Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003

10.12.2014 V Ústí nad Orlicí se křtila nová motocyklová kniha

V podvečer 2. prosince 2014 se v prostorách ústeckoorlického Městského pivovaru sešlo na pozvání motocyklového týmu MOTO FGR přes 80 závodníků, mechaniků, ale i sponzorů a dalších osobností a vrstevníků, aby byli svědky slavnostního křtu nové knihy známého autora Jiřího Wohlmutha Motocykly moje láska - příběh Miroslava Felgra a značky FGR. Kniha přináší poutavou formou pohled na dávno zapomenutá léta závodění v Ústí nad Orlicí a okolí, přibližuje všechny roky existence týmu, který už zavítal na 34 závodních okruhů, jeho účast na domácích i zahraničních závodech, v nichž vyhrál už 33 závodů. Samostatnou kapitolu přitom představuje zatím vrchol ve snažení týmu Miroslava Felgra, jímž byla účast v seriálu mistrovství světa třída MOTO3 v roce 2012, kdy ústeckoorličtí navštívili i vzdálené Japonsko, USA i Austrálii a další. Večerem provázel slovem Luboš Felgr, který krátce po zahájení seznámil přítomné s účelem setkání, dále představil novou podobu internetových stránek týmu a pak vyzval k pokřtění nové knihy závodníka Bohumila Stašu, 20ti násobného mistra republiky, technika týmu FGR a bývalého závodníka Pavla Petráčka, majitele týmu FGR Miroslava Felgra a autora knihy Jiřího Wohlmutha. Miroslav Felgr poté předal všem, kteří týmem prošli a dobrým kamarádům bronzové pamětní medaile, jako vzpomínku na společně prožitých 12 let. Vydařený večer po krátkém zábavném programu vyvrcholil dražbou právě pokřtěné knihy a to ve prospěch dětí z Dětského domova v Potštejně, která nakonec vynesla příspěvek 7 000 Kč a to je jistě příjemný předvánoční dárek pro všechny. A tak velice příjemné setkání za účasti závodníků Václava Rathouského, Bohumila Staši, Bedřicha Fendricha, Zbyňka Havrdy, Pavla Zubatého, Jiřího Davida, Marka Morávka a celé plejády místních, přineslo i velice chvályhodnou iniciativu a potvrdilo, že závodnická motocyklová společnost myslí i na jiné.

18.09.2014 Sezóna MOTO FGR bez soupeřů a s mistrovským titulem

Jak jsme již dříve avizovali, na náš tým čekal poslední závodní víkend, tentokráte u bratrů na Slovakiaringu. Mechanici se přesouvali až v sobotu, protože Martin Gbelec absolvoval předposlední závod seriálu Redbull Rookies Cupu a čekal ho rychlý noční přesun z italského Milana, kde dokončil závod na 17. místě. Nědelní warm-up byl poznamenám deštěm, stejně jako závod, takže bylo jasné, že útoky na rychlé časy se konat nebudou.

více...

18.08.2014 Domácí Velká cena Martina Gbelce

Stejně jako v minulých letech byl součástí Velké ceny české republiky dvojzávod Red Bull MotoGP Rookies Cup, jehož stálým účastníkem je i náš třináctiletý reprezentant Martin Gbelec. Po bezchybném pátečním tréninkovém programu následovaly sobotní a nedělní závod, kdy už vše tak hladce nešlo. Martin Gbelec: „ Na domácí závod jsem se moc těšil, všechno to dění okolo s fanoušky jsem si užíval a domácí prostředí mě vůbec nesvazovalo.

více...

22.07.2014 Dva vítězné závody týmu MOTO FGR v Mostě

O uplynulém víkendu se konal další závod seriálu Alpe Adria Cup v severočeském Mostě, který byl bohužel jedinou zastávkou v našem kalendáři na území naší republiky. Tým před tímto závodem netestoval, neboť Martin Gbelec závodil minulý týden na německém Sachsenringu v šampionátu Redbull Rookies Cup, kde se mu podařilo získat čtyři mistrovské body. Jako vždy odjel tým ze svého sídla v Ústí nad Orlicí ve čtvrtek.

více...

07.07.2014 Legenda Jim Redman navštívil firmu MOTO FGR

O tomto víkendu ( 4.7 – 6.7.) se v Brně konala akce Grand Prix Revival motocyklů. Jako čestný host byl pozván 6 – ti násobný mistr světa silničních motocyklů, Angličan Jim Redman (ročník narození 1931). Při této příležitosti si nenechal ujít návštěvu současně jediného výrobce motocyklů v čechách, firmu MOTO FGR. Redman se stal prvním jezdcem, který vyhrál během jednoho dnie 3 velké ceny GP. Celkem jich pak dokázal vyhrát 45. Jezdil například na motocyklech Triumf, Bortin či Honda. Ve čtvrtek 3. července navštívil spolu s českými kolegy ústecko –orlickou firmu MOTO FGR. Viděl zde nejen repliky starších z dřívějších strojů, ale i ostrou závodní Moto 3 a výkonnější speciál FGR MIDALU. Po prohlídce následovalo třiceti-minutová prezentace firmy, především úspěšný závod našeho týmu v Le Mans z roku 2012 a test FGR MIDALU. Konstatování této motocyklové legendy po prohlídce firmy bylo: “nerozumím, jak jste mohli v takto malé firmě vyvinout a vyrobit takovéto krásné motocykly, smekám!“ Na závěr Jim dostal spoustu propagačních materiálů a rozdal několik autogramů. Majitel firmy, Miroslav Felgr na závěr dodal:“moc si Vážím takovéto návštěvy a jsem samozřejmě poctěn vyjádřením Jima. Nepamatuji, že by tento kraj někdy navštívila větší motoristická legenda. Pro ty, co pana Redmana neznají je to, jako kdyby firmu navštívil za 50 let Valentino Rossi.

29.05.2014 Další vítězství i smůla týmu MOTO FGR

O uplynulém víkendu se tým zúčastnil závodu Alpe Adria Cupu na maďarském Pannoniaringu. Martin Gbelec, účastník seriálu Redbull Rookies Cupu při Grand Prix zde na jaře absolvoval čtyřdenní test a dosahoval zde výborných časů. V pátečních trénincích to bylo jako vždy o hledání optimálního nastavení. Odpoledne se konal první kvalifikační trénink . Náš pilot zajel čas 2:04,3, který byl navíc znehodnocen silným větrem.

více...

14.04.2014 První závod, nezávod týmu MOTO FGR v této sezoně

Po testu v minulém týdnu na maďarském Pannoniaringu se náš tým přesunul na blízký Slovakiaring. Jel se zde závod nového seriálu IMRC. Do sedla opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu. Tentokrát na nás čekala jedna změna. Pořadatelé využili variability trati a poprvé jsme tak jeli na kratší variantě, která měřila 3 737 metrů.

více...

08.04.2014 První test týmu v letošním roce

Náš tým se o uplynulém víkendu zúčastnil prvního testu. Vydal se na maďarský Pannoniaring, který byl jediným možným řešením v těchto dnech. Po podepsání smlouvy na letošní rok usedl na náš motocykl teprve 13-letý český talent a jezdec Red Bull rookies cupu Martin Gbelec. Motocykl FGR 250 GP si ozkoušel již na sklonku loňské sezóny, kdy na Slovakiaringu překvapivě zvítězil v obou závodech.