Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003

07.08.2003 2. MÍSTO NA PANNONIARINGU

První srpnový víkend se konal další závod MMčR na maďarském okruhu Pannoniaring. Ze třiceti členného pole jsme startovali z osmého místa celkově a ze čtvrtého v českém mistrovství . Ve Warm Upu jsme zajeli třetí nejlepší čas. Michal odstartoval na desátém místě , po druhém kole jel pátý (druhý z našich) a dotahoval se na Markétu Janákovou . V polovině závodu již jel těsně za ní , ale v dalších kolech začal pomalu ztrácet a dojel na místě druhém . Vyhrála Markéta , která zajela nejlepší závod sezóny. Byla nám přidělena divoká karta na MS v Brně ,ale v týmu ještě není rozhodnuto jestli se těchto závodů zúčastníme . Seriál MMčR bude pokračovat 24.8.2003 v Mostě.

25.07.2003 MMČR A1 - RING Rakousko

Mezinárodní Mistrovství čR pokračovalo pátým závodem na okruho v Rakousku. V prvním tréninku se nám dařilo, obsadili jsme 4. místo celkově a 1. z našich. V druhém jsme si pohoršili na 9. místo celkově a z našich na místo 3. Bohužel se nám nepodařilo správně naladit motorku a v závodě jsme skončili na pátém místě a v celkovém bodování jsme se posunuli na druhé místo. Další závod se jede 1. - 3. 8. na okruhu Pannoniaring v Maďarsku.

24.07.2003 ME Most

Týden po vítězném závodě jsme se tento okruh vyzkoušeli znovu, tentokrát při Mistrovství Evropy. Tréninky nezačali špatně, nebo jsme se oproti minulému týdnu zlepšili o více než dvě vteřiny na kolo a ve Warm Upu jsme zajeli 16. místo. Závod pro nás ovšem nedopadl dobře, protože Michal musel v pátém kole odstoupit z důvodu upadlé koncovky výfuku.

10.07.2003 Druhé vítězství v řadě

Na okruhu v Mostě se nám tento víkend podařilo dosáhnout druhého vítězství v řadě, když Michal Březina dokázal, potřetí za sebou, vyjet Pole Position v závodech českého mistrovství. Přes drobné problémy v zahřívacím kole odstartoval na čtvrtém místě, ale cílem prvního kola již projižděl na vedoucí pozici, kterou si udržel po celý závod a vyhrál s náskokem osmi vteřin.

Díky tomuto vítězství se tým Moto FGR poprvé dostal do celkového vedení Mezinárodního mistrovství české republiky.

Hned následující víkend / 12.a 13. července / se jede závod Mistrovství Evropy a to opět v Mostě, kde nový český motor poprvé poměří síly s evropskou špičkou.

23.06.2003 1.MÍSTO PRO FGR

O tomto víkendu 21. a 22. června se kanal 3tí závod Mezinárodního MčR na letišti v Hradci Králové . Michal Březina vyhrál oba dva tréninky i Warm Up a skvělými časy si zajistil Pole position . Po startu byl čtvrtý ,ale za několik kol se propracoval na první místo , které si udržel až do cíle a pro tým Moto FGR vyhrál první závod . Za čtnáct dní se jede čtvrtý závod na automotodromu v Mostě a zveme na něj všechny naše fandy. V Hradci se jich sjelo mnoho a všem děkujeme za podporu.

20.06.2003 Mistrovství čR v Brně

V neděli 15. června jsme na Masarykově okruhu v Brně poprvé otestovali novou motorku v závodě, o které jsme již psali v předchozím článku. V tréninku se nám dařilo a bylo z toho 1. místo v českém mistrovství a 4. místo celkově. Závod pro nás nezačal nejlépe, po startu z toho bylo desáté místo, ale Michal Březina byl už za půl kola šestý. Bohužel při nájezdu na stadión před ním upadl Krupička a Michal již pádu nemohl zabránit. Snažil se znovu rozjet, ale ohlé řidítko mu nedovolilo pokračovat v závodě. Věřme, že jsme si smůlu vybrali a tento víkend na závodech v Hradci Králové uděláme opět výsledek.

10.06.2003 2. MMčR v Brně

Tento víkend 14. a 15.6. se na Masarykově okruhu koná 2. závod Mezinárodního mistrovství české republiky silničních motocyklů. Tým FGR sestavil zcela novou motorku, v které je motor umístěn v rámu Hondy s komponenty FGR. Při skládání rámu pomáhal 20-ti násobný mistr čR Bohumil Staša st. Na závodech najdete motorku podle bílé barvy s logem týmu a s číslem 65. Na okruhu v Hradci Králové, na kterém se jede týden po Brně již bude v barvách týmu FGR.

05.05.2003 Skvělé 2. místo

4. května se v Trenčíně na Slovensku uskutečnily první závody Mezinárodního mistrovství české republiky a bylo to naše prvotní setkání se závodní špičkou.

Po 1. měřeném tréninku jsme obsadili 7. místo, 0,6 vteřiny za prvním závodníkem. Po 2. měřeném tréninku na vodě, jsme se nezlepšili a startovali jsme z druhé řady. Při průjezdu prvním kolem byl Michal Březina na 5. místě a postupoval až na 2. místo, kde o vedení bojoval s Pavkovičem, který má motocykl po Lukáši Peškovi. V polovině závodu v boji o druhé místo do Michala zezadu narazil závodník Ertl a po pádu se propadl zpět na 5. příčku. Po tvrdém souboji se však dokázal vrátit do tempa a dojel na skvělém 2. místě. Pro tým Moto FGR je to perfektní vstup do sezóny a děkujeme všem fandům, kteří nám drželi palce.

28.04.2003 Testování

Tento měsíc proběhlo několik testování našeho motoru na okruzích v Brně a Mostě. Přes drobné problémy se nám podařilo motor vyladit a v neděli 4. května nás čekají první závody SLOVAK and CZECH CHAMPIONSHIP EUROPE MID CUP v Trenčíně. Po dohodě bude jezdec FGR Michal Březina z Prahy.