2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003

15.10.2006 Autosalón 2006 v Ústí nad Orlicí

Po skončení sezóny jsme se zúčastnili ještě jedné akce. Byl jím Ústecký autosalon, který se konal 23. září v areálu dílen Středního odborného učiliště. Náš motocykl mohli lidé spatřit hned vedle Fabie WRC Jana Kopeckého. Výstava měla velmi dobrý ohlas, takže tým přislíbil účast i na dalším ročníku.

15.10.2006 MMČR Brno podruhé

Posledním naším závodem v letošní sezóně bylo Mezinárodní mistrovství čR v Brně. Tým tentokrát vyjel se dvěma jezdci, Michalem Veckem a mladým Karlem Májkem. Ve čtvrtek proběhlo testování, v pátečních měřených trénincích obsadili naši jezdci 5. (Michal) a 6. (Karel) místo. V sobotních trénincích došlo ke zhoršení, na roštu jsme mohli vidět naše motocykly na 6. a 12. místě. Dobře odstartoval do závodu Michal Vecko, který najížděl do první zatáčky na 4. místě, na stadionu byl však sražen Lukášem Šemberou a dobře rozjetý závod tak pro něj skončil. Naopak Karlovi Májkovi se start nevydařil, odjel jako poslední. Postupně se ovšem začal probíjet startovním roštem, předjel 12 jezdců a stíhací jízda mu vynesla celkové 7.místo, 4. v MMčR a 3. byl jako junior. Na cílové rovince ho jen těsně porazil Michal Prášek, jenž jezdil polovinu závodu za Kájou. Tým MOTO FGR byl s jeho výkonem spokojen.
Během několika dnů projdou motocykly úpravami a budou se připravovat na testování, které by chtěl tým stihnout ještě tento podzim.
Na příští sezónu tým opět počítá s účastí dvou jezdců, kteří se s největší pravděpodobností zúčastní ME, IDM a MMčR. Cíle pro nadcházející sezónu zůstávají stejné jako v sezóně 2006.

15.10.2006 MMČR Hungaroring II.

Další závodem, který jsme absolvovali byl předposlední závod MMčR v této sezóně na tradičním maďarském okruhu Hungaroring. Tento závod jsme jeli s domácím závodníkem Attilou Magdou. Tým odjížděl již ve středu, aby mohl ve čtvrtek ve volných trénincích nastavit motocykl. Stopku nám však vystavilo počasí a tak jsme najeli pouze několik kol. V pátečních trénincích jsem obsadili 8. místo, v sobotním tréninku jsem pro drobné závady klesly na 11. místo.
V závodě Attila zajel v nejrychlejším kolo podprůměrný čas 2 : 03,4 a obsadil až osmé místo. Bohužel jel v neděli ještě další dva závody, o kterých nám nic neřekl, takže úbytek sil při závodě byl značný. Tým samozřejmě nemohl být spokojen ani s dosaženým časem ani s umístěním v závodě.
Na poslední závod v sezóně, který se koná 17. září na brněnském okruhu se hledá nová varianta složení v týmu. Zveme všechny naše fanoušky, závod třídy 125 ccm začíná ve 12.15 hod.

15.10.2006 MMČR Most

Poslední červencový víkend se konal čtvrtý závod Mezinárodního mistrovství čR v Mostě. Náš tým jel v letošní sezóně poprvé s Maďarským jezdcem Attilou Magdou, který byl v našem týmu vloni. V prvním tréninku zajel Attila osmou pozici na startu, ve druhém se již nezlepšil.
Start do závodu se mu však vůbec nevyvedl, odjel až patnáctý, po třech kolech se prodral na sedmé místo, které mu patřilo i v cíli. V závodě zvítězil Němec Thomas Mayer. Ani o tomto víkendu se nepodařilo nastavit motocykl podle našich představ.
Koncem srpna tým odjíždí do Maďarska na jeden z posledních závodů sezóny, který se jede 3. září také v rámci MMčR na Hungaroringu. V těchto dnech se rozhoduje o tom, kteří jezdci za nás pojedou.

15.10.2006 ME Most

O minulém víkendu jsme se zúčastnili Mistrovství Evropy v Mostě pouze s Michalem Veckem. Využili jsme možnost testování ve čtvrtek a s dosaženým časem 1 : 47,7 byl tým spokojen. V měřených trénincích se nám však nedařilo a s časem 1 : 51,2 jsme obsadili až 21. místo. Start se Michalovi vůbec nevydařil, odstartoval jako vůbec poslední závodník. V prvním kole předjel 4 jezdce, třem se z toho podařilo Michala předjet zpět. V cíli z toho bylo až 19., předposlední místo. Díky tomuto špatnému výsledku se náš tým nezúčastní tento víkend závodů MMčR v Brně a bude raději testovat. Dalším závodem tak bude nejspíše MMčR v Mostě poslední červencový víkend.

15.10.2006 ME Rijeka

V polovině června se konal třetí závod Mistrovství Evropy v Chorvatské Rijece.Oba jezdci byly na tomto okruhu poprvé, takže čtvrteční testování bylo víceméně seznamování s novým okruhem. V pátek v neměřených trénincích se výrazně zlepšil Michal Vecko, Florian Kresse jezdil asi o 2 vteřiny pomalejší časy. Florian však po pátečním odpoledním tréninku prohlásil, že „ nemá motivaci “ a nesplnil také některé podmínky, které byly před sezónou dané a díky tomu z našeho týmu odchází.
V sobotním měřeném tréninku obsadil Michal Vecko 10. místo a v neděli tak odstartoval ze třetí řady. Start se mu povedl, v první zatáčce byl osmý, prvním kolem projížděl desátý. Bohužel po několika kolech se propadl o tři místa, po odstoupení dvou závodníků jezdil na 11. místě. Dvě kola před koncem však měl drobnou závadu, díky které neviděl cíl a tým také přišel o 5 cenných bodů.
Dalším naším závodem bude ME v Mostě ( 9. 7. 2006 ), na který zveme všechny naše fanoušky.

15.10.2006 MMČR Pannoniaring

Druhý podnik MMčR se konal na tradičním okruhu Pannoniaring. Tým dorazil ve středu, v té době ještě v docela slušném počasí. Ve čtvrtek Michal Vecko testoval obě motorky, Florian kvůli povinostem ve škole přijel až večer. V pátek ve volných trénincích se hledalo vhodné nastavení, včetně převodů z důvodu měnícího se počasí - déšt, prudký vítr a střídavá obloha. V sobotu v prvním tréninku, který se jel celý na vodě obsadili naši jezdci 2. ( Florian Kresse ) a 6. místo(Michal Vecko ). Na odpolední trénink stihla tra

15.10.2006 IDM na Hockenheimu

Dalším naším závodem, kterého jsme se zúčastnili byl kvalitně obsazený závod 45 motocyklů ve třídě 125 ccm Německého mistrovství na Hockenheimu. Tréninky nebyly optimální, obsadili jsme v nich 26. ( Florian Kresse ) a 33. ( Michal Vecko ), který jel na této trati poprvé. Závodníci se po startu pohybovali mezi 20. a 25. místem, Michal bohužel po prvním kole odstoupil pro poruchu. Florian jezdil ve skupině o 18. místo, v desátém kole měl i on drobnou závadu a také cíl neviděl. Naší další cestou bude MMčR na Pannoniaringu v Maďarsku 4. 6. 2006.

15.10.2006 MMČR Hungaroring poprvé

Poslední dubnový víkend jsme odjeli na první závod Mezinárodního mistrovství čR do Maďarska. Ve čtvrtek jsme testovali a hledali základní nastavení motocyklu. V pátek ještě proběhli dva volné tréninky. V sobotním dopoledním měřeném tréninku se naši jezdci umístili na 7. Florian Kresse (4. z českého) a 10. Michal Vecko (6. z českého). Odpolední trénink přinesl zlepšení obou jezdců, výraznější bylo u Floriana, který se posunul o jedno místo dopředu. časy oproti minulému roku nebyli optimální, ale i přesto jsme věřili, že se v závodě zlepší.
V závodě nejprve jezdil Michal před Florianem, ovšem po poruše Michalova motocyklu se Florian posunul na sedmé místo (4. českého), které si udržel až do cíle. V juniorech obsadil 3. místo. Zvítězil Thomas Mayer z Německa.
Dalším naším závodem bude IDM na Německém Hockenheimu 14. 5. 2006

15.10.2006 ME Assen

Bohužel ani druhého závodu ME se naš tým nezúčastní. Léčení mechaniků se protáhlo déle, než byl původní předpoklad. Mezinárodní mistrovství čR na Hungaroringu nebude ohroženo.

15.10.2006 ME Vallelunga

Tým MOTO FGR se nezúčastní prvního závodu sezóny, kterým je Mistrovství Evropy na Italské Vallelunze. Důvodem je automobilová havárie, kterou měli naši mechanici a jejich léčení je na několik týdnů. Tým nestihl včas sehnat náhradu na tyto závody. Na ME do Holandska již bude vše připraveno.

15.10.2006 MOTOCYKL 2006

Na Holešovickém výstavišti bylo letos opět na co koukat. Naši zástupci hodnotili tuto vyčerpávající výstavu co do počtu návštěvníků velmi pozitivně. Kromě zájmu fandů a novinářů se nám podařilo dohodnout několik zajímavých sponzorů. Poprvé jsme zde představili model 2006, na kterém se mimo konstrukčních úprav změnil i tvarový a barevný desing motorky do výraznější podoby, kterou zde můžete vidět. První závod je již nablízku, za dva týdny vyjíždí tým na testování do Chorvatska, poté se přemístí na první závod ME do Italské Vallelungy.

15.10.2006 Výstava MOTOCYKL 2006 a novinky

Tým MOTO FGR vstupuje již do své čtvrté sezóny. Proběhlo u nás několik změn, ta nejviditelnější je změna jednoho jezdce. Zůstává u nás německý jezdec Florian Kresse, nováčke v týmu je Michal Vecko z Městce Králové. Naším cílem v roce 2006 je odjet komplení seriály MMčR a ME s návazností na vstup do MS v sezóně 2007. Zveme Vás také na výstavu MOTOCYKL 2006, která se koná příští týden ( od čtvrtka do neděle.) Najdete nás v Průmyslovém paláci - levé křídlo (stánek č. 23 při vstupu do Střední haly. Motocykl zaznamenal několik úprav, včetně změny tvary a designu kapot. Fotky zde budou k vidění po výstavě.