Tisková zpráva 14 - 2007

Poslední závod sezony Mezinárodního Mistrovství Evropy se konal o uplynulém víkendu ve Španělské Cartageně.

Posledním závodem v letošním týmovém kalendáři byl závěrečný díl seriálu Mistrovství Evropy v jihošpanělské Cartageně. Tým se vydal do místa dějiště již v pondělí minulý týden. čekala nás trasa dlouhá přes 2500 km a tak jsme nechtěli ponechat nic náhodě a raději jsme vyrazili s velkým předstihem. Před tímto závodem jsme ještě absolvovali poslední testování, na Mosteckém autodromu kde jsme strávili dva dny usilovných příprav techniky. Pilot se na poslední závod těšil ač věděl že na této trati pojede poprvé a čeká ho tam silná konkurence.

V Cartageně se usilovně buduje a modernizuje což bylo příjemné poznání. Nicméně počasí, které nás čekalo ve čtvrtek bylo dost podobné tomu, které jsme při odjezdu nechali doma. A tak čtvrteční volný trénink proběhl na vodě. V noci na pátek zasáhly Cartagenu záplavové deště a ovlivnily dění pátečního dne. Vzhledem k částečně zatopené trati se povedlo organizátorům zprovoznit okruh až během odpoledne. Páteční volný trénink dopadl celkem slušně, motorka fungovala a jezdec zlepšoval čas. Během kvalifikací se opět tlačil čas směrem dolů, nicméně díky silné konkurenci a technickému problému v druhém tréninku patřila Karlu Májkovi čtyřiadvacátá příčka na startovním roštu.

Start měl dramatický průběh neboť opět zasáhlo počasí a první tři kola po startu skrápěl asfalt lehký déšť. Start se Karlovi Májkovi nepovedl a propadl se o několik míst. Nicméně během průběhu závodu se postupně zlepšoval až se dostal na svůj kvalifikační čas. V závěru svedl boj se soupeři a v cíli to znamenalo 19.místo z celkem 30 jezdců na startu. 

Tento závod tak ukončil sezonu FGR 07 Teamu. Karel Májek v ní dosáhl v Mistrovství čR šestého místa celkově, v MčR Juniorů skončil čtvrtý, v Mistrovství Evropy obsadil třicátou sedmou pozici, kvalifikoval se na závod Grand Prix v Brně a pozvedl tak prapor české značky FGR.

Tímto děkujeme Všem fanouškům strojů FGR a jezdce Karla Májka za podporu, kterou nám během sezony dávali a věříme že je v budoucnu nezklameme. O dalším dění Vás budeme informovat.