Vítězství FGR bez větší konkurence

Od prvního letošního svezení v šampionátu Alpe Adria si náš tým představoval trochu více. Kdo viděl startovní listinu, asi ho přepadl smutek z toho, jak že si to nová třída MOTO 3 v čR vede. Nicméně máme závazky vůči partnerům, které se musí plnit a tento závod jsme měli dlouhodobě naplánovaný. Ve třech pátečních volných trénincích jsme pracovali především na přenastavení motorky pro Lukase Trautmanna a jeho velmi agresivní styl. Lukas si také musel zvykat na náš podvozek a trochu se laborovalo s nastavením předního pérování, které nám pomáhal nastavit zkušený krajan Lukase, pan Haslacher. Vzhledem k tomu, že má Lukas těžko uvěřitelných 72 kg a při jeho agresivním stylu brždění nebylo jednoduché najít to nejlepší řešení. V sobotním volném tréninku již bylo znát i podle časů, že je vše připraveno na kvalifikace. Odpolední počasí přálo rychlým časům a již ve čtvrtém kole se podařilo zajet naše historické maximum, 1.46,3. Od fousatého nejlepšího času v kategorii 125 GP 1.46.6 našeho bývalého jezdce Attily Magdy uběhlo již sedm let. Lukas bohužel neměl příliš velkou motivaci jet na samém riziku, protože dle vyhodnocených dat nebylo nereálné se přiblížit k času 1.45. V nesmyslně vloženém druhém kvalifikačním tréninku, který se jel v neděli ráno nebylo možné díky nižší teplotě počasí zajet lepší čas, a vlastně ani nebyl důvod. Velký odstup od dalších závodníků napovídal, že pokud nedojde k poruše či k pádu, vítězství nemůže utéci. Ovšem hned nečekaný start znamenal komplikaci. Místo všech čtyřech červených světel zhasla pouze dvě a Lukas raději zůstal stát. Poté, co viděl, že se ostatní jezdci rozjíždějí, vyjel také, ale již s velkou ztrátou na prvního Gnaniho. Během prvního kola však předvedl z osmého místa skvělou stíhací jízdu a do druhého již vjížděl se slušným náskokem. Pravidelnými časy postupně zvyšoval náskok až do cíle, kde zcela zaslouženě a přesvědčivě zvítězil. Pro diváky však tato kategorie příliš záživná nebyla.

Miroslav Felgr, majitel týmu:
„Před tímto závodem jsme měli trochu rušno ohledně hledání vhodného jezdce. Bylo příjemné, že se nám sami přihlásili dva jezdci z IDM. Najít rychlé závodníky zase takový problém není, dle mého je schopná první desítka v Red Bull rookies cup jet o pódium v IDM. Andrease jsme si vybrali správně, i když 20 kg nadváhy a 4 koně do mínusu je celkem znát. Bylo radostí koukat s jakou vervou se pustil do závodního víkendu. Ono slidery na loktech již předznamenali jeho styl na hraně, který má výhodu především v tom, že motocykl není v zatáčkách v takovém náklonu a daná pasáž se dá projíždět rychleji. Mám také velikou radost z dosaženého času, víme, že máme na víc, ale nemohl využít závětří, ani kolo za někým rychlým. Gabriele už má také svůj věk a bylo otázkou času, kdy jeho skvělé výkony z let předchozích půjdou dolů. Máme před sebou za tři týdny IDM. Ještě není úplně jisté, jestli s Andreasem, protože jeho váha ho logicky posunuje o kategorii výše a jeho prioritou je v příštím roce MOTO 2 ve španělském mistrovství. Má nabitý kalendář a po GP na Sachsenringu se rozhodne, čemu dá přednost. I přes nízkou konkurenci si tohoto výsledku a dosahovaných časů vážím. Chtěl bych poděkovat svému týmu a opět skvěle sehrané dvojce otce a syna Látrových, kteří se starali o elektroniku a technické rady. Doufám, že partnery i fanoušky potěšíme i v diametrálně rozdílném německém mistrovství“.

Lukas Trautmann, jezdec:
„O minulém víkendu se konal 5. závod šampionátu Alpe Adria Cupu v Mostě.
Na tuto akci jsme přijali pozvání českého týmu MOTO FGR s motocyklem vlastní
výroby. V pátek jsme odjeli volné tréninky, ve kterých jsem si nastavoval motocykl podlé svého. Odpolední časy byly velmi slušné a tým tak byl dobře připraven na sobotu. Při pěkném počasí se konal volný trénink a odpoledne následovala první kvalifikace.Při teplotě asfaltu více než 50 stupòů jsem zajel Pole position 1:46,3 a s náskokem více než 2 vteřiny .Druhý kvalifikační trénink se odjel netradičně v neděli ráno. Trať byla chladná a vlhká, jakékoliv zlepšení nebylo možné. Start závodu byl ve 12:55. Zavládl však zmatek, protože nezhasla všechna světla najednou, tak jsem chvíli počkal a vyjel až na osmém místě. Během prvního kola jsem se však dostal do vedení, které jsem si udržel až do cíle. Postupně jsem zvyšoval náskok na konečných 25 vteřin před Gabrielem Gnanim. Raději bych viděl větší boj o umístění, ale takto jsme si ušetřil nervy do dalších závodů.. Dík patří rodině Felgrů a jejich firmě z české Republiky, jsem rád za toto nedaleké česko-rakouské spojení“.