První závod, nezávod týmu MOTO FGR v této sezoně

Po testu v minulém týdnu na maďarském Pannoniaringu se náš tým přesunul na blízký Slovakiaring. Jel se zde závod nového seriálu IMRC. Do sedla opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu. Tentokrát na nás čekala jedna změna. Pořadatelé využili variability trati a poprvé jsme tak jeli na kratší variantě, která měřila 3 737 metrů. Bohužel se zde sešlo málo jezdců, a výsledky naší kategorie nebyly započítávány do Mistrovství republiky. Tréninky a závod byl tak odjet společně s třídou Sport Production.
Martin své časy neustále zlepšoval až v kvalifikaci zajel velkým náskokem na dva soupeře s motocykly Moriwaki. Nutno poznamenat, že jsme v pátek absolvovali tréninky Fun Cupu s velkými motocykly a v sobotu náš čekal závod až v 18:15 hod. Po startu odstartoval náš pilot jako třetí, na konci cílové rovinky již byl první. Další průběh závodu byl pouze o tom, s jakým náskokem zvítězí. Ten byl nakonec více než minutový před madarem Laczkem. Martin si nakonec zlepšil čas na konečných 1: 31 min., a tím zamotal hlavu i nejednomu jezdci na motocyklech STK a SSP.
Již v pondělí odlétá Martin do Španělska na jediný test šampionátu Redbull Rookies Cupu. Dalším závodem našeho týmu bude Alpe Adria cup na maďarském Pannoniaringu.

Miroslav Felgr, majitel týmu:
„Víkend proběhl bez problémů a pádů, Martin opět zaznamenal velký progres, o počtu soupeřů se asi nemá cenu bavit. Situace v Evropě ve třídě MOTO 3 není dobrá, jediná konkurence je v této chvíli snad jen v Itálii a ve Španělsku. Martin zajížděl pravidelná rychlá kola a i v závodě, ve kterém neměl s kým závodit opět posunul své maximum. V jeho věku je závodní projev velmi vyzrálý, zvládá rychlosti okolo 225 km, dokáže naslouchat radám týmu a proto se výkonnostně posunuje tak rychle nahoru. Martin je tak velmi dobře připraven na první test Red bull cupu a budeme držet palce, aby v prvním závodě v Jerezu posbíral co nejvíce bodů. Zároveň chci poděkovat týmu za bezproblémové zvládnutí víkendu a těm několika málo sponzorům, kteří nám ještě zůstali.“

Martin Gbelec, jezdec:
„Začali jsme trénovat již v pátek kde jsme se připravovali na hlavní závod v sobotu. V pátek jsem jezdil ve skupině s motorkami o obsahu 600ccm, ale i tak jsem v kvalifikaci skončil na 6. místě. Do závodu jsem však odjížděl z depa minutu po startu, abych měl co nejdéle volnou trať a mohl zajet co nejvíce rychlých kol.V sobotu se začínalo dvěma tréninky. Do prvního s námi pustili fichtly, kteří mě velice brzdily. Do druhého tréninku je již nepustili a tak jsem se mohl zrychlovat. Následovala kvalifikace a závod. Kvalifikaci i závod jsem vyhrál s obrovským náskokem a navíc jsem si tu zajel svůj dosud nejlepší čas. Tyto závody se mi velice líbily, spolupráce celého týmu byla výborná.“