Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003

10.10.2004 Testování

Začátkem září jsme s Vaškem Bittmanem otestovali nový kit na okruhu v Mostě. Najeli jsem bez problémů 40 kol. Vašek byl s výkonem motorky spokojen. Za plného provozu jsme zajížděli skvělé časy, když se na okruhu chvílemi pohybovalo i 50 motocyklů.

10.10.2004 MMČR na Pannoniaringu

Na tyto závody, které se konali 16. – 18. července 2004 vyjel tým Moto FGR se dvěma jezdci, s Michalem Březinou a s Lukášem Rážkem. Po tréninku obsadil Lukáš páté a Michal šesté místo. V závodě se při průjezdu prvním kolem pořadí obrátilo a Michal jezdil před Lukášem. Na prvních dvou místech jezdili Abrahám a Vostárek, ale pouze do chvíle, něž dostal Vostárek penalizaci za předčasný start a než Abrahámovi nevydržel řetěz a musel odstoupit. V tu chvíli jezdili naši dva jezdci na prvních dvou místech. Michal však musel pro poruchu odstoupit z prvního místa a při odstavování motocyklu ho srazila Maďarská závodnice a oba měli nepříjemný pád, po kterém Michal skončil v Pražské nemocnici a nyní už má po operaci kotníku.
Lukáš Rážek si první místo udržel a ve svém premiérovém závodě na motorce FGR zvítězil s náskokem před nestárnoucím Oldou Podlipným a získal tak třetí vítězství ve dvou letech pro náš tým.

10.10.2004 ME v Mostě

Týden po závodech MMCř se jelo opět v Mostě, tentokrát Mistrovství Evropy. V tréninku zajel Michal dobrý čas, ale ve Warm upu měl šeredný pád, který se projevil při závodě, který se nám celkově nevydařil.

10.10.2004 2. závod sezóny

První červencový víkend pokračovalo 2. závodem Mez. MčR na Mosteckém okruhu. Poprvé jsme vyjeli s novm trubkovým rámem, který si Michal Březina od prvních metrů pochvaloval. Michal startoval ze šesté pozice a jezdil celý závod o čtvrté až šesté místo s Abrahámem a Veckem. V posledním kole vystrčil Vecko Michala Březinu z trati a ten v tu samou chvíli skončil z důvodu prasklé nádrže. Do cíle chybělo odhadem 1 dcl benzínu.

10.10.2004 Představení motocyklu

Ve firmě FPOS-Kovovýroba v Ústí nad Orlici se v pátek 4. června uskuečnilo představení českého motocyklu FGR. Na závodních tratích se tak objeví po 28 letech český výrobek. V těchto týdnech bude probíhat testování motocyklu se zcela novým příhradovým rámem a novou kyvnou vidlicí. Rám je svařen z chrommolybdenových trubek. Seřizovací i aretační prvky hlavy rámu jsou lehce přístupné běžným nářadím a C-klíčem. Zadní kyvná vidlice se slitiny CERTAL je vyfrézována na CNC centru. Pokud půjde vše podle představ týmu, tak se tato silniční 125 poprvé objeví 4. července na MMčR v Mostě.
Představení se též zúčastnil ministr průmyslu a obchodu Ing. Milan Urban, který se zárove

10.10.2004 Skvělý vstup do nové sezóny

Na maďarském okruhu Hungaroring se 25tého dubna uskutečnil první závod MMčR v sézoně 2004. Ve čtvrtek probíhalo testování, v pátek byl první trénink ve kterém jsme obsadili třetí místo z našich za Bittmanem a Abrahámem .Michal Březina na konci pátečního tréninku upadl v jedné z nejrychlejších zatáček . Motorku jsme ale stačili včas opravit před sobotním tréninkem , který se jel na vodě, takže časy a umístění zůstaly z pátečního tréninku. Nedělní závod 125 GP byl po prvním startu ve druhém kole přerušen , z důvodu kolize dvou závodníků ,a tak byl start opakován. Michal dohnal mírnou ztrátu ze začátku závodu a bojoval o přední pozice. Tlak soupeřů nakonec udržel a dojel druhý za vítězným Václavem Bittmanem. Motor FGR zaznamenal přes zimu několik změn, které se projevily zvýšením výkonu. Další závod mistrovství se koná první červencový víkend v Mostě.

10.10.2004 Další umístění na bedně

Poslední závod sezóny se jel podruhé na automotodromu v Mostě 24tého srpna. Po tréninku byl Michal Březina na druhém místě za Igorem Kalábem .Start závodu se mu nevyvedl, ale čtvrtým kolem již projížděl na třetím místě a o druhé bojoval s Patrikem Ertlem až do konce závodu a porazil ho o pouhou desetinu . Ani toto druhé místo však nestačilo k zisku mistrovského titulu . Přestože Markéta Janáková obsadila v závodě až sedmé místo , tak v celkovém hodnocení o dva body zvítězila. Tímto závodem pro tým MotoFGR sezóna skončila a v příští se pokusíme odjet celý seriál ME a účastnit se i startu na MMČR.

10.10.2004 Neúčast Moto FGR na MS v Brně

Dne 5.8. 2003 se sešel tým FPOS-Kovovýroba Moto FGR a rozhodl o neúčasti na Mistrovství světa v Brně. Poslední dva starty na A1-Ringu a Pannoniaringu nás přesvědčily o tom, že vývoj motocyklu nepokročil do takového stavu abychom se mohli se ctí zúčastnit MS v Brně.