Tisková zpráva 13 - 2007

Poslední závod sezony Mezinárodního Mistrovství čR se jel o uplynulém víkendu na Masarykově okruhu v Brně. Karel Májek po nepříliš povedené kvalifikaci zářil v závodě a vybojoval třetí místo mezi Juniory a bronzová příčka v celkové klasifikaci mu unikla jen o vlásek, když o ni bojoval s nyní již úřadujícím Mistrem čR stopětadvacítek Michalem Práškem.

V memoriálu Jaroslava Huleše, pojmenovaném po vynikajícím českém jezdci, který jako první z našich pilotů dokázal po pádu minulého režimu protrhnout pomyslnou hráz a vtrhl „na západ“ do seriálu Grand Prix.

Karel Májek pilot FGR 07 Teamu se dal naštěstí rychle do pořádku po hrůzně vypadajícím pádu, který měl při předchozím závodním víkendu na maďarském Hungaroringu. Během týdenní rekonvalescence a odpočinku si však ještě stihl převzít čestné občanství Bučovic, kterým bylo oceněno jeho snažení při domácí Grand Prix v Brně.

Během kvalifikace však Karel nezajížděl očekávané časy a na startu mu patřila až jedenáctá pozice. Karel byl však opět plný elánu a během celého závodu zvedal diváky, kteří se nenechali odradit počasím, ze sedadel. Cílem prvního kola sice projel až na patnácté příčce, ale pak se dral vpřed, v dalším kole předjel hned čtyři soupeře a kolo co kolo postupoval kupředu. Ještě před tím než se závod překlopil do své druhé poloviny, dotáhl se na několikačlenou skupinku v čele s Michalem Práškem. Kája celou skupinku nejen dojel, ale dokonce i předjel a notnou chvíli také vedl. V závěru se pak odehrál souboj o „český“ bronz, ve kterém však Karel neuhájil před Práškem třetí místo.

„Jiří Šrámek“: Krásný závod, po problémech s technikou jsem skoro nedoufal v tak dobrý výsledek. Nicméně se mechanikům podařilo vykouzlit nastavení do závodu a Karel taky zabojoval. Takže díky mechanikům, jak Honzovi Vrbovi, tak Milošovi Daòkovi a Pavlu Petráčkovi za dobře odvedenou práci. Škoda jen, že jsme nedojeli na Hungaroringu, i když to bylo tak dobře rozjeté a samozřejmě mě štve Most kde nám odešlo ovládání přívěry. To jsou ale závody a myslím si, že i tak jsme zvedli prapor FGR a povedlo se nám hodně dobrých výsledků včetně startu na domácí GP. Do konce sezony 2007 nám zbývá ještě poslední závod Mistrovství Evropy v Cartageně, který se jede na konci října. Ten bude opět především o sbírání zkušeností, hlavně pro našeho mladého jezdce.