warm upem. Po drobných změnách v nastavení se Jasperovi podařilo zrychlit oproti kvalifikaci o osm desetin, a obsadil 21. místo. Podařilo se také snížit ztrátu na prvního Kenta na KTM, která činila 2,2 sekundy.
Závod však probíhal stejně jako na posledním závodě v italském Misanu. Jasperovi se nepodařil start, když do první zatáčky najel až jako třicátý. Přemíra snahy dohnat ztrátu znamenala pád v šesté zatáčce na přední kolo. Kvůli ulomené stupačce nemohl v závodě dále pokračovat. Nutno však přiznat, že podle časů by bojoval maximálně o 16. místo.
Nyní tým MOTO FGR čeká nejtěžší část sezóny, zámořský trojzávod Japonsko, Malaysie a Austrálie. Držte nám palce, budeme to zcela jistě potřebovat.
Miroslav Felgr, majitel týmu: „Z posledních sedmi závodů Jasper sedmkrát chyboval a takto již není možné dál pokračovat. V současné chvíli probíhají jednání, jak si napravit reputaci a důstojně dojet letošní sezónu. Tým je z těchto výsledků silně demotivován, a je na mně, jako na majiteli týmu, abych si s tím poradil.“

02.10.2012 FGR v chladném Aragonu


Co máme čekat od třináctého závodu sezóny, zněla otázka před španělským závodem. Jasper totiž ani jednou v předchozích třech sezónách neviděl šachovnicový praporek.
Páteční volné tréninky splnily předpověď, když se oba odjeli na mokru. Jasper zakončil úvodní trénink na 21. místě. Odpoledne se jelo za silného deště, což našemu jezdci vyhovovalo, a ke konci postupně zrychloval. Bylo z toho nakonec skvělé páté místo a naše nejlepší umístění mezi světovou elitou vůbec. Mechanici vyměnili původní podsedlovku za novou, kvůli lepšímu rozmístění těžiště při brždění.
Poslední volný mokrý trénink, kterým začalo sobotní ráno, měl také vzestupnou tendenci. Posledních šest kol Jasper zrychloval, což stačilo na slušnost 20. příčku.
Lámání chleba však přišlo na řadu opět ve 13 hodin. Trať začala před kvalifikací rychle osychat a Jasper zajel již po prvním kole přezout na suchou směs. Využil toho mezi prvními, a podařilo se mu zajet rychlé kolo, když bojoval s Alexem Marquezem. Dlouho se držel v top ten, ale opět přišel nezvládnutý závěr a propad na 24. místo. Směs M nebyla na tuto chladnou trať ideální, ale toto obutí měli všichni závodníci, neboť nebylo na výběr. Proto výmluva, že rychlé kolo nešlo kvůli klouzajícímu zadnímu kolu, nebyla na místě.
Boj o kýžené pozice se nám díky tomuto umístění vzdálil. Do zítřejšího závodu snad Jasper vloží veškerou energii, snad takovou, jako jeho mechanici.

18.09.2012 Začalo to pádem, skončilo to pádem


Itálie letos příliš radosti našemu týmu nepřinesla. V Mugellu, ani v Misanu neviděl Jasper cíl. Po slušných výsledcích ve volných trénincích při proměnlivém počasí a 22. místě v kvalifikaci jsme si slibovali opět boj o první patnáctku.
I po startu to tak vypadalo, když se Jasperovi podařilo udržet 20. místo při průjezdem prvního kola. Ovšem při nájezdu do první zatáčky ve druhém kole byl delší na brzdy a po kontaktu s jiným závodníkem následoval pád. Nebylo již možné pokračovat z důvodu ulomené páčky brzdy a tým odjížděl z italského okruhu opět značně zkroušený.
Zvláště při vidině dobrého výsledku, když se Jasper držel za Kubou Kornfeilem, který později o kýžené body bojoval. Motocykl FGR zaznamenal během víkendu změny především v nastavení jeho zadní části, které se projevily především v lepší ovladatelnosti díky posunutému těžišti na přední kolo.
Za 14 dní nás čeká španělský Aragon, další neznámá pro náš tým, další možnost, další očekávání, další výzva. Tentokrát je tisková zpráva bez komentářů, protože vlastně ani není co komentovat.

18.09.2012 Misano je další výzvou pro FGR


Misano je další výzvou pro FGR Sezóna se kvapem blíží ke svému konci, a na populárním italském okruhu tým MOTO FGR hledá novou motivaci. Po nepovedeném brněnském závodě se sešel tým z managementem jezdce, aby vyřešili co dál, jak pokračovat jinak, lépe. Proběhla personální změna v podobě nového specialisty na pérování a přišlo několik změn, aby tým fungoval více jako celek.

více...

27.08.2012 Velké rozčarování při domácím závodě


Cílem byly body. Se vším ostatním by byl tým MOTO FGR samozřejmě nespokojený. Vše ovšem dopadlo naopak. Po postupném zlepšování Jaspera Iwemy ve volných trénincích při Velké ceně v Brně přišla nepovedená kvalifikace a start až z 27. pozice. Trochu úsměvu do tváří členů týmu přinesl až mokrý warm up, který náš jezdec zakončil na 9. místě.

více...

22.08.2012 Dlouhá cesta našeho týmu do USA trvala do druhé zatáčky


V americkém Indianapolis čekal náš tým dobrý výsledek, zvláště po tom, co jsme se po kvalifikaci umístili na 22. pozici. Ve warm upu jsme ještě zkoušeli změnu mapy, ale tato zkouška se neukázala jako šťastná a vrátili jsme se k původnímu nastavení z kvalifikace. Jasper nakonec startoval ze sedmé řady, protože nemohl nastoupit Španěl Faubel kvůli zranění v tréninku.

více...

17.07.2012 Závod nezávod u MOTO FGR v Mugellu


Maratón tří po sobě jdoucích závodů jsme zakončili v italském Mugellu, tentokráte za stálého, teplého počasí. Ve volných trénincích Jasper zaznamenával slušný pokrok, když se každý trénink posouval pořadím až na shodné 16. místo s francouzským závodníkem Masbouem. To byla dobrá výchozí pozice pro kvalifikaci a také v týmu zavládla dobrá nálada po nepříliš zdařilém úvodu.

více...

09.07.2012 V Německu jako na houpačce


U našich sousedů pokračoval již osmý závod MOTO GPa okruhu Sachsenring. Jeli jsme sem v očekávání dobrého výsledku, neboť tato trať patří mezi Jasperovy oblíbené. Proměnlivé počasí však ovlivnilo celý víkend. Páteční volné tréninky nedopadly dle očekávání, když v prvním Jasper Iwema obsadil 23. a ve druhém až 30. místo. Nastavovalo se především vstřikování.

více...

09.07.2012 Holandské zklamání


Slušně započatý víkend v Assenu se týmu MOTO FGR proměnil v noční můru v podobě kvalifikace. Jasper se nebyl schopen dostat do tempa, kdy ho svazovalo domácí prostředí.
Ve stejném rytmu pokračoval i warm up, ve kterém navíc zaznamenal Jasper pád, když ho mimo trať vyvezl Španěl Vazquez.
Start do závodu ze 31. pozice se Jasperovi podařil, když šel do první zatáčky okolo 24. místa. Nedokázal si však pozici uhlídat a o několik míst se propadl i přesto, že zajížděl úvodní kola stejně rychle jako vedoucí skupinka s v čele. Bohužel se mu ani nepodařilo udržet v největší skupině závodníků bojujících o body.
Celý závod jezdil ve skupince bojující o 23. místo, cílem projel 24. za Italem Grotzkyjm.
Jedinou útěchou může být fakt, že ztráta 39 vteřin na 22 kol není nikterak ostudná a ve dvoudobé éře by téměř vždy znamenala slušný bodový příděl. Třída MOTO 3 se podle předpokladů stává velmi vyrovnanou a každá chybička znamená citelnou ztrátu. Kvůli pozicím za první dvacítkou však tým MOTO FGR do mistrovství světa nešel.
Motocykl mechanici opět velmi dobře nastavili a odměnou jim byl tak zopakovaný čtvrtý top speed z druhého volného tréninku. Především ve výjezdech ze zatáček bylo znát, že má Jasper hodně navrch oproti soupeřům.
Za týden nás čeká německý Sachsenring, který snad bude probíhat více ku spokojenosti celého týmu a přinese opět radost ze závodění.

07.07.2012 Neuskutečněná očekávání před domácím závodem


Sedmým závodem pokračuje seriál MOTO GP a pro nás to je jeden z domácích závodů této sezóny. Již dlouho před tímto víkendem se Jasperovi fanoušci připravovali, aby mu přichystali co možná nejlepší atmosféru. Dle předpokladů by jich mělo na assenský okruh dorazit okolo pěti tisíc. Jeho podobizna je snad na všech křižovatkách a rodné městečko za okruhem je obsypáno billboardy a dalšími reklamami zvoucími na tento podnik. Příjemné je, když jdete v týmovém tričku, lidé vás poznávají, mávají, zdraví, prostě to tu závody žije a to je věc, která v čechách zatím chybí.
První čtvrteční trénink zakončil Jasper na 21. pozici, když se nastavovalo především vhodné pérování. Do druhého volného tréninku jsme měnili spojku a převodovku, která by měla zůstat, pokud nebude nějaký zvrat v počasí, až do závodu. O dobrém nastavení motocyklu svědčí fakt, že jsme na top speedu obsadili čtvrtou příčku. Umístění však zůstalo stejné jako v prvním tréninku.
Na třetí trénink jsme měnili palivovou mapu, ale na výsledku se to bohužel neodrazilo. I když Jasper každý trénink stahoval několik desetinek, propadl se výsledkovou listinou dolů. I přesto, že ztratil 2 vteřiny, obsadil až 26. místo. Třída MOTO 3 se podle předpokladů neskutečně vyrovnává a bude závod od závodu těžší končit v kvalifikaci v první polovině.
Co se dělo v kvalifikaci jsme ovšem nečekali. Jasper se od začátku nebyl schopen udržet žádné skupinky a psychicky neunesl domácí kvalifikaci. Startovat budeme zřejmě někde za poslední zatáčkou, z 31. místo. Těžko se popisuje zklamání týmu z tohoto ostudného výsledku. Skvěle sehraný tým, perfektně fungující motor Honda, velmi dobře nastavený motocykl FGR – co více chtít pro dobrý výsledek?

18.06.2012 Kolize v úvodu závodu ovlivnila dobře započatý den


Závodní neděle pro náš tým MOTO FGR začala v anglickém Silverstone velmi dobře. Vyměnili jsme motor Honda za zatím poslední verzi s novými vačkami a bylo to hned znát. Jasper zrychlil oproti kvalifikaci o více než jednu vteřinu a skončil na 16. místě. Motocykl tak byl velmi dobře připraven a tým se již mohl soustředit jenom na nejnutnější detaily.

více...

18.06.2012 Tým FGR před závodem v chladném Silverstone


Šestý závod na legendárním anglickém okruhu ukazuje svou tradiční loterii s počasím. Páteční den jsme začali velmi dobrým mokrým tréninkem, ve kterém si Jasper držel do poloviny vedoucí pozici. Po opětovném vyjetí z boxu začal zajíždět další rychlé časy, ale při svém nejrychlejším kole měl v závěru lehký pád na přední kolo a propadl se na celkovou 10. příčku.
Odpolední trénink se sice jelo na suchu, ale za nepříjemného silného větru. Jasper se opět držel kolem první desítky, ale ve druhé polovině tréninku ho rozhodil odlétající kamínek, který se namotal do zadního kola, a rozbil zadní blatník. Svůj čas si již zlepšit nedokázal a posunul se na konečnou, i tak slušnou 19. příčku.
Sobota však nezačala vůbec dobře, když Jasper nedokázal ve třetím volném tréninku chytit potřebné tempo. Po rozpačitém výkonu z toho bylo umístění na chvostu výsledkové listiny a očekávání ve výrazné zlepšení v odpolední kvalifikaci, které se nakonec vyplnilo.
Jasper se již na začátku udržel v rychlé skupině, ve které zrychlil oproti rannímu tréninku o více než dvě vteřiny. V posledním kole do toho dal vše, ale kvůli zuřivému boji ve skupině nejrychlejší kolo zajet nedokázal.
Zítra se odlepíme od startovního roštu z 22. místa. Doufáme opět v body, vše bude ale také záležet na počasí. Nejméně bychom si přáli osychající trať, která je Jasperovou noční můrou. Startujeme výjimečně jako poslední kategorie, proto po třídě MOTO GP televizi určitě nevypínejte :o)

05.06.2012 Musíme být spokojeni


Pátým závodem ve španělské Barceloně pokračoval kolotoč MotoGP. Náš tým MOTO FGR přijel do Katalánska dobře naladěn a po povedeném závodě ve Francii plný očekávání, zda se bodíky povedou i na suchu.
Vše bylo umocněno zbrusu novým výfukem od firmy Akrapovič, který máme zatím jako jediný tým a po zkouškách na brzdě vyšel jako nejlepší varianta. Také jsme na motocykl osadili olejový chladič, který nám byl dodán až v Le Mans, a díky počasí, které celý víkend panovalo, byl nezbytný.

více...

22.05.2012 Pršelo nám štěstí


Radost, úleva, satisfakce. Náš tým MOTO FGR si po čtvrtém závodě mohl oddychnout, že přišly první historické body pro český tým a český motocykl, a to přesně po 40-ti letech od slavných dob Jawy 350. Velkou škodou je však nezájem většiny českých médií o tento historický motoristický milník. Tým se již velmi dobře sehrál a čekal pouze na okamžik, kdy kýžené body přijdou.

více...

22.05.2012 Vyjedeme z deváté řady


Náš tým MOTO FGR má před sebou čtvrtý závod mistrovství světa v Le Mans. Po nedojetém závodě v Estorilu jsme si chtěli spravit chuť a dostat se výrazněji dopředu. Bohužel se však Jasperovi nepodařila zajet ve třech volných trénincích lepší než 26. pozice. Při dnešním dopoledním volném tréninku přišlo zlepšení oproti včerejšku o jednu vteřinu a naděje, že se posuneme výsledkovou listinou do první dvacítky. Před kvalifikací začalo pršet a trénink se odjel celý na mokru. Jasper však nezískal pohodu ani v něm a start z 25. místa tak bude velmi obtížný. Zítra má být také deštivo, což by nám mohlo pomoci prokousat se výsledkovou listinou do první poloviny.
Miroslav Felgr, majitel týmu: „ Víkend neprobíhá tak, jak jsem čekal. V porovnání s konkurencí Jasper ztrácí ve dvou pomalých zatáčkách více jak vteřinu. Podle vyhodnocených dat si snad zítra povede lépe. Motocykl je dobře nastaven a doufám, že z toho náš jezdec vytěží maximum. Warm up ukáže, kam až jsme schopni se v závodě dostat“.

08.05.2012 První nedojetý závod


Tým MOTO FGR má za sebou třetí závod v jeho první sezóně mistrovství světa. Bohužel i tentokráte bez bodového přídělu. Do portugalského Estorilu tým odjížděl s obavami, protože tato trať je Jasperova nejméně oblíbená a každý rok tu měl těžký pád. Toto pravidlo se potvrdilo i tento víkend, když v prvním pátečním volném tréninku měl nepříjemný pád, který ovlivnil celý závodní víkend. I přesto, že i v dalších dvou trénincích zrychloval, stále to nestačilo na lepší umístění než ve druhé třetině startovního pole. Příčinou byl bezesporu i přílišný respekt z této trati.
Sobotní kvalifikace však nevyšla vůbec. Motocykl měl rezervy ve špatně nastavené elektronice a Jasper se nebyl schopen posunout výsledkovou listinou výrazněji dopředu, 28. příčka tak byla zklamáním.
Ve warm upu přišlo jen mírné zlepšení. Start se Jasperovi příliš nevyvedl, ale během tří kol se mu podařilo probojovat až na 19. místo. Bohužel předjíždění jezdců přineslo i ztrátu na skupinku bojující o body. Jasper se snažil probojovat dopředu, ale jeho snaha znamenala při pozdním brzdění do zatáčky pád na přední kolo. Ulomená řadička přinesla konec závodu, i přesto byl však evidentní progres a zlepšení oproti kvalifikaci o 1,7 vteřiny na kolo.
V tomto týdnu vyhodnotíme data, abychom co nejlépe připravili motocykl na čtvrtý závod v Le Mans. Tomu by mělo předcházet brzdění motocyklu s novým výfukem. Body se nám zatím vyhýbají, Francie bude další šancí k reparátu.
Jasper Iwema: „Po velkém pádu v prvním tréninku a problémech s motorovým brzděním byl víkend velmi náročný. Při závodu se však všechny problémy vyřešili a opět jsme byli schopni soupeřit o přednější pozice. Z 28. místa na startu jsem se probojoval až na 19., konec nadějím však přinesl pád. Tvrdě jsme pracovali jako tým a jsem přesvědčen, že jsme získali mnoho užitečných informací pro další závod v Le Mans.“

08.05.2012 Startovat budeme ze zadních pozic


Třetí závodní víkend v portugalském Estorilu začal pro tým MOTO FGR vůbec nejhůře v letošní sezóně. Jasper Iwema měl již ve čtvrtém kole prvního pátečního volného tréninku nepříjemný pád, když ve výjezdu ze šikany dostal highsidera. Kvůli silné bolesti ramene, hrudníku a podezření na zlomenou klíční kost již Jasper nemohl v tréninku dále pokračovat a musel navštívit mobilní kliniku, kde mu bylo rameno zafixováno, aby vůbec mohl absolvovat druhý odpolední trénink.
Sobotní kvalifikace se bohužel nezdařila dle představ týmu, jelikož se na motocyklu objevily problémy s nastavením elektroniky a v některých pasážích okruhu se tak stroj choval neklidně. K tomu se přičetla Jasperova zdrženlivost z nepříjemného pádu a výsledek na chvostu na sebe nenechal dlouho čekat.
V zítřejším warm upu se snad projeví změna nastavení a Jasper se dostane do psychické pohody, kterou bude po nepovedené kvalifikaci zcela jistě potřebovat.
Miroslav Felgr, majitel týmu:„ Je to svět, ve kterém není špatných závodníků. Kvalifikace je samozřejmě daleko za mým očekáváním. Důležité je, že Jasper může pokračovat, byť ho pád v každém vyjetí na trať limituje. Nechci nic předvídat, uvidíme, v jaké kondici bude motorka a jezdec zítra. Startujeme výjimečně jako poslední v 15.30 hod.“

01.05.2012 Tréninky s dobrým začátkem a hořkým koncem


První závod zapomenut, o body se budeme snažit poprat zde v Jerezu. Motocykl zaznamenal opět několik změn, když byla namontována další elektronika, díky které je možné přepínat palivové mapy a GPS senzor. Na úvod druhého závodního víkendu nás přivítalo nevlídné počasí. První volný páteční trénink se sice odjel na suchu, ale jezdci měli problémy se silným větrem.

více...

01.05.2012 Dnes bylo k bodům tak blízko


Dnešní den začal pro tým MOTO FGR nadějně zajetým warm upem na mokré trati, kdy Jasper obsadil 15. místo. Po včerejší nepovedené kvalifikaci opět zavládla v týmu dobrá nálada, která díky vynikajícím časům v první polovině startovního pole provázela tým celý víkend. Ve warm upu byl motocykl FGR nejrychlejší na top speedu s motorem Honda.

více...

24.04.2012 Prodej autobusu Karosa


Tým MOTO FGR prodává autobus, který si pořídil v roce 2008. Ve stejném roce také prošel kompletní renovací -nový lak, nábytek, kompletně nová elektrika včetně náhradního zdroje s možností používáním při jízdě, koberec, vymalováno, repase některých mechanických částí, autobus je v dobrém stavu, vybaven klimatizací, topením, sprchovým koutem, kuchyňským zařízením (sklokeramická deska, mikrovlnka, dřez, …)
V autobuse může cestovat najednou až 8 lidí, přespání zařízeno pro 6.
V zadní částí se nachází dílna s ponkem a místo pro 3 motocykly.
Součástí autobusu je i stan s konstrukcí o rozměru 4 x 10 m. Úložný prostor je také na střeše. Posledních 5 let byl garážován.
Při koupi lze dohodnout v místním ČSAD možnost dodávání velmi levných náhradních dílů.
Rok výroby : 1986
Najeto : 313.000 km
Kategorie: N3, speciální vozidlo
Cena 190.000,- Kč s DPH

10.04.2012 Zmar FGR v Kataru


První závod, první očekávání, první zklamání. Náš tým MOTO FGR má za sebou exotický noční závod na okruhu Losail v Kataru. Tolik emocí ale nezažil v doposud žádném absolvovaném závodě ve své historii. Víkend začal vyjímečně už ve čtvrtek dvěma volnými tréninky, které Jasper zakončil na 24. místě se ztrátou 3,3 vteřiny na prvního španěla Vinalese.

více...

08.04.2012 Podařená kvalifikace


Opravdu důležitý den čekal náš tým až dnes, při kvalifikaci na zítřejší závod. Jasper se od začátku pohyboval po první čtvrthodince okolo desátého místa, ale to nebylo až tak důležité, protože tak, jako vždy se nejrychlejší časy začaly zajíždět na konci 40-ti minutového tréninku. V polovině tréninku zajel Jasper do boxu kvůli úpravě pérování a stažení dat. Po několika kolech zamířil opět krátce do boxu, aby se zkoncentroval na závěr kvalifikace. Po třech rychlejších kolech se mu podařilo v jeho úplně posledním zajet zatím vůbec nejlepší čas 2.09.876 a umístil se na velmi slušném 17. místě, a nechal za sebou všechny privátní týmy. Jeho umístění bylo odměnou za skvěle odvedenou práci celého týmu a především snížení ztráty na prvního Corteseho s KTM, která činila 1,7 vteřiny, je dobrým příslibem pro zítřejší večerní závod, který se jede od 18 hodin. Tým dobře ví, kde jsou rezervy na motocyklu, a co vše chce do druhého závodu v Jerezu vylepšit. Především nám chybí čidlo na zadní brzdě, abychom mohli vyhodnocovat data kompletně.
Poděkování patří především těm, kteří nás u televize tlačili vpřed a zahltili spoustou sms zpráv. Vydržte to ještě do zítřka, dáme do toho vše !
Josef Kubíček, manažer : \\\"S výsledky kvalifikace u nás u všech panuje velká spokojenost. Myslím si, že celý tým technicky i morálně udělal krok směrem vzhůru a to se určitě odrazilo i na Jasperově výkonu. Povedlo se několik dalšíc technických změn, nastavení pérování a brždění motoru. Tyto změny se ukázaly jako správné. Věříme, že máme motorku dobře připravenou na zítřejší závod. Děkuji všem členům týmu za fantastickou práci, kterou odvádějí a v našem případě jdeme opravdu všichni za svým snem. Závod je zítra a jak říkám vždycky, zajíci se sčítají až po honu. Držte nám všichni palce a děkujeme!

08.04.2012 FGR a první dva dny v Kataru


Náš tým MOTO FGR má za sebou na katarském okruhu Losail první tři volné tréninky. Tomu však předcházelo mnoho příprav a nečekaných překvapení, které však k závodům, na které se přepravuje vše letecky patří. Ve včerejších dvou trénincích jsme použili kitový motor, se kterým jsme odjeli poslední oficiální testy v Jerezu. V prvním tréninku Jasper obsadil slušné 18. místo a odzkoušeli se všechny základní funkce a nastavení pérování. Ve druhém se i přes zlepšení o 1,4 vteřiny propadl na 24. místo se ztrátou 3,3 vteřiny na prvního Vinalese. Španělský elektronik Mark vyhodnotil s jezdcem grafy a přes noc se upravovala stopa motorky a měnil se motor za úplně nový, abychom měli zajeté dva v případě závady. Dnešní den jsme měli trochu volna, abychom se na chvíli odreagovali a podívali se po místní zajímavé architektuře.
Třetí trénink Jasper v úvodu zajížděl motor, poté zastavil kvůli úpravě předního pérování a změně převodu. Nejrychlejší kolo si nechal stejně jako včera do samého závěru, když se podařilo zlepšit včerejší čas téměř o jednu vteřinu na čas 2.10.7, což znamenalo celkové 20. místo. Co je pro nás povzbudivé je především ztráta na prvního Corteseho na KTM, která činila 2,3 vteřiny a pomalu si tak zvykáme na tempo naší nové třídy MOTO 3.
Na zítřejší kvalifikaci proběhne opět několik změn v elektronice, protože jezdec nebyl spokojen s některými průjezdy.
Děkujeme fanouškům a sponzorům, od kterých nám chodí povzbudivé emaily a sms. Do čech zdraví ústeckoorlický tým MOTO FGR.

03.04.2012 První křest v Kataru


Tak už se nám to pomalu blíží, první opravdové porovnání se světovou elitou na úvodním závodu v exotickém Kataru. Po nevydařených třetích testech máme co dohánět a pevně věříme, že nastřádaná data nás posunou na vyšší příčky.
Tým MOTO FGR byl od listopadu ve velkém shonu, než dal vše potřebné do své první sezóny MOTO GP dohromady a nemohl se tak soustředit pouze na výsledky ale i na spoustu okolních aspektů. V pauze mezi třetími testy a prvním závodem byl čas probrat nasbírané poznatky a také si dát na chvilku oddych od závodního shonu.
Volné tréninky naší třídy MOTO 3 začínají výjimečně již ve čtvrtek, kvalifikační trénink můžete sledovat v sobotu na Nova sport od 20 hod., závod na stejném kanále v neděli od 17.55 hod. Držte nám palce, budeme to opravdu potřebovat.

23.03.2012 Poslední testy v Jerezu


Na poslední přípravu před nadcházejícím začátkem sezóny jsme odjížděli s očekáváním, jak budou nové kitové motory Honda fungovat.
První pondělní den testů začal úpravami elektroniky Dellorto, která trvala celé dopoledne a Jasper neměl možnost zajíždět rychlejší časy.

více...

13.03.2012 MOTOCYKL 2012


První letošní výstava je za námi. Rozepisovat se nad tím, že máme v čechách výstavy dvě je bezpředmětné, výhledově to nevypadá lépe a ješitnost motocyklovému průmyslu vládne dál.
Naše firma byla s návštěvností spokojena, v sobotu bylo díky tomu, že se vystavovalo pouze v hlavní části výstaviště dokonce přeplněno. Rozhodli jsme se vystavovat v Praze především z důvodu představení našeho týmu, které proběhlo před samotnou výstavou ve středu 7. března v hotelu Expo. Na této výstavě jsme již inventářem, vystavovali jsme zde v letech 2003 (motor FGR 125 GP),2006 (motocykl FGR 125 GP),2008 (motor FGR 2500 V6) a v loňském roce (motocykl FGR MIDALU). Návštěvníci mohli spatřit prvně motocykl FGR 250 GP připraven na nadcházející sezónu MOTO GP v nové třidě MOTO 3. Motocykl FGR MIDALU zaznamenal po roce také několik změn, kromě barvy byl osazen doplňky firmy Barracuda, novými upravenými frézovanými víky s víčkem na nalévání oleje a v neposlední řadě proběhlo nemálo motorových změn. Další naší výstavou bude zřejmě až Intermot 2012 v Kolíně nad Rýnem, která se uskuteční v termínu 3. – 7. října.

09.03.2012 Představení týmu MOTO FGR


Ve středu 7. března byl v odpoledních hodinách v pražském hotelu Expo představen tým MOTO FGR. Slavnostním podvečerem provázel komentátor Vašek Svoboda, kde shrnul dosavadní působení našeho týmu za uplynulých deset let. Poté odhalil jezdec Jasper Iwema a majitel týmu Miroslav Felgr motocykl FGR 250 GP, který se bude v této podobě účastnit letošní sezóny MOTO GP. 70 pozvaných hostů s nespočtem médií s týmem čile diskutovalo, atmosféru podtrhlo mnoho českých motocyklových legend.
Zájemci mohou spatřit motocykl FGR 250 GP na výstavišti v Holešovicích při výstavě MOTOCYKL 2012 až do neděle 11. března. Současně je vystaven i motocykl FGR MIDALU, který zaznamenal za další rok vývoje mnoho změn. Spolu s ním je také prezentován partner tohoto projektu, firma PARAMO s produkty, kterými jsou oleje Mogul, používané právě v motocyklu MIDALU.
Představení týmu FGR

20.02.2012 Druhé testy našeho týmu


V Jerezu pokračovala druhá část testů naší třídy MOTO 3. V těchto testech bylo opět cílem najetí co možná nejvíce kol, aby si Jasper rychle zvykl na nový podvozek a motor. První den se stihlo najet 49 kol s „nejrychlejším časem“ 1.53.3. Druhý den testů se Jasper pohyboval kolem času s předchozího dne a stihl objet 53 kol.

více...

11.02.2012 První testy MOTO FGR ve třídě MOTO 3


Jasper Iwema poprvé okusil motocykl FGR 250 GP až na prvních oficiálních testech ve Valencii. Plánované dřívější svezení nebylo možné kvůli dodání motoru Honda a dalších komponentů týden před IRTA testy. Tyto pracovní testy slouží hlavně proto, aby motocykl začal fungovat a odhalily se všechny počáteční bolesti.

více...

06.02.2012 Podepsáno s Jasperem Iwemou


ve čtvrtek 26. ledna došlo k podpisu s již avizovaným Jasperem Iwemou v sídle týmu MOTO FGR v Ústí nad Orlicí. Tým má v těchto dnech velmi napilno, měl pouhé 4 dny na kompletní sestavení motorky, aby mohl týmový kamion odjet 5. února na testy do Španělska. První oficiální IRTA testy se konají ve Valencii od 8. do 10. února, poté se tým přemístí do Jerezu, kde se koná druhý test od 16. do 18. února. Po úvodních testech se vrací celé zázemí zpět do Ústí nad Orlicí, kde budou probíhat finální přípravy před poslední prověrkou, která proběhne v půli března také v Jerezu.
Motocykl FGR 250 GP bude k vidění na výstavě MOTOCYKL 2012 v Holešovicích, která se koná od 8. do 10. března. Před výstavou proběhne oficiální představení týmu.

12.01.2012 Jasper Iwema před podpisem smlouvy


V následujících dnech dojde k podpisu smlouvy se zkušeným holandským závodníkem Jasperem Iwemou, který se tak stane již šestnáctým jezdcem našeho týmu MOTO FGR. Jasper bude také jedniným závodníkem v seriálu MOTO GP ze země tulipánů. Má za sebou kompletní tři sezóny v mistrovství světa, když jeho nejlepší byla v roce 2010, kdy získal velmi slušných 34 bodů a celkové 16. místo. Na body si samozřejmě bude chtít šáhnout i náš tým MOTO FGR v roce, kde všichni začínají z bodu 0. Sezóna nám začíná oficiálními IRTA testy ve španělské Valencii začátkem února. V těchto dnech také probíhají poslední jednání o personálním složení týmu.